Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נחל השופט נפתח: מסלול נגיש לכל המשפחה

הנה זה קורה, אחרי כל כך הרבה זמן שהמקום היה סגור לשיפוצים נחל השופט החדש נפתח בתאריך 10/04/2024! הטיול בנחל השופט הוא מבין האהובים והפופולריים שיש באזור, ויש לכך המון סיבות: מדובר במסלול מעגלי וקל, נגיש במלואו ומתאים לכל גיל. הטיול בנחל השופט מתאים מאוד למשפחות עם ילדים, אך גם כטיול זוגי רומנטי. הטיול עובר בתוך נופי יער מרהיבים, לצד בריכות ומפלונים יפהפיים שהנחל יוצר. לאורך השבילים תפגשו פריחה עונתית מגוונת, פינות ישיבה מוצלות, גשרים העוברים מעל זרימת המים וגם ארכיאולוגיה מעניינת. 

נחל השופט שביל מעגלי ונגיש לעגלות

המסלול הנגיש של נחל שופט יוצא מחניון חרובים. אורכו של השביל כ- 1.6 ק”מ, הוא מעגלי ונגיש במלואו, מסלול משפחות קלאסי שמתאים בכל גיל. הטיול במסלול פופולרי מאוד ומכניס אתכם למסע קסום בלב הטבע הפראי. היופי של הטיול מתחיל כבר בנסיעה שמובילה אליו, מהכניסה הראשית של פארק רמות מנשה המרהיב ביופיו.

לאורך הטיול במסלול הנגיש של נחל שופט תוכלו ליהנות מנופי יער מרשימים, פריחה עונתית מגוונת וגם ארכיאולוגיה ועתיקות. במהלך כל הטיול ילוו אתכם צלילי המים הזורמים ומפגשים עם בריכות ומפלונים שהנחל יוצר, תפגשו גם בגשרים מרשימים שעוברים מעל המים. בתחילת הטיול צועדים לצד נחל סנין שנשפך בהמשך אל נחל השופט. לאורכו של המסלול הציבה קק”ל ספסלי ישיבה ואזורי מנוחה לצד המים. בנוסף, יש שילוט רב המסביר על המקום ועל החי והצומח שבו. כל אלה מספקים לטיול בנחל שופט אווירת טבע מופלאה שמזכירה את שמורות הטבע היפות ביותר של הצפון. 

המסלול הוא קליל ופשוט, ויחד עם זאת ניתן לראות בו ולחוות לאורכו את הטבע במלוא הדרו. הטיול בנחל שופט מתאים בכל עונות השנה ובכל עונה הוא מקבל ייחודיות אחרת. שיא עוצמתו של הנחל היא בעונת החורף והאביב, מיד לאחר הגשמים. בתקופה זו ניתן ליהנות ממראות וצלילי הזרימה העוצמתית של הנחל שמלווה את הטיול. בעונות הפריחה היער מתקשט בצבעוניות של כלניות, נוריות, רקפות ופרחים נוספים. 

קרן קיימת לישראל העניקה תשומת לב רבה לתכנון הנגישות של השביל. עבודות השדרוג שבוצעו כללו הנגשה מלאה של השביל כך שיתאים לעגלות ילדים וגם לבעלי מוגבלויות. שילוט ההכוונה לאורך המסלול הותאם ללקויי ראייה והשפה הכתובה בשלטי ההסבר מוגשת בשפה פשוטה, כך שתתאים לאנשים עם מוגבלות קוגניטיבית. שלטי ההסבר כתובים בשפות עברית, ערבית ואנגלית. בטרם הגעתכם לטייל בנחל השופט חשוב לדעתהכניסה לשביל הנגיש היא בחינם. מדובר באתר טיולים אטרקטיבי מאוד, ולכן בסופי שבוע ובחגים ישנו עומס רב במקום. הכניסה לטיול בנחל השופט מותרת עם כלבים. הלינה במקום אסורה.

נחל השופט הנגיש: דרכי הגעה

כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: חניון החרובים נחל השופט. הכניסה היא אך ורק דרך כביש 66, יש לפנות אל עבר “פארק רמות מנשה” על פי השילוט, ומשם כבר תפגשו שילוט שינחה אתכם אל עבר חניון חרובים נחל השופט. צריך להבין כי הדרך בעצמה מרגע הכניסה לפארק מדהימה שמובילה אתכם אל תוך יער פיות עוד טרם הגעתכם למסלול. הכבישים בתוך פארק רמות מנשה מעולים למעבר של כל סוגי הרכבים עד לחניון החרובים. קחו בחשבון כי אין קליטה טובה בתוך הפארק לכן אם אתם נוסעים עם הוויז יכול להיות שיבושי קליטה, אל דאגה – לאורך כל הדרך יש שילוט המפנה אתכם אל נחל השופט.

מסלולים וטיולים נוספים לאורך נחל השופט

נחל השופט זורם באזור רמות מנשה ואורכו המלא הוא כ-7 ק”מ. הוא מתחיל את זרימתו לצד קיבוץ עין השופט ונשפך בסופו לנחל הקישון. לאורכו של תוואי הנחל עוברים מסלולי טיול רבים שמתאימים ברוב ימי השנה, מסלולים יפהפיים בין נופים קסומים ומפתיעים. הנחל זורם ברוב ימות השנה, אך זרימתו עוצמתית ומרשימה יותר בעונת החורף או בעונת האביב, לאחר הגשמים. בתקופות השיא הטיול במסלול הנגיש של נחל השופט הופך למבוקש מאוד, ורבים מגיעים לטייל לאורך הנחל במסלולי ההליכה השונים. 

רוצים להמשיך לטייל באיזור? הנה כמה אפשרויות:

עין ריחניה – בחלקו העליון והפחות מתוייר של נחל השופט שברמת מנשה תוכלו למצוא את עין ריחניה ואת מפלי ריחניה. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

שביל סובב דליה –  שביל סובב דליה שעובר מול נופי האזור ומתמלא בפריחה עונתית מרשימה. שביל דליה נפרץ על ידי משפחות ותושבי קיבוץ דליה והם גם אלה שמתחזקים אותו לאורך כל ימות השנה. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

גבעת הרקפות – בגבעת הרקפות תוכלו ליהנות ממרבדי רקפות שצובעות כאן את כל הרכס בורוד, אחרי הגשם וביניהן עובר מסלול הליכה קל שמתאים לכל המשפחה. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

מסלול בשביל רמות מנשה – שביל רמות מנשה המסומן בסימן שבילים כתום עובר בין נופים מרהיבים, מעיינות נובעים ופריחה צבעונית שמגיעה לרוב לאחר הגשמים, אז יש גם זרימות בנחלים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

שביל סיון – עמק השלום ונחל סנין – שביל סיון הינו שביל רגלי או סינגל אופניים, מעגלי, שנמצא מצפון ומדרום לערוץ נחל סנין. בתקופת הפריחה שלאחר הגשמים יש כאן מרבדי כלניות צבעוניות שצובעים את הטיול בצבעים מרהיבים. למידע מלא  ודרכי הגעה לחצו כאן.

מסלול טיול בעמק השלום – עמק השניים – עמק השלום או בשמו השני עמק השניים נמצא ברמות מנשה שהינו אזור שופע במסלולי טיולים, פריחה בעונה, מעיינות, אתרים ארכיאולוגיים, חיות בר ועוד. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

מסלול נחל גחר עליון בפארק רמת מנשה – לצידו של נחל גחר, ברמות מנשה, עובר מסלול הליכה יפהפה בלב היער, לצד הזרימה של המים שזורם כאן לאחר הגשמים. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

יער קרן הכרמל – ביער המרשים עוברים מסלולי הליכה, יש בו נקודות תצפית מרשימות וחניוני פיקניק גדולים. אם תגיעו הנה אחרי הגשם, תרגישו כאילו נכנסתם אל יער מהאגדות. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

תל יקנעם – תל יקנעם היה מיושב במשך 4,000 שנים ובו סיפור היסטורי משמעותי ומעניין. על גבי התל תוכלו לצאת לטיול קליל ומרתק בין קולות ההיסטוריה, ולצד נופים יפהפהיים. למידע מלא ודרכי הגעה לחצו כאן.

פארק הגשרים התלויים בנשר – אחד מהפארקים האטרקטיביים, בפאתי העיר נשר, כשבמרכזו אטרקציה מיוחדת של שני גשרים תלויים שעוברים מעל הואדי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

תחנת רכבת העמק המשוחזרת ומעיין אלרואי – טיול נגיש, קצר ונהדר עם הילדים העובר בין קרונות הרכבת המשוחזרת ובסופו תוכלו גם להיכנס אל המעיין קטן ומרענן. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

שביל אוהד – מסלול הליכה קליל, קצר ונוח עם תצפיות נוף יפהפהיות. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

נחל ציפורי טחנת הנזירים – לצד זרימתו של הנחל עובר מסלול נגיש לעגלות, ולאורכו אזורי דשא גדולים לפיקניק. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

מוחרקה – קרן הכרמל – לצד מנזר קטן המוקף בגנים מטופחים ויפהפיים, נמצאת מרפסת תצפית פנורמית עוצרת נשימה על כל אזור הגליל התחתון, עמק יזרעאל, התבור ועד לקו החוף של חדרה נתניה. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.