Skip to content

זמן מדבר: 5 המלצות לטיולי מדבר מושלמים בסתיו

עכשיו הוא זמן מושלם לטיולים. מצד אחד הטמפרטורות הגבוהות מתחילות לרדת ויחד עם זאת הגשמים עדיין לא ממש כאן בשיא עוצמתם. השילוב הנהדר הזה יוצר עבורנו תקופה מושלמת עם מזג אוויר מעולה לטיולים בטבע, ובמדבר בפרט. בישראל כמה אזורים מדבריים שבכולם ניתן למצוא מסלולי טיול ואטרקציות שמתאימים בול לתקופה. אז רגע לפני שמתחיל שיא החורף, הנה כמה המלצות:

מכתש רמון

מכתש רמון הוא אחד מאזורי המדבר המרתקים של ישראל ובמרכזו תופעת טבע גיאולוגית ייחודית. העומק המרבי של מכתש רמון הוא כ-350 מטרים, אורכו הוא כ-40 ק”מ, ורוחבו מגיע עד ל כ-9 ק”מ. אזור מכתש רמון נחשב גם לשמורת אור כוכבים בינלאומית, ואת הסיבה לכך תבינו אם תטיילו כאן בשעות החשיכה ותרימו את ראשכם אל השמיים. במכתש תוכלו לצאת לטיולים רבים ולהכיר את האזור המיוחד הזה וליהנות מהיופי הייחודי שלו. לרשימת כל הטיולים באיזור מכתש רמון והסביבה לחצו כאן.

ים המלח, שמורת הטבע עין גדי

שמורת עין גדי מציגה נופים של נווה מדבר במלוא הדרם. הטיולים בשמורה משלבים בצורה מושלמת נוף מדברי פראי, מים זורמים ומרעננים ומפלים מרהיבים. בשמורת עין גדי תוכלו לבחור אם לטייל בנחל ערוגות או בנחל דוד, בשניהם זורמים מים בכל ימות השנה. שניהם מקומות שמתאימים לטיול משפחות. בנחל דוד הטיול שמגיע עד למפל דוד לקצר וקל יותר, ובנחל ערוגות טיול ארוך יותר שמוגדר גם הוא כמסלול משפחות במהלכו תגיעו אל המפל הנסתר ואפשרות להאריך ולהמשיך עד הבריכות העליונות.

גן לאומי עין עבדת

עין עבדת הינו חלק משמורת מצוק הצינים הגדולה, שמאופיינת בתוואי נוף ייחודי מבין היפים שיש בנגב ובישראל בכלל. בשמורה נובעים מספר מעיינות שאת חלקם תוכלו לראות בטיול שלכם בגן הלאומי עין עבדת. גן לאומי עין עבדת נמצא מול הכניסה לאחוזת קבר בן גוריון בשדה בוקר. פלגי המים זורמים ברחבי הגן הלאומי בכל ימות השנה ויוצרים בו מראות נפלאים של נווה מדבר. בתחום הגן הלאומי תוכלו לצאת למספר מסלולים קצרים או ארוכים בהתאם ליכולות ולזמן שלכם. יש כאן מסלול של כמה מאות מטרים שמגיע עד המעיין הראשון, ממנו תוכלו לחזור על עקבותיכם. למגיעים אם שני רכבים ישנה אפשרות להשאיר רכב נוסף בסיום ולעשות מסלול קווי ארוך. למידע מפורט על המסלולים לחצו כאן.

קניון שחורת

קניון שחורת הוא מבין המסלולים היפים והמוכרים יותר שיש להרי אילת להציע למשפחות. מסלול מעגלי, אורכו 4.7 ק”מ והוא כולל בתוכו סלעים בצעים שונים, סולמות, מאובנים ונופים עוצרי נשימה של הרי אילת. הקניון שכאן נוצר לפני מאות מיליוני שנים בגלל התפרצות געשית בשילוב עם זרימת שיטפונות באיזור. המסלול מתחיל קצת אחרי חניון לילה קניון שחורת שם יש שילוט של אין כניסה, מחנים את הרכב ויוצאים להליכה בסימון שבילים ירוק. למידע מפורט על המסלול לחצו כאן.

נחל גישרון עליון

נחל גשרון נמצא בצמוד לגבול ישראל מצרים והוא הנחל הדרומי ביותר בהרי אילת. שמו של הנחל ניתן לו כיוון שהוא “מגשר” בין שתי מדינות: ישראל ומצרים. בחלקו העליון של הנחל ישנו מסלול הליכה שאורכו כ 3.4 ק”מ, מעגלי והוא מתאים לכל המשפחה. המסלול עובר בכמה נקודות עניין: דרך העתיקה – דרב אל-חג’, מלכודת נמרים וטורפים שחיו כאן בעבר ונקודת תצפית על מצוקי נחל גשרון מבין היפות שיש. לפני שתתחילו את המסלול מומלץ לטפס לתצפית הר יואש שהחניה נמצאת למרגלותיו, מראש ההר תוכלו להנות מנקודת תצפית פנורמית עוצרת נשימה וביום עם ראות טובה אפשר לקלוט כאן את ארבעת המדינות: מצרים, ירדן, ערב הסעודית וכמובן ישראל. למידע מפורט על המסלול לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע –  להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

זריחה במכתש רמון
טיולים בנגב, מצפה רמון והמכתשים
אזורי שיטפונות בישראל – איפה רואים שיטפונות בישראל?
אזורי שיטפונות בישראל
חוף עין בוקק דרום ים המלח
חופי ים המלח מצפון לדרום
קמפינג דרומי בחורף – תכירו את חניוני הלילה של רשות הטבע והגנים
קמפינג דרומי בחורף – תכירו את חניוני הלילה של רשות הטבע והגנים
זריחה במכתש רמון
טיולים בנגב, מצפה רמון והמכתשים
אזורי שיטפונות בישראל – איפה רואים שיטפונות בישראל?
אזורי שיטפונות בישראל
חוף עין בוקק דרום ים המלח
חופי ים המלח מצפון לדרום
קמפינג דרומי בחורף – תכירו את חניוני הלילה של רשות הטבע והגנים
קמפינג דרומי בחורף – תכירו את חניוני הלילה של רשות הטבע והגנים