Skip to content
Search
Search
Close this search box.

מוזיאונים לילדים בישראל - רשימת המומלצים

ביקור משפחתי במוזיאונים לילדים מעניק חוויה מהנה ומעשירה שיכולה להיות בילוי מושלם עם הילדים. ביקור במוזיאונים המותאמים לילדים מאפשר להם ללמוד, לחקור ולהבין דברים בצורה מוחשית ומסקרנת דרך משחק, צפייה והתנסות. בישראל מגוון רחב מאוד של מוזיאונים שיכולים להתאים לביקור עם ילדים העוסקים בנושאים נרחבים כמו: מדע, אומנות, טבע, היסטוריה, ידיעת הארץ ועוד. ברובם של המוזיאונים יש תצוגות אינטראקטיביות, מיצגים משוכללים וכלים נוספים שמשלבים את הילדים בצורה פעילה במהלך הביקור במוזיאון. אז איפה יש כאלה מוזיאונים? ריכזנו רשימה של מוזיאונים מומלצים לבילוי עם ילדים ברחבי ישראל. 

מוזיאונים לילדים בצפון

המדעטק בחיפה

המדעטק בחיפה הוא המוזיאון הלאומי למדע טכנולוגי ולחלל בישראל. המוזיאון נמצא בלב העיר חיפה ובו תמצאו מגוון גדול של פעילויות לילדים שמתאימות כמעט בכל גיל. במוזיאון הגדול, שחלקו מקורה וחלקו חיצוני, יש מספר קומות ומתחמים שמחולקים בהתאם לגיל ולפי נושאים. במדעטק חיפה יש גם מתחם פעוטות לגיל הרך שגם הוא משלב פעילויות נרחבות מעולם המדע והטכנולוגיה כמו מבוך תחושות, משחקי מים, בנייה בגופים הנדסיים ועוד. בקומות המוזיאון יש מיצגים רבים בהם יכולים הילדים לשחק ולהתנסות וכך ללמוד מושגים נרחבים מעולמות המדע, הטכנולוגיה, החלל והיקום. בנוסף, בקומת הקרקע החיצונית יש מתחם מזרקות מרענן לימי הקיץ. למידע נוסף והוראות הגעה לחצו כאן. 

מוזיאון רכבת ישראל בחיפה

מוזיאון הרכבת בחיפה מציג את סיפורן של הרכבות בארץ ישראל מאז הקו הראשון בין יפו לירושלים בשנת 1892 עד לימים אלה ולהתפתחותן בעתיד. המוזיאון ידידותי לילדים ומספק חוויה נהדרת לכל המשפחה בה יכולים כולם ללמוד ולחוות קצת מן העבר, להתרשם מהקרונות המגוונים והמרשימים שמוצגים כאן ולהיכנס אל חלקם. מוזיאון רכבת ישראל הינו אתר מורשת השוכן בבניין אבן היסטורי מרשים, שבעבר שימש כתחנת המוצא של תחנת העמק המקורית. תחנה זו היוותה את מרכז הפעילות שבו ישבה הנהלת הרכבת ובה היה גם מוסך הרכבת. כיום בבניין הזה תוכלו להתרשם מאוסף קרונות גדול וקטרים מתקופות שונות ופריטים נוספים מתחום הרכבות. למידע נוסף והוראות הגעה לחצו כאן.

המוזיאון הימי הלאומי בחיפה

המוזיאון הימי בחיפה מציג מגוון גדול של תצוגות בתחום הספנות והים. במוזיאון יש קומה שלמה שבה מגוון רחב של מיצגי התנסות ומשחקים שונים מהתחום הימי שמייצרים סקרנות אצל הילדים ומעבירים ידע מגוון ומעניין. במוזיאון יוכלו הילדים להתחפש לפיראטים, ללמוד את שפת הימאים, לצבוע דפי יצירה בנושא הים, לבצע קשר ימי בחבל ולהתרשם מתערוכות נרחבות ומיצגים נוספים מתחום הספנות והים. למידע נוסף והוראות הגעה לחצו כאן.

מוזיאון המיניאטורות ביקנעם

מוזיאון המיניאטורות “עולם קטן גדול” מציג אוסף מיניאטורות גדול וייחודי העשוי מחומרים טבעיים, במוזיאון מוצגים מגוון דגמים מוקטנים מתחומים נרחבים בעולנו ביניהם: רהיטים, בתים, פארקים ושעשועים, תחומי המוזיקה והאמנות, דת ועוד. את הדגמים המוצגים במוזיאון יצר האמן משה זמטר ז”ל שהקים את המוזיאון הזה בצעירותו. הביקור במוזיאון מספק למבקרים בו חוויה ייחודית, והמיניאטורות המוצגות כאן מרשימות מאוד בתכנון המוקפד שלהם עד לפרטים הקטנים ביותר. למידע נוסף ושעות פתיחה לחצו כאן.

מוזיאון ינקו דאדא בעין הוד

עין הוד הוא כפר אמנים יפהפה בפאתי העיר חיפה והטיול בו הוא חווייתי. בין האטרקציות התיירותיות בכפר תמצאו את מוזיאון ינקו דאדא שמאחוריו עומד רעיון לשימור תחום האמנות וקידומו. במוזיאון יש מספר חללי תצוגה בהן תערוכות אומנות קבועות ומשתנות. המוזיאון נותן מקום גם לאמנים צעירים ולפרוייטקים ייחודיים בתחום. במקום קומת מעבדאדא שבה מתקיימת סדנאות ופעילויות משעשעות לילדים בתחום היצירה והאומנות. המעבדאדא מאפשרת לילדים התנסות פעילה, יצירתית ומעשירה. מומלץ לשלב את הביקור במוזיאון כחלק מטיול בכפר האמנים הייחודי. למידע נוסף על טיול בכפר האמנים עין הוד לחצו כאן.

א גרוייסע מציאה

א גרוייסע מציאה הוא מופזיאון יחיד מסוגו הנמצא בקיבוץ יפעת שבעמק יזרעאל. את המוזיאון מנהל ביד רמה דרור ברק שהוא גם האחראי לחוויה הנהדרת שתקבלו כאן. מדובר במוזיאון מוצג אוסף מרשים של חפצים ישנים ונוסטלגיים שהיו בשימוש עוד בתקופת קום המדינה ומלמדים רבות על החיים באותה התקופה. דרור, שילווה אתכם בביקור כאן, מפריח חיים בחפצים השונים וסוחף אחריו את המבקרים לחוויה מרתקת ומלמדת. מדובר במוזיאון קטן שהביקור בו הוא אינטימי אך מיוחד מאוד, מסקרן ומהנה לכל המשפחה. את הביקור במוזיאון יש לתאם מראש, תוכלו לעשות זאת דרך דף הפייסבוק של המוזיאון – לחצו כאן.

מוזיאונים לילדים במרכז

מוזיאון הטרקטור בעין ורד

המוזיאון מציג אוסף גדול ומרשים של טרקטורים וכלי חקלאות ישנים שהיו בשימוש בעבר. בנוסף, מוצגים כאן כלי עבודה ישנים המציגים את ההתפתחות של המרחב הכפרי והחקלאי במשך השנים. ואיך כל זה קשור לעולמם של הילדים? ברחבי המקום מפוזרים כלי רכב קטנים ומספר טרקטורים עליהם יכולים הילדים לטפס ולנהוג. יש כאן גם פינת יצירה קטנה ומעט משחקים ובנוסף ניתן לצאת מכאן לסיור רכוב על טרקטור ברחבי הקיבוץ. למידע נוסף והוראות הגעה לחצו כאן.

הטכנודע בחדרה

הטכנודע הוא המוזיאון הישראל לרפואה ומדע והביקור בו מספק חוויה יוצאת דופן עבור הילדים. במוזיאון מוצגות מגוון תערוכות מרשימות בנושאים נרחבים מתחומי המדע והרפואה. הילדים נחשפים כאן לטכולוגיות עשירות, והם גם יכולים לקחת חלק בפעילויות וניסויים מגוונים. בטכנודע תיחשפו למוזיאון הרפואה שם יוכלו הילדים לטייל במסלול הלב או המוח, וללמוד רבות על גוף האדם על ידי התנסות וצפיה במיצגים אינטרקטיביים משוכללים. לאחר מכן תוכלו לטייל בפארק המדע הפתוח שבו מגוון רחב מאוד של מיצגי ענק להתנסות בתחומים שונים של הפיסיקה והמדע. את החוויה המעשירה תוכלו להשלים בפלנטריום המרשים שבו תוכלו לצפות וללמוד על הכוכבים והשמיים. למידע נוסף לחצו כאן.

מוזיאון האדם והסביבה בפתח תקווה

המוזיאון עוסק בנושאי גוף האדם, טבע וסביבה בצורה חווייתית ואינטראקטיבית שלא תשאיר שום ילד אדיש. מוזיאון קטן ומקסים שבו מוצגות תערוכות משתנות ומיצגים אינטרקטיביים חינוכיים ומהנים. הילדים יוכלו להתנסות כאן במיצגים רבים וללמוד על החושים שלנו, על מערכות הגוף השונות ועל תופעות מגוונות בטבע ובסביבה בה אנו חיים. במוזיאון מתקיימות סדנאות, הדרכות ופעילויות חווייתיות משתנות לילדים. לאתר המוזיאון הרשמי לחצו כאן.

מוזיאון ארץ ישראל

מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב, או בקיצור מוז”א, הוא אחד המוזיאונים המבוקשים בישראל. המוזיאון נוסד בשנת 1958 ומאז הוא מהווה מרכז חשוב לשימור ההיסטריה, התרבות והאמנות של ארץ ישראל. מוזיאון ארץ ישראל מפעיל מגוון תוכניות חינוכיות מגוונות המתאימות לילדים וגם מבוגרים בחופשות ובחגים. המוזיאון משקיע מאמצים רבים בהתאמת החוויה למשפחות עם ילדים, יש כאן תערוכות אינטראקטיביות המאפשרות לילדים לגעת, לחקור ולהתנסות באופן מעשי. מעבר לכך יש כאן סדנאות יצירה מותאמות לילדים, הדרכות מותאמות כולל סיפורים, מחקרים וחידות להעשרת החוויה, במספר אגפים במוזיאון ישנם אזורי משחק ייעודיים לילדים. למידע מלא לחצו כאן.

מרכז החדשנות של ישראל – פרס לשלום

מרכז החדשנות של ישראל הוא מרכז המבקרים הראשון והיחיד מסוגו של החדשנות הישראלית בו תיחשפו לסיפורה הבלתי יאומן של מדינת ישראל, אומת החדשנות, במסע מרתק בהשראת חזונו של שמעון פרס ז”ל. כאן תכירו את ההמצאות ששינו את עולם ותוכלו להתנסות במגוון רחב של מיצגים מרשימים מאוד. למידע נוסף על המקום לחצו כאן.

מוזיאון גן המדע ע”ש קלור במכון דוידסון – מכון ויצמן למדע

בעיר רחובות בתוך מכון ויצמן נמצא מכון דוידסון וגן המדע. מדובר על מקום שבו ילדים ומבוגרים כאחד יכולים ללמוד, לחקור ולגלות את נפלאות המדע בצורה מהנה ומרתקת. הוא מזמין אתכם לצאת למסע מיוחד, שבו תגלו את הקסם של עולם המדע ותקבלו השראה לחקור ולגלות עוד. מוזיאון גן המדע מתפרש על פני שטח רחב של עשרה דונם שבהם תחנות רבות העוסקות בתחומי מדע מרתקים. המיצגים השונים מציגים תופעות מדעיות בעולמות השונים. חלק נכבד מהמיצגים הינם אינטראקטיביים שבהם תוכלו לגעת ולהתנסות, וחלקם מציגים חידות מאתגרות שיעמידו למבחן את הידע שלכם ויגרמו לכם לחשוב מחוץ לקופסא. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

מוזיאונים בירושלים והסביבה

מוזיאון מורשת החשמונאים במודיעין

מוזיאון מורשת החשמונאים נמצא במרכז העיר מודיעין והביקור בו יחשוף בפניכם את המורשת וההיסטוריה העשירה ורבת השנים של העיר מודיעין. במוזיאון תכירו את סיפור העיר בתקופות שונות מימי החשמונאים ועד היום, באמצעות חוויה אינטראקטיבית מרתקת לכל המשפחה. במוזיאון מתקיימות פעילויות שבכל אחת מהן חוויה מעשירה אחרת. הביקור במוזיאון המורשת כולל תערוכות של ממצאים ארכיאולוגיים משמעותיים שנתגלו בחפירות שבוצעו בעיר לאורך השנים וצפייה בסרט רב חושי שייקח אתכם אלפי שנים אחורה בזמן.  למידע נוסף על המוזיאון לחצו כאן.

מוזיאון המדע

מוזיאון המדע בירושלים מציע חווית בילוי חינוכית מהנה לכל המשפחה. במוזיאון מגוון רחב של פעילויות לילדים בתחום המדע, תערוכות מרשימות ומתחמי התנסות ומשחק. בביקור במוזיאון יוכלו הילדים לצפות ולהתנסות בטכנולוגיות חדשניות, להשתתף בסדנאות המשתנות ולצפות בהדגמות וניסויים מדעיים מגוונים. התערוכות והפעילויות במוזיאון המדע משתנות מעת לעת ולכן כדאי מאוד להתעדכן בטרם ההגעה על מנת להכיר מראש, ולהתאים את הביקור שלכם לגיל הילדים. לאתר הרשמי של מוזיאון המדע לחצו כאן.

מוזיאון המוסיקה

המבקרים במוזיאון המוסיקה בירושלים מקבלים הצצה מרתקת אל עולם הנגינה, הצלילים והמוסיקה. המוזיאון ידידותי מאוד לילדים ויש בו מגוון רחב של כלים ומיצגים מתחום המוסיקה שבהם יכולים הילדים לשחק ולהתנסות להנאתם. במוזיאון תקחו חלק בחוויה וירטואלית יחידה במינה על ידי שימוש במשקפי VR. במהלך הסיור תוכלו להשתתף בתחרויות שונות, פעילויות אינטראקטיביות ומשחקי אתגר שיעצימו לכם את החוויה. ניתן לבחור בסיור עצמאי המלווה בהדרכה וירטואלית מהנה או בסיור מעמיק המלווה במדריך. למידע נוסף לחצו כאן.

מוזיאון מגדל דוד

מגדל דוד הוא מבין האתרים ההיסטוריים החשובים של ירושלים והוא חושף את סיפורה בן אלפי השנים של העיר. במוזיאון מתקיימות פעילויות מגוונות למשפחות שמטרתן להנגיש את המידע המרתק גם עבור הילדים. מוזיאון מגדל דוד מפעיל גם מופעי לילה חדשניים שמוקרנים על חומות העיר בפירוטכניקה מרשימה ומיוחדת במינה. בתקופות של חופשות וחגים מתקיימות במוזיאון פעילויות ייחודיות למשפחות. למידע נוסף לחצו כאן.

מוזיאונים לילדים בדרום

צריף בן גוריון

צריף בן גוריון נמצא בקיבוץ שדה בוקר שבהר הנגב, במרחק של 30 ק”מ צפונית למצפה רמון. במתחם הצריף תוכלו לטייל בין החדרים בהם חיו דוד בן גוריון ואשתו, פולה ז”ל. בן גוריון היה ראש הממשלה הראשון של ישראל והוא אהב מאוד את הנגב ופעל רבות לפיתוח האזור, בצוואתו ביקש בן גוריון שהמבנה והריהוט בו יישארו ללא שינוי לאחר מותו. וכך, הוא נשמר עד היום. לצד מוזיאון המגורים שלהם הוקם גם מתחם פעילויות ותערוכות אינטראקטיביות בהן יוכלו הילדים להשתתף באופן פעיל וללמוד בצורה מהנה על אישיותו המיוחד של האיש, החזון שלו וגם על האזור הייחודי של הנגב. למידע נוסף על המקום לחצו כאן.

הלונדע

הלונדע בבאר שבע הוא מבין המוזיאונים המיוחדים בישראל – מוזיאון שכולו התנסות ולמידה אינטראקטיבית דרך משחק. מבנה גדול, בן 3 קומות הכולל מתחמי פנים ממוזגים וגם מתחמי חוץ עם מגוון גדול של מיצגים ומתקני משחק חווייתיים ומעניינים. דרך ההתנסות והמשחק מועברים אל המבקרים מושגים מתחומים רבים ביניהם: מונחי זמן וכסף, סיטואציות בינאישיות, רגשות, תקשורת, מדע ועוד. המשחקים הרבים והמגוונים שיוצרים עניין רב אצל ילדים בגילאים מגוונים, יעבירו לכם כאן יום של כייף לכל המשפחה. למידע נוסף על הלונדע לחצו כאן.

פארק קרסו למדע

בפארק קרסו למדע תוכלו להכיר מקרוב מגוון נושאים בתחומי המדע והטכנולוגיה. בפארק קרסו יכולים הילדים ללמוד דרך משחק והתנסות המעוררים את יצר הסקרנות. המבקרים כאן הם חלק בלתי נפרד מהתצוגות האינטראקטביות, והם אלו שמפריחים את המוזיאון לחיים על ידי תפעול המיצגים והמשחק בהם. בכל תחנה תוכלו ללמוד רבות על תחומי מדע מגוונים ולהתפעל מטכנולוגיות חדשניות ומרשימות. למידע נוסף על המקום לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.