Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עין עלווה – מעיין קטן מוקף כרמים

ממושב כרם בן זמרה יוצא לו מסלול הליכה קצר שמוביל אותנו אל עין עלווה. מעיין קטן, רדוד וצלול שנובע כאן וזורם היישר אל נחל גוש חלב שנמצא מזרחית לכרם בן זמרה. למסלול אין סימון שבילים אך יש שילוט בכניסה לכביש העפר המוביל אליו. על מנת להגיע אל המעיין יש ללכת מרחק של כקילומטר בהליכה די קלה, מתוך המושב ועד למעיין. יש גם אפשרות לנסיעה עם הרכב ובהמשך נפרט עליה. בריכת המעיין הקטנה מוקפת עצי צפצפה ולצידם יש מבנה נטוש. מומלץ לצאת לשיטוט בין העצים ולראות את המים שזורמים הישר מבריכת המעיין אל תוך היער.

בדרך אל המעיין עוברים בשטחים חקלאים, בין כרמים שבתקופת השלכת נצבעים כאן בצבעים מטריפים של כתום, צהוב, סגול ונותנים כאן הרגשה של חו”ל. על פניו מדובר בהליכה קלה, אך כן צריך לקחת בחשבון שהדרך כולה חשופה לשמש. כדי להגיע אל המעיין תוכלו לרשום בוויז: כרם בן זמרה ולפעול על פי ההנחיות הבאות: בכניסה למושב מיד לפנות שמאלה ולנסוע לאורך גדר המושב. לאחר נסיעה של 600 מטרים מהכניסה נגיע אל נקודה שמצד ימין שלנו תראו מבנה ומצד שמאל שלנו ישנו שער ובו יש שילוט לעין עלווה, להלן השילוט:

מכאן ניתן לבחור אם לצאת להליכה רגלית של כקילומטר או לנסוע עם הרכב. על פניו הדרך אל המעיין היא דרך עפר, דרך חקלאית שניתן לעבור אותה עם רכב פרטי, למעט לאחר ימי הגשם שהיא יכולה להיות בוצית ולא עבירה לכל רכב. צריך לקחת בחשבון שמדובר על דרך צרה שעוברת בין הכרמים ויש לנסוע לאט ובזהירות. על פניו לפי השילוט במקום מצוין כי הדרך עבירה רק ל 4*4 וכי השער סגור בשבתות – כאשר ביקרנו בשבת היה פתוח.

מה עוד כדאי לעשות באיזור?

שביל הדו קיום – שביל דלתון גוש חלב – שביל הדו קיום נמצא בגליל העליון והוא מקשר בין המושב היהודי דלתון לבין הכפר הערבי גוש חלב. אורכו של השביל הוא 2.5 ק”מ והוא נגיש לכל אורכו. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נחל דישון ונחל אביב – טיול בין מצוקי הנוף של הגליל – נחל דישון זורם בגליל העליון והוא אחד מהנחלים הארוכים שבגליל. הנחל זורם רק לאחר הגשמים והוא מתחיל את זרימתו בהר מירון ונשפך בסופו אל נהר הירדן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מצודת כ”ח, מצפור יפתח ונקיקי יפתח – בנקודה הצפונית של המדינה, כמעט בסוף הגליל העליון תוכלו למצוא 3 מקומות מעניינים: נקיקי יפתח, תצפית יפתח ומצודת כ”ח. למידע מלא על המקומות ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי תל קדש – תל קדס – התל הוא מבין הגדולים בגליל העליון ולמרגלותיו נובע עין קדש. הגן מכיל שני אתרים כחלק מהמסלול, מדרום מערב לכביש הצפון רואים ואפשר להגיע אל תל קדש, מצפון מזרח לכביש אפשר לראות את המקדש הרומאי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אגם חי ביראון – אגם החי הוא אתר תיירות ואטרקציה מגניבה לקטנטנים, יש כאן מרחבי דשא לעשות פיקניק, מתקני משחקים כמו נדנדות, פארק חבלים קטן, שולחנות פיקניק, אגם גדול עם סירת פדלים ויש כאן גם המון חיות שניתן להאכיל ולהסתובב סביבן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אגמון החולה – אגמון החולה הוא פארק צפרות שנמצא בעמק החולה. הפארק משמש כתחנת נדידה עבור מינים רבים של ציפורים והוא מעניין במיוחד בתקופות הנדידה. הפארק מתפרס על פני שטח גדול של כ-9 ק”מ ולכן ההתניידות בו היא בד”כ לא רגלית (אם אתם ממש רוצים, אף אחד לא יעצור אתכם). בכניסה לפארק ישנה עמדה להשכרת אופניים או רכבלים חשמליים שישמשו אתכם לטיול חוויתי ועצירה בתחנות שונות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

דרך נוף יער ביריה – 16 ק”מ של דרך נוף יער ביריה נותנת לנו חשיפה אל נופי יער ביריה, חניוני יום, נקודות עניין היסטוריות, מעיינות ונוף פתוח אל עמק החולה והרי הגולן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק עמק התכלת – קרן קיימת לישראל – ליד צפת בירת הגליל העליון תוכלו להגיע לפארק המשתרע על כ 580 דונם, זהו פארק עמק התכלת. יש כאן מעיינות זורמים עם נוף עוצר נשימה לכיוון הר מירון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.