Skip to content
Search
Search
Close this search box.

הטבע פורח: טיולי פריחה בחורף

הגשמים הרבים של החורף מזינים את הטבע בצורה מופלאה והטבע מתחדש ופורח. חודשים ינואר-מרץ הם חודשים בהם הפריחה במיטבה, שטחים רבים מתמלאים במרבדי פרחים בשלל צבעים וריחות. כלניות, נרקיסים, רקפות, אירוסים ועוד רבים ויפים. זה בדיוק הזמן לצאת לטבע, לטייל וליהנות מהנופים הקסומים בטיולי פריחה. יש המון מקומות בארץ בהם ניתן לראות פריחות שונות. אנחנו בחרנו כמה מהבולטים והאהובים עלינו. מצפון ועד דרום:

פריחה בצפון

גבעת הרקפות בקיבוץ גלעד

אולי המקום המוכר והמבוקש ביותר של חובבי הפריחה. הפריחה מתחילה בגבעת הרקפות בינואר והמקום מתמלא כולו רקפות. אפשר לעשות טיול קצרצר וקליל סביב הגבעה וליהנות מהפריחה ומהנוף המקסים שנשקף מהמקום. מומלץ להביא מחצלת ולתפוס פינה יפה לרגיעה. מעבר לרקפות, יש כאן עוד כמה דברים מיוחדים לראות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עמק השלום עמק השניים

עמק השלום או בשמו השני עמק השניים נמצא ברמת מנשה איזור שופע במסלולי טיולים, פריחה בעונה, מעיינות, אתרים ארכיאולוגיים, חיות בר ועוד בימים אלו אפשר למצוא כאן מרבדי כלניות בשלל צבעים לצד נחלים זורמים. אל עמק השניים ניתן להגיע משלל מסלולי, אחד מהם הוא מהפארק האקולוגי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאו.

יער מסריק – יער שריד

בלב עמק יזרעאל מול קיבוץ שריד נמצא יער שריד, היער ניטע בשנות ה 30 וקיבל את שמו יער מסריק – על שמו של תומאס מסריק שהיה נשיא צ’כוסלובקיה הראשון לכבוד יום הולדות ה 50. היער ניטע מול קיבוץ שריד בגלל שמייסדיו היו יוצאי ליטא וצ’כיה בדומה לתומאס. מדובר על גבעה נמוכה וקטנה עם ריכוז גדול של עצי אורן, חרובים, עצי אלון, עצי השקד שמראה הפריחה שלו בתקופת הפריחה פשוט מרהיב. יש כאן ספסלי פיקניק מפוזרים למי מכם שרוצה להגיע לכאן ולהנות מפיקניק בטבע. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

שמורת תורמוס ההרים בנעורה

ממש לא רחוק מעפולה תוכלו למצוא אולי את הפריחה המרשימה ביותר של התורמוסים מול נופי עמק חרוד והגלבוע מערבית לנעורה. ממש בגבול של שמורת גבעת המורה בצד המזרחי שלה תמצאו את הפריחה הסגולה/כחולה עם מרבים עצומים שצובעים כאן את כל הגבעה בסגול.  פריחת התורמוסים היא פריחה מרשימה וכל כולה סגולה, כחולה ולבנה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

פריחה במרכז

גבעת הפרחים מעגן מיכאל

בין קיבוץ מעגן מיכאל לפארק הדייג מעיין הצבי נמצא רכס כורכר שלאורך כל עונות השנה אפשר למצוא כאן פריחה מגוונת. המקום הוא רכס כורכר שקיבל את שמו גבעת הפרחים או גבעת הצבעונים – השם ניתן לה לא סתם כי לא משנה מתי תהיו כאן הגבעה פורחת. צריך לקחת בחשבון שיש 2 מוקדי פריחה: מוקד פריחה אחד הוא בצמוד לבית העלמין של מעגן מיכאל, מוקד פריחה נוסף הוא מעט צפוני יותר קרוב לבריכות הדגים אליו אפשר להגיע בקלות דרך מעיין הצבי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

גבעת האירוסים בגבעת אולגה

בצד הדרום מערבי של גבעת אולגה ושכונת עין הים שבחדרה, בשטח הפתוח בין השכונה לגן לאומי תל גדור נמצאת גבעת האירוסים. על הגבעה פורח מדי שנה בחודשים ינואר – מרץ אירוס הארגמן במלוא תפארתו. האירוס הוא אחד הפרחים הגדולים והמרשימים, בישראל אפשר לראות את פריחתו בשלל מקומות נפלאים וליהנות ממרבדי פריחת האירוסים על שלל המינים והצבעים שבהם הם מופיעים בטבע. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

שמורת אירוסים בנתניה 

השמורה נמצאת בתוך העיר נתניה והיא בעלת שטח רחב מאוד השופע בפריחה. בנוסף למגוון פרחים מדובר באחד המקומות עם הריכוז הגדול ביותר בארץ של אירוס הארגמן הנדיר. עיקר הפריחה היא אמצע ינואר – פברואר. במקום יש שבילי הליכה מסודרים, עם שלטי הסבר על הצמחייה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גבעת הרקפות בטל שחר

בסמוך לישוב טל שחר, מזרחית לגדרה, ישנו יער על גבעה שמתמלא רקפות בשיא עונת הפריחה (ינואר-מרץ). לא להתבלבל עם גבעת הרקפות שנמצאת ברמות מנשה, אומנם מדובר על אותו של מקום שונה לגמרי. תוכלו לטייל במסלולים שונים ביער וליהנות ממרבדי רקפות בשלל צבעים הפרוסות לפניכם. אפשר גם לבחור מקום נעים ולשבת לפיקניק קצר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גבעת חומרה

גבעת חומרה היא גבעת כורכר שנמצאת בין העיר ראשון לציון לפלמחים, וסביבה מספר מסלולי טיול קצרים. הגבעה מפורסמת בעיקר בזכות פריחת האירוסים המרשימה בעונת החורף. מלבד האירוס ישנה פריחה מגוונת של נוריות, כלניות סביונים ועוד, אבל בחודשים ינואר-פברואר המקום נבצע בסגול המיוחד והנדיר של האירוסים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל שומר הגבעות נס ציונה

רכס הכורכר שנמצא במערב נס ציונה הוא רכס גבעות הכורכר מהאחרונים שנותרו כסביבה טבעית. שביל שומר הגבעות, שעובר על רכס הכורכר, ייקח אתכם לטיול מעגלי קצר לצד נוף ופריחה. על גבעות הכורכר מתקיימים חיים ייחודיים וכאן תוכלו לפגוש במגוון רחב של חי וצומח. רבים נוהגים להגיע הנה בתקופה שבה פורח אירוס הארגמן, הרותם המתקתק, הכלניות, התורמוס ארצישראלי ועוד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

תל שוכה גבעת התורמוסים

מסלול מעגלי לכל המשפחה, עם נוף יפהפה. בחודש פברואר ולפעמים עד מרץ תזכו למראה מרהיב של הגבעה שנבצעת בכחול מהתורמוסים הרבים שפורחים. על הגבעה ניתן למצוא פרחים נוספים כמו כלנית, נורית, עירית ועוד אבל אין ספק שהמראה המיוחד הוא הכחול הבולט. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פריחה בדרום

פריחת האירוסים בנגב

בין באר שבע למצפה רמון בחודשים פברואר מרץ (משתנה בהתאם למזג האוויר) תוכלו להגיע אל נקודת פריחה מרשימה מאוד של אירוס הנגב. הפריחה לרוב מתרכזת לצד קיבוץ רביבים על כביש 222. כביש 222 הוא הכביש המחבר בין הנגב המערבי לצפון הנגב וכולו מוקף בשטחי חקלאות ושטחי חול מרהיבים. התנאים שיש באיזור הזה הם התנאים המעולים לפריחתו של אירוס הנגב שגדל בלב שטחי החולות שכאן. אירוס הנגב הוא המין הדרומי והמדברי מתוך קבוצת אירוסי ההיכל המרשימים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

בתרונות רוחמה

שמורת הטבע בתרונות רוחמה נמצאת בסמוך לקיבוץ רוחמה בנגב המערבי. השמורה מציגה תופעת טבע מיוחדת של הבתרונות ונופים מרהיבים של שטחים פתוחים ואינסופיים. המקום מומלץ מאוד לטיול בעונות הפריחה שלאחר הגשמים מאחר ואז השטח כאן נצבע בירוק עם פריחה משגעת, והשילוב של הכל ביחד יוצר לנו פשוט חגיגה לעיניים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

מסלול בחורשת הארבעים ומצוקי הארבעים – פארק הכרמל
דיווחי פריחה מהשטח
שמורת הטבע אלוני אבא – שביל אלוני אבא
איפה רואים כלניות - אתרי פריחה ברחבי הארץ
גבעת הרקפות יער הרקפות רמות מנשה
מקומות בהם תוכלו לראות את פריחת הרקפות
שמורת הטבע נחל ראש פינה
מוקדי פריחת השקד
מסלול בחורשת הארבעים ומצוקי הארבעים – פארק הכרמל
דיווחי פריחה מהשטח
שמורת הטבע אלוני אבא – שביל אלוני אבא
איפה רואים כלניות - אתרי פריחה ברחבי הארץ
גבעת הרקפות יער הרקפות רמות מנשה
מקומות בהם תוכלו לראות את פריחת הרקפות
שמורת הטבע נחל ראש פינה
מוקדי פריחת השקד