Skip to content
Search
Search
Close this search box.

נחל חרמון הבניאס תיכון מקיבוץ שניר לשאר ישוב

בין קיבוץ שניר לשאר ישוב זורם לו נחל חרמון המוכר גם בשם הבניאס. כאן ישנו מסלול עוצר נשימה שעובר לצד הנחל הזורם, בתוך קניון מתפתל בין אבני הבזלת. המסלול עובר לצד הנחל, בין פינות טבע פראי וקסום. המסלול אינו קליל, אך הוא מתאים לחובבי טיולים ומורגלי הליכה. מדובר במסלול קווי, ולכן יש צורך ב 2 רכבים. את המסלול נמליץ להתחיל מרחבת החנייה של בית העלמין של קיבוץ שניר, את הרכב השני יש להחנות לצד קמפינג הבניאס בשאר ישוב.

מהרכב מתחילים לצעוד בסימון שבילים ירוק בירידה חשופה לשמש עד להגעה לפיצול שבילים עם סימון שחור: שמאלה לטנק הסורי ימינה לשאר ישוב. לפני שנמשיך נציין שאם בחרתם שמאלה אתם הולכים לראות את אחד הדברים המוזרים שאי פעם חשבתם שתראו, טנק סורי הפוך בתוך תוואי נחל חרמון. הוא נמצא שם מאז מלחמת ששת הימים ומאז הוא מונח כאן באותו המצב – למידע מלא על המסלול לחצו כאן.

נחזור אל צומת השבילים, שם נפנה ימינה לכיוון שאר ישוב בסימון שבילים שחור. בשלב זה נתחיל לצעוד בשביל שחלקו בירידה, חלקו בעליה וחלקו בהליכה מתונה. סך הכל ההליכה היא לא קשה ולאורכה זורם נחל חרמון לצידנו, בצידו השמאלי של השביל. לאורך הדרך ישנם מקומות שאפשר לעצור לצד המים להתרעננות. לאחר הליכה של קילומטר תגיעו אל הגשר שעובר מעל לנחל, ויעביר אתכם אל צדו השני של השביל וכעת הנחל יהיה בצד ימין שלכם.

מכאן ממשיכים בסימון שבילים שחור עד למפגש עם האדום לאחר כשעה של הליכה. במפגש שבילים עם האדום נמשיך הליכה לצד הנחל  – לא להמשיך עם השחור כי השחור יוביל אתכם אל שדות חקלאיים. ממשיכים בהליכה בין קני הסוף, עצי הדולב וסלעי הענק שמספקים כאן מראות מרהיבים, עד לפיצול שבילים נוסף עם השביל השחור. מכאן נמשיך עם השחור בהליכה קצרה עד לפיצול נוסף עם האדום וכאן שוב נבחר באדום וניפרד מהשחור (בסימון שבילים אדום מדלגים מעל צינור גדול ימינה לכיוון הנחל ויש שילוט ברור לאורך כל הדרך).

נמשיך בהליכה עד שנגיע לגשר שאר ישוב – גשר ביילי שעשוי מוטות פלדה. מהגשר ישנה הליכה נוספת בעליה על דרך אספלט שאורכה כ-350 מטרים עד להגעה לקמפינג הבניאס שכאן רכבנו השני מחכה. טיפ סופר חשוב – תבואו עם מזומנים כדי ליהנות מגלידה קרה בקמפינג הבניאס בסוף המסלול.

כמה פרטים טכניים על המסלול: המסלול עצמו מתאים למשפחות מורגלות הליכה, הוא מוגדר כבינוני והוא לא מתאים לכל אחד. תוואי הדרך לא קשה להליכה, אך המסלול הוא באורך 4 ק”מ שבחלק גדול ממנו ההליכה היא בשבילים חשופים לשמש. אם תרצו לשלב הגעה גם לטנק הסורי ההפוך זה יוסיף לכם עוד בערך 1.5 ק”מ של הליכה. המסלול עובר בסימון שבילים – ירוק – שחור – אדום – שחור ויש שילוט מסודר לאורך כל המסלול כך שאין סיבה להתבלבל. את הטיול מתחילים בשביל רחב שילך ויעשה צר כך שיש לשמור על הילדים בחלקים מסויימים. שימו לב כי הזרם כאן חזק מאוד ולכן הכניסה למים אסורה – שמרו על הילדים!

יש עוד הרבה מקומות לטיול או שכשוך בבניאס המופלא, הנה כמה מהן:

מעיינות הבניאס – שמורת הטבע של רשות הטבע והגנים בה יש גם עתיקות ומסלול הליכה מקסים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נחל חרמון עליון ממתחם המעיינות ועד למפל הבניאס – מסלול מפתיע שמתאים לכל המפחה, עובר לצד נופי נחל חרמון. למידע מלא על המקום ודרגע הגעה לחץ כאן.

השביל התלוי ומפל הבניאס – המשך שמורת הטבע של הבניאס הכוללת את הגשר התלוי שעובר מעל תוואי הנחל ואת מפל הבניאס המפורסם – למידע מלא על המסלול ודרכי הגעה לחץ כאן.

הטנק הסורי ההפוך – מסלול הליכה יחסית קצר אל חלקו התיכון של נחל חרמון הבניאס, כאן תפגשו את הטנק הסורי ההפוך שנמצא כאן עוד ממלחמת ששת הימים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

המסלול הארוך משניר לשאר ישובבין קיבוץ שניר לשאר ישוב זורם לו נחל חרמון המוכר גם בשם הבניאס וזהו חלקו התיכון. כאן ישנו מסלול עוצר נשימה שעובר לצד הנחל הזורם, בתוך קניון מתפתל בין אבני הבזלת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נקודת מים בשאר ישוב סוף מסלול ארוך-  נקודת הסיום של המסלול הארוך מקיבוץ שניר או סתם נקודת מים נהדרת לצינון ביום חם. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חורשת הנופלים – מקום בילוי בטבע עם גישה נוחה למים והמון מקום ישיבה והרבה צל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נחל חרמון תחתון – נבי יהודה – באזור הזה תוכלו להגיע לכמה נקודות קרובות למים ולהנות משכשוך יש 3 כניסות שונות שיובילו אתכם היישר אל המים הקרים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חניון האקליפטוס – מחניון האקליפטוסים ניתן לצאת למסלול הליכה, אופניים, מסלול רטוב במים או סתם למצוא איזו פינת חמד ולשבת ליד הנחל הזורם. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מפת נחל חרמון - הבניאס

באופן כללי, מדובר באזור שהוא אחד היפים והמומלצים לטיולים בכל הארץ. אז אם אתם כבר פה, הנה רעיונות למקומות נוספים שיש באזור המדהים הזה:

שמורת הטבע החולה של רשות הטבע והגנים –מסלול מקסים לכל המשפחה שבדרכו עוברים על גשר צף, תצפיות, פוגשים את העופות הנודדים ואת נופי עמק החולה למידע מלא לחץ כאן

אגמון החולה של קרן קיימת לישראל –  דרך נהדר לבוא ולפגוש את העופות הנודדים במתקופת הנדידה, תוכלו להשכיר כאן רכב גולף, אופניים או להנות מסיור בעגלת מסתור למידע מלא לחץ כאן.

שמורת נחל עיון מפל התנור – מסלול נחל עיון מאפשר לנו לפגוש את נופי השמורה שבנויה בעיקר משלושת המפלים המרשימים שזורמים כאן לאורך כל השנה למידע מלא לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל שניר – מבין השמורות המקסימות שיש באיזור הגליל העליון, נחל שזורם לאורך כל השנה לצד נופיה הקסומים של השמורה. כאן תמצאו מסלולים שמתאימים לכל המשפחה למידע מלא לחץ כאן.

שמורת הטבע תל דן – שמורת הטבע תל דן מכניסה אתכם אל עיינות עדן, ביתו של פו הדב ועוד שלל נקודות עניין שהם חלק ממסלול מקסים שמתאים לכל המשפחה למידע מלא לחץ כאן.

אנדרטת אסון המסוקים בשאר ישוב –  אסון המסוקים הוא אחד האסונות הגדולים שהיו בצהל, לזכרם של 73 החיילים שנהרגו באסון נבנתה האנדרטה המרשימה לצד הישוב שאר ישוב שכאן קראתה התאונה למידע מלא לחץ כאן.

מצודת נמרוד –מסלול שיוביל אתכם הישר אל העבר למרגלות הר החרמון אל מול נופיה היפים של עמק החולה, הרי הגולן והרי הנפתלי למידע מלא לחץ כאן.

תצפית מפל סער –לאחר הגשמים של החורף והפשרת השלגים תמצאו את המפלים של מפל סער זורמים בעוצמה, ממש כאן תוכלו למצוא תצפית מרשימה שנוחה להגעה לכל אחד למידע מלא לחץ כאן.

מסלול עין דבשה  – עין דיבשה הוא מסלול מוצל, קצר שמתאים לכל המשפחה. ההליכה בו היא במים רדודים לצד פינות טבע קסומות וטחנות קמח עתיקות- למידע מלא לחץ כאן.

מסלול עין תינה–  מסלול עין תינה הוא מסלול מעט אתגרי שהולכים בו במים זורמים לרוב בעוצמה עם אפשרות להגיע עד לצינור העליון שמזרים לכאן את המים למידע מלא לחץ כאן.

פינות ישיבה במתחם גן הצפון – נחל שניר –  מתחם האוכל גן הצפון שנמצא בלב כל האטרקציות נבנה בסמוך לנחל שניר החצבני, כאן אפשר להגיע בקלות לפינות טבע מקסימות למידע מלא לחץ כאן

טיילת עמי – שביל נגיש שעובר לצד הירדן, יש כאן פינות נהדרות לפיקניק עם מרחבי דשא ונופים מקסימים של עמק החולה למידע מלא לחץ כאן.

השביל התלוי של הבניאס – השביל התלוי בבניאס הוא מסלול לכל המשפחה והוא עובר ממש מעל הזרימה של נחל חרמון העוצמתי למידע מלא לחץ כאן

בריכת המנחת פארק המטוס – נחל עיון – לאורך כל זרימתו של נחל עיון בישראל הוא יוצר לא מעט נקודות עניין, מפלים ומסלולי טיול. אחד מהמוקמות האלו היא בריכת המנחת פארק המטוס. למידע מלא לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.