עין וורדא – עין ורד

בסמוך לגן לאומי תל גזר ליד כרמי יוסף נובע עין ורד לאחר הגשמים היישר אל תוך בריכה עגולה שנמצאת בחלק העליון של נחל גזר. מדובר על מקום קטן ומקסים עם מים שקופים שלא נשארים איתנו לחודש הקיץ החמים ולכן הוא ייבש בתקופה זו. הבריכה נמצאת מזרחית לתל גזר. בעבר הרחוק המקום שימש כמקור מים היחיד של תושבי הישוב גזר. עין ורד הוא מעיין שכאשר הוא מתמלא במים הוא הופך להיות מוקד עליה לרגל אצל חובבי המעיינות – טרם הגעתכם למקום מומלץ לבדוק מה המצב של המים.

מעל לבריכה שבנויה מאבני גזית ישנו עץ תאנה גדול שנותן צל בימים החמים. המעיין מוקד לזכרו של איתי שטיינברג ז"ל שנפל במלחמת לבנון השנייה והיה בן כרמי יוסף. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: עין ורד (המעיין) – וורדא. שימו לב כי הכניסה דרך כרמי יוסף סגורה בשבת וניתן להגיע עם רכב שטח דרך יער המגינים ובית עלמין כרמי יוסף. למי מכם שמגיע עם רכב פרטי ומחנה בכרמי יוסף יצטרך ללכת על סימון שבילים ירוק ואז אדום כ 2.2 ק"מ לכיוון. קרדיט על הצילום יאיר שוהם – לדף האינסטגרם של יאיר לחצו כאן.

רוצים עוד הצעות לטיול באזור הזה?

יער חולגה ביתו של הרצל – לאחר מותו מותו של בנימין זאב הרצל בשנת 1904 קק"ל נטעה יער על שמו מזרחית לרחובות. בתוך יער חולדה ישנם מספר נקודות עניין שאפשר לטייל בניהם. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

יער המגינים – יער המגינים שנמצא בין היישובים כרמי יוסף וכפר בן נון הוא מבין היערות של קרן קיימת לישראל. הוא משתרע על שטח של 3,500 דונם. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

יד לשריון פארק לטרון –  בהרי ירושלים, בפארק לטרון מצוי לו מרכז מבקרים גדול שמשלב מורשת והרבה היסטוריה יחד עם אטרקציה שמעניינת גם את הילדים – יד לשריון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק איילון קנדה – פארק אילון קנדה נמצא בעמק איילון והוא משתרע על פני 12 אלף דונם בין שער הגיא למחלף לטרון. אנחנו הגענו לטיול בפארק אחרי יום גשום ונופי הפרק פשוט מדהימים. יש כאן חורש טבעי, עצי בוסתן, אתרים היסטוריים עליהם נפרט בהמשך והמון מקומות לפיקניק משפחתי. למידע מלא על המקום ודרגי הגעה לחץ כאן.

יער אשתאול דרך בורמה – פארק יצחק רבין – במאי 48 נפרצה דרך בורמה ובכך הופסק המצור על ירושלים! כיום קק"ל הכשירה את דרך בורמה למטיילים בדרך נוף יפהפייה עם נקודות עניין רבות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין יובל נחל תימנה ותל מקנה – עין יובל או בשמו הנוסף מעיין תימנה נמצא סמוך לקיבוץ רבדים והוא מקום קסום לבילוי בסביבת מים. המקום נמצא בשפלת הארץ ליד קיבוץ רבדים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

בריכת הקשתות ברמלה – אם אתם גרים במרכז בטח שמעתם לא פעם על בריכת הקשתות ברמלה. מעריצי "חסמבה ונערי ההפקר" יכולים לזהות את המקום. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com