Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שביל יהי שלום – צורית גילון

מתוך הישוב צורית שנמצא על הר גילון שבגליל התחתון, יוצא שביל המקיף את רכס גילון מהצד המזרחי שלו ליישוב צורית ושמו שביל יהי שלום. המסלול כאן הוא מעגלי, אורכו 4 ק”מ, בסימון שבילים ירוק כחול והוא ממוספר ממספר 1 עד 10. השביל עובר בין נקודות תצפית מרשימות, מערות וצנירים. התצפיות שכאן פונות בעיקר לאיזור כרמיאל, בקעת בית הכרם, בקעת מגד, הר כרמי ונחל חילזון. השביל הוקם לזכרו של ישראל יהי שלום שהיה איש חינוך, מורה דרך ומשורר. קחו בחשבון כי המסלול חשוף לשמש ברובו, לא מתאים לילדים קטנים ודרגת הקושי שלו היא בין בינוני לקשה.

המסלול מתחיל בשלט של קק”ל המסביר על המסלול כולל מפה ומשם נפנה ימינה בסימון שבילים ירוק. לאחר הליכה של 200 מטרים מגיעים אל מפגש שבילים כחול ירוק נקודה מספר 2 וכאן יש את תצפית שעב-שורשים. ממנה ניתן לראות לכיוון מזרחה את הישוב שורשים, הים התיכון ובקעת חילזון. מכאן נמשיך עם הכחול לכיוון מזרח, מי שרוצה לקצר יכול להמשיך עם הירוק אל שביל ילדי צורית. לאחר שפנינו שמאלה עם הכחול נעבור בדרכי טרשונים שהם סוג של גושי סלעים הבולטים מהקרקע. זאת נקודה מספר 3 של המסלול ממנה נמשיך אל עבר עץ חרוב מרשים שקיבל את שמו “חרוב האוהבים” המסמל את נקודה מספר 4 וגם נקודה מצוינת לעצירת מנוחה.

משם נמשיך ללכת אל עבר נקודה מספר 5 מצפור מערת המכשפה. כאן למעלה אתם עומדים מעל תוואי נחל חילזון, אם תביטו לשמיים אולי יתמזל מזלכם לפגוש מספר עופות דורסים שחגים כאן מעליכם. מעל נחל חילזון ישנה מערה גדולה שהיא חלק ממספר מערות שאותרו כאן מתקופת האדם הקדמון. במערה זו התגלתו עצמות של אישה מלפני 12 שנים וסביבה מצאו אלפי חרוזים, 90 שריוני צבים, עצמות אגן של נמר, כף רגל של אדם ורגל של חזיר בר. בשל כל הממצאים האלו החוקרים האמינו כי מדובר על סוג של שמאנית – מכשפה. למי מכם שאי פעם יגיע לאיזור ויכנס אל תוך המערה עליה אנחנו מתצפתים יוכל להביט כלפי חוץ ולראות צללית פרופיל פנים של אישה. מכאן ממשיכים עם השביל אל עבר נקודות 6-7-8 שמספקות לנו תצפיות על בקעת מגד, והעיר כרמיאל.

משם במהרה מגיעים אל ביקור בצניר. מזה צניר? צניר הוא מצוק קעור הנראה כמו גל, מדובר על תופעה גיאולוגית מדהימה. ישנן המון דעות חלוקות לגבי היווצרות הצניר – יש כאלה הטוענים שמדובר על המסה כימית ונתבלה בעיקר באיזור החולשה שבין שתי שכבות גאולוגיות. לעומת זאת יש כאלה הטוענים כי היה זה הרס גלי הים או תוצאה של זרימת מי הנחל. לאחר שסיימנו את ביקורנו בצניר נמשיך אל עבר נקודה מספר 10 שהיא גם האחרונה במסלול נגיע אל המערה. מכאן נמשיך את דרכנו חזרה עד לנקודת ההתחלה שלנו. כדי להגיע לתחילת המסלול תוכלו ללחוץ כאן לנקודת וויז.

רוצים להמשיך לטייל באזור? 

שביל סובב הר גילון – שביל סובב הר גילון הוקם כיוזמה של תושבי יישוב הר צורית וגילון. השביל עובר בין נקודות תצפית עוצרות נשימה, חורשות קק”ל וכרמי זיתים. למידע מלא על המקום לחץ כאן. 
 
פארק גורן – פארק המשלב מספר רב של מסלולי הליכה ותצפיות עוצרות נשימה – למידע מלא על המקום לחץ כאן.
 
מיי בייבי ירכא – מחפשים משחקיה סגורה לימי החורף או הקיץ החמים? בטוח הילדים יהנו כאן וגם אתם – למידע מלא על המקום לחץ כאן.
 
תל יודפת ויער הקופים – תל יודפת מספק לנו טיול קצר סובב התל עם נוף הר עצמון והסביבה סמוך לשם יש את יער הקופים שאפשר לשלב. למידע מלא על המקום לחץ כאן.
 

פארק אדמית ומערת הקשת – תצפית נוף מהיפות שיש בגליל המערבי, הצופה גם על מערת הקשת המיוחדת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק הסלעים בכיסרא – תופעת טבע ייחודית שמתקיימת רק כאן, מסלול נוח להליכה המתאים לכל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי מבצר יחיעם ואנדרטת שיירת יחיעם – סיפור מורשת הקרב של שיירת יחיעם וסיפור המבצר המוכר – למידע על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי אכזיב – החוף הכי יפה בצפון הארץ, מים כחולים שקופים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מצודת מונפורט ונחל כזיב – ממצודת מונפורט המיוחדת נוכל לצאת לטיול במספר מסלולים בדרגות קושי שונות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

יער חניתה – בואו להכיר את סיפור חומה ומגדל ולהנות ממגוון מסלולים לכל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אתר התיירות ראש הנקרה – בואו להנות מחווית הרכבל והנקרות, תופעת טבע מרהיבה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.