נחל עין הזהב - פארק הזהב קרית שמונה

ברוכים הבאים לעיר הצפונית ביותר בישראל, קריית שמונה. מה שלא הרבה אנשים יודעים שבתוך העיר זורם לו נחל ששמו "עין הזהב" והוא זורם כל ימות השנה. הנחל זורם בלב העיר בין הבתים והעצים ולמעשה נותן לנו הרגשה של שמורת טבע לכל דבר. יש כאן חלקים בפארקים שמאוד מזכירים את הנופים של שמורות הטבע היפות של איזור גליל עליון.

למעשה מעיין עין הזהב הוא מקור המים של חברת "נביעות ובעבר הלא רחוק כל מי המעיין נוצלו על ידי חברת "מקורות" ומפעל נביעות. אך לאחר מאבק של פעילי סביבה מקומיים חלק מהמים משוחרר עד היום לאפיק הנחל, בכך כולנו יכולים להנות היום מטבע פרעי בלב העיר. הנחל זורם מלב העיר עד לפארק הזהב שמגיע לגודל של 110 דונמים. בפארק יש מתקני ספורט ומתקני שעשועים, יש כאן פינות ישיבה תחת העצים לטובת מי מכם שמגיע לעשות פיקניק. יש כאן גם מבנה ששימש כמסגד אך כיום הוא משמש כמוזיאון לתולדות העיר קריית שמונה וכמובן יש כאן מסלולי הליכה למי שרוצה להנות מכל הפארק. אם אתם מחפשים מקום להעביר בו את הפיקניק היומי שלכם לאחר טיול באחד מהמסלולים באיזור או אולי אפילו להנות מהמסלולים המוצעים כאן בפארק עצמו, זה בהחלט יכול שהמקום המומלץ בשבילכם. חשוב לציין בבדיקה עם עיריית קריית שמונה הכניסה למים מותרת!

חלק נוסף של הפארק הוא החלק הפראי יותר, ישנה אפשרות להיכנס דרך שער הכניסה אל השטח בו ניתן לטייל לאורך תוואי הנחל ולהנות מהמפלים היפים שנמצאים בין העיצים. הנוף כאן משגע אך צריך לקחת בחשבון שזה פחות מתאים עם הקטנים כיוון שיש כאן ירידות ועליות חדות. כדי להגיע לחלק הזה כאשר תכנסו אל פארק מהכניסה הראשית מרחוב אורי אילן, תראו את השכר בצד שמאל. אם תרצו להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: פארק הזהב או לנסוע בצורה באה: לבאים מכביש 90 מצפון או דרום פנו לרחוב אורי אילן שזוהי גם הכניסה הראשית של הפארק – תראו בעזרת השילוט בצד ימין. לבאים מכביש 9779 פנו ימינה בכיכר (בפנייה השנייה) לרחוב הירדן נסיעה של 650 מטרים פחות או יותר ותראו את הפארק בצד שמאל שלכם. 

בא לכם להמשיך לטייל באיזור?

שמורת הטבע עין תאו – שמורת הטבע עין תאו או בשמה הנוסף עין ג'וחלה היא שמורה מוכרזת שנמצאת בעמק החולה והיא מקבלת את מימיה הישר ממעיין העתק הנובע למרגלות הרי הנפתלי בתוך מערה. למידע מלא על המקום ופרטי הגעה לחץ כאן.

טיילת עמי – טיילת הירדן | כפר בלום – מסלול נהדר המתאים לעגלות לאורך תווי הנחל של הירדן – למידע מלא על המקום ופרטי הגעה לחץ כאן.

עין הדייג – בכביש גישה שמוביל אל שמורת הטבע החולה של רשות הטבע והגנים נובע מעיין קטן, צלול ומוצל. למען האמת אנחנו עברנו עשרות פעמים בכביש הזה עד שנחשפנו למעיין. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל עיון – מפל התנור – מבין השמורות היפות שיש לצפון להציע, יש כאן מסלול מונגש או מסלול ארוך לאורך המפלים – למידע מלא על המקום ופרטי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע החולה – רשות הטבע והגנים – לא להתבלבל עם אגמון כאן אנחנו מדברות על שמורת הטבע החולה של רשות הטבע והגנים – אל תפספסו את היופי של המקום הזה. למידע מלא על המקום ופרטי הגעה לחץ כאן.

פינות ישיבה במתחם גן הצפון – נחל שניר – יש המון נקודות חמד שאפשר למצוא לאורך כל הנחלים בצפון, אחד מהם הוא מאחורי גן הצפון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע תל דן – גן עדן בצפון – רשות הטבע והגנים – שמורת טבע מרהיבה ביופיה ליד פלג המים הזורם של נחל דן – למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

הטנק הסורי ההפוך בבניאס – מסלול הליכה אל המקום הפחות מוכר של נחל חרמון – בניאס. למידע מלא על המסלול ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com