נחל נריה ונחל מורן - טיול בחורש ים תיכוני ופריחה עוניתית

נחל מורן ונחל נריה הם נחלים אכזבים שניהם מתחילים בהר מרון ומסתיימים בחורפיש, מי מכם שרוצה לחוות את שני הנחלים יחד יכול לעשות זאת בעזרת שילוב שני המסלולים באותו טיול. לא משנה איזה מבין המסלולים שנציע כאן תבחרו לעשות מה שבטוח שתוכלו להנות מטיול ביער פיות שכל כולו חורש ים תיכוני, פריחה בעונה ומעיינות קסומים. לצד כל זה תוכלו לשלב פיקניק בחניון לילה חרבת חממה הסמוך – זהו חניון לילה פעיל בו ניתן לעשות קמפינג בחינם!

המסלול הקצר בנחל מורן אל עינות נהריה וחזרה אל אותה הנקודה: אורכו של המסלול הוא 2 ק"מ הלוך חזור בדרגת קושי קלה עד בינונית והוא מותאם למשפחות, הוא מתחיל לצד הכניסה של בית ספר שדה מירון שם יש את השילוט עם סימון שבילים ירוק. כדי להתחיל את המסלול עלינו לעבור את גדר הבקר ולהיכנס אל תוך היער שמולנו. רוב השביל מוצל והוא בירידה מתונה ועובר בין עצי האלון והברושים שנותנים כאן מראה שונה.

אם תגיעו לכאן בתקופת הפריחה תוכלו לפגוש בספטמבר אוקטובר את סתוונית בכירה מאוחר יותר את הכרכום. לאחר קילומטר הליכה נגיע אל עינות נריה. מספר נביעות שנחמד לשבת לצידן לפק"ל קפה או פיקניק (לא לצפות למעיין מזמין לשחיה כי זה לא). מכאן נחזור באותה הדרך שממנה הגענו בסימון שבילים ירוק עד לרכב. אם תרצו תוכלו להמשיך עם הרכב לכיוון חרבת חממה וכאן לערוך פיקניק מנוחה לאחר המסלול. בחרבת חממה יש שולחנות פיקניק וחניון לילה לטובת השביליסטים שעושים את שביל ישראל או ים אל ים שעובר כאן. בחניון תראו עתיקות של בית חווה מהתקופה העות'מאנית.

המסלול המלא והמעגלי של נחל מורן ונחל נריה: אורכו של המסלול הוא 7.5 ק"מ, המסלול הוא בדרגת קושי בינונית עד קשה והוא לא מתאים לכל אחד. הוא מתחיל לצד הכניסה של בית ספר שדה מירון שם יש את השילוט עם סימון שבילים ירוק. לאחר 4 ק"מ של הליכה בנחל מורן נגיע אל פיצול השבילים עם נחל נריה בסימון שבילים אדום ונמשיך איתו עוד 3.5 ק"מ עד שנגיע חזרה לרכבים לצד בית ספר שדה מירון או חרבת חממה שקרובה לשם.

המסלול הארוך בנחל נריה אל חורפיש: אורכו של המסלול הוא 3.5 ק"מ והוא מצריך הקפצת רכבים לנקודת הסיום שנמצאת בכביש גישה הישן בין חורפיש לבית ג'אן. מדובר על מסלול בדרגת קושי קלה והוא מתאים למשפחות. את המסלול מתחילים מחרבת חממה למרגלות הר מירון, חוצים את גדר הבקר והולכים על פי סימון שבילים אדום לבן.

רוצים להמשיך לטייל באיזור הזה? הנה כמה הצעות:

שביל הפסגה בהר מירון – בגובה של מעל ל 1,200 מטר מעל פני הים, מבין הפסגות הגבוהות שיש בארץ תוכלו להגיע לאחת התצפיות והמסלולים היפים תגיעו אל שביל הפסגה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת טבע מערת פער – מערת בולען קארסטי בגליל העליון – מסלול קצר אל שמורת הטבע מערת פער שנמצאת בגליל העליון בסמוך להר אדיר ולקיבוץ סאסא, היא מערת בולען קרסטי (דולינה) שמנקז את מי הגשמים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נחל מירון עליון – עין ארואי – בשנים האחרונות חברת מקורות החלה להשיב מים אל הטבע, אחד המקומות האלו נחל מירון עליון מה שיוצר לנו בריכות שכשוך מקסימום שאחד מהם הוא עין ארואי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מפלי פרוד – נחל כשנחל צלמון עליון זורם זה מראה מדהים ביופיו, מיד לאחר הגשמים אפשר לבוא לכאן וללכת לאורך הנחל. יש כאן פינות נהדרות לפיקניק משפחתי או סתם לעשות טיול קליל לצד הנחל הזורם. לפרטים נוספים לחצו כאן.

עין רמיאל – נמצאים בחלקו העליון של מושב שפר, הם זורמים בעוצמה חזקה בעיקר בחורף לאחר הגשמים ויוצרים נקודה שמאוד יפה לבקר בה ולהכיר. לפרטים נוספים לחצו כאן. 

מצפור הר אדיר – מרפסת תצפית הצופה על ישראל ועל לבנון במקום מיוחד שהוקם לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה. לפרטים נוספים לחצו כאן. 

עין ליאור – עין ליאור הוא מעיין הנובע מבין הסלעים בצפת והוא יוצר בריכה קטנה שניתן לטבול בתוכה. לפרטים נוספים לחצו כאן. 

נחל ראש פינה – מסלול הליכה יפהפה וקל לצד מים זורמים במושבה המיוחדת ראש פינה. לפרטים נוספים לחצו כאן. 

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com