Skip to content

הטבע פורח – טיולי פריחה בחורף

הגשמים הרבים של החורף מזינים את הטבע בצורה מופלאה והטבע מתחדש ופורח. חודשים ינואר-מרץ הם חודשים בהם הפריחה במיטבה, שטחים רבים מתמלאים במרבדי פרחים בשלל צבעים וריחות. כלניות, נרקיסים, רקפות, אירוסים ועוד רבים ויפים. זה בדיוק הזמן לצאת לטבע, לטייל וליהנות מהנופים הקסומים בטיולי פריחה. יש המון מקומות בארץ בהם ניתן לראות פריחות שונות. אנחנו בחרנו כמה מהבולטים והאהובים עלינו. מצפון ועד דרום:

פריחה בצפון

אירוס הביצות בשמורת נוב 

שמורת נוב היא אזור ביצתי השופע בפריחה מגוונת בכל ימות השנה. עיקר הפריחה היא בסתיו ובחורף ושיאה בחודשים ינואר-פברואר שבהם האירוס המצוי והנרקיס המצוי – הלא הוא “מלך הביצה” – קיימים כאן בשפע. בשמורה יש מסלול הליכה קצר של כ-1 ק”מ שחלקו מונגש לנכים ועגלות. בימי גשומים המסלול בוצי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פריחה צבעונית בגן לאומי חורשת טל

מרבדים של כלניות בשלל צבעי הקשת, תוכלו למצוא כאן בין החודשים ינואר – מרץ. מרבדים צבעוניים מהמרשימים ביותר בצפון הארץ. תראו כאן כלניות אדומות, לבנות, סגולות והמון ירוק. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גבעת הרקפות בקיבוץ גלעד

אולי המקום המוכר והמבוקש ביותר של חובבי הפריחה. הפריחה מתחילה בגבעת הרקפות בינואר והמקום מתמלא כולו רקפות. אפשר לעשות טיול קצרצר וקליל סביב הגבעה וליהנות מהפריחה ומהנוף המקסים שנשקף מהמקום. מומלץ להביא מחצלת ולתפוס פינה יפה לרגיעה. מעבר לרקפות, יש כאן עוד כמה דברים מיוחדים לראות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

כלניות במנחת מגידו יער כלניות הסרגל

מנחת מגידו נמצא בעמק יזרעאל היפהפה. במקום יש שביל טיול קצר וסביבו פריחת כלניות שופעת. מרבדים של כלניות אדומות, סגולות, כחולות ועוד צבעים מגוונים. מאחר ומדובר במנחת מטוסים, ייתכן ותזכו לראות ולשמוע נחיתות והמראות של מטוסים קלים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

הר הקפיצה

בכניסה הדרומית לנצרת תוכלו להגיע לאחת התצפיות היפות שיש באיזור, במקום יש שביל נגיש קצר עד לנקודת התצפית וסביבו פריחה של רקפות. שיא הפריחה בהר הקפיצה הוא בחודשים דצמבר – מרץ. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

דרך נוף יערות ציפורי 

בסוף דרך מנחם בגין פינת רחוב צבי הדר בקרית אתא תוכלו להיכנס אל תחילת דרך הנוף המסומנת בסימון שבילים ירוק. מכאן תוכלו להנות מ 3 ק”מ של נסיעה בין חניוני יום שקק”ל הקימו כאן לטובת המבקרים. יש כאן ספסלי פיקניק, מרחבים פתוחות ובעונה הפריחה תוכלו להנות כאן מפריחה מטריפה של רקפות, כלניות ועוד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן. 

פריחה במרכז

שמורת אירוסים בנתניה 

השמורה הסמוכה לעיר נתניה היא בעלת שטח רחב מאוד השופע בפריחה. בנוסף למגוון פרחים מדובר באחד המקומות עם הריכוז הגדול ביותר בארץ של אירוס הארגמן הנדיר. עיקר הפריחה היא אמצע ינואר – פברואר. במקום יש שבילי הליכה מסודרים, עם שלטי הסבר על הצמחייה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חורשת דרזנר אקו פארק גלילות

יותר קרוב לעיר מזה לא תמצאו. ממש בסמוך לשכונות רמת אביב נמצא אתר עתיקות שבו מערות קבורה מהתקופה הביזנטית שהן אטרקציה בפני עצמה. ניתן לטייל במסלול קצר שעובר בין המערות וליהנות מנוף השדות שמסביב שהם שופעים בפריחה ובחורשת דרזנר. בחורף נמצא כאן כלניות, אירוסים ונרקיסים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

תל שוכה גבעת התורמוסים

מסלול מעגלי לכל המשפחה, עם נוף יפהפה. בחודש פברואר ולפעמים עד מרץ תזכו למראה מרהיב של הגבעה שנבצעת בכחול מהתורמוסים הרבים שפורחים. על הגבעה ניתן למצוא פרחים נוספים כמו כלנית, נורית, עירית ועוד אבל אין ספק שהמראה המיוחד הוא הכחול הבולט. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גבעת הרקפות בטל שחר

בסמוך לישוב טל שחר, מזרחית לגדרה, ישנו יער על גבעה שמתמלא רקפות בשיא עונת הפריחה (ינואר-מרץ). תוכלו לטייל במסלולים שונים ביער וליהנות ממרבדי רקפות בשלל צבעים הפרוסות לפניכם. אפשר גם לבחור מקום נעים ולשבת לפיקניק קצר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גבעת חומרה

גבעת חומרה היא גבעת כורכר שנמצאת בין העיר ראשון לציון לפלמחים, וסביבה מספר מסלולי טיול קצרים. הגבעה מפורסמת בעיקר בזכות פריחת האירוסים המרשימה בעונת החורף. מלבד האירוס ישנה פריחה מגוונת של נוריות, כלניות סביונים ועוד, אבל בחודשים ינואר-פברואר המקום נבצע בסגול המיוחד והנדיר של האירוסים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פריחה בדרום

תל קטרה

בין גדרה לכניסה למושב קדרון נציב לו תל קטרה. התל הופך למוקד עליה לרגל לחובבי טיולי הפריחה מהסיבה שבחודשים מרץ- אפריל יש כאן מרבדי תורמוסים. עד שנת 1948 פעל כאן הכפר קאטרה ובחפירות שבוצעו כאן בעבר אותרו ממצאים מתקופות שונות כמו ברונזה וביזנטית. בתל קטרה לא תמצאו מסלול מסודר, יש כאן שבילים צרים כך שאפשר לשוטט ולבחור נקודה לפיקניק אל מול נוף האיזור. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

דרך נוף יער שוקדה

מדובר ביער נטוע שבשיא עונת הפריחה שופע כלניות והופך לשטיח מרהיב הנצבע באדום. יהיה מאוד קשה למצוא פה פינה ללא פריחה. ככל שתיכנסו לתוך היער, כך תגלו יותר ויותר פריחה. עיקר הפריחה ביער שוקדה היא בחודשים ינואר – פברואר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

בתרונות רוחמה

שמורת הטבע בתרונות רוחמה נמצאת בסמוך לקיבוץ רוחמה בנגב המערבי. השמורה מציגה תופעת טבע מיוחדת של הבתרונות ונופים מרהיבים של שטחים פתוחים ואינסופיים. המקום מומלץ מאוד לטיול בעונות הפריחה שלאחר הגשמים מאחר ואז השטח כאן נצבע בירוק עם פריחה משגעת, והשילוב של הכל ביחד יוצר לנו פשוט חגיגה לעיניים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

מסלול בחורשת הארבעים ומצוקי הארבעים – פארק הכרמל
דיווחי פריחה מהשטח
באר מרווה דרך נוף יער שוקדה
דרום אדום מוקדי פריחה
גבעת הרקפות יער הרקפות רמות מנשה
מקומות בהם תוכלו לראות את פריחת הרקפות
שמורת הטבע נחל ראש פינה
מוקדי פריחת השקד
מסלול בחורשת הארבעים ומצוקי הארבעים – פארק הכרמל
דיווחי פריחה מהשטח
באר מרווה דרך נוף יער שוקדה
דרום אדום מוקדי פריחה
גבעת הרקפות יער הרקפות רמות מנשה
מקומות בהם תוכלו לראות את פריחת הרקפות
שמורת הטבע נחל ראש פינה
מוקדי פריחת השקד
6 מקומות שתוכלו לראות את פריחת התורמוסים בטבע
8 מקומות שתוכלו לראות את פריחת התורמוסים בטבע
חורשת טל – פארק טבע עם פלגי מים וחניון לילה מסודר
איפה רואים כלניות - אתרי פריחה ברחבי הארץ
שביל נחל ציפורי שביל שמשית – מסלול נגיש לעגלות
טיולים עם עגלות
נחל חרמון הבניאס עליון ממתחם המעיינות ועד למפל הבניאס
טיולים בשבת
6 מקומות שתוכלו לראות את פריחת התורמוסים בטבע
8 מקומות שתוכלו לראות את פריחת התורמוסים בטבע
חורשת טל – פארק טבע עם פלגי מים וחניון לילה מסודר
איפה רואים כלניות - אתרי פריחה ברחבי הארץ
שביל נחל ציפורי שביל שמשית – מסלול נגיש לעגלות
טיולים עם עגלות
נחל חרמון הבניאס עליון ממתחם המעיינות ועד למפל הבניאס
טיולים בשבת