Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מדרחוב דרך היין – מדרחוב זכרון יעקב

זכרון יעקב נוסדה כמושבה על ידי חובבי ציון מרומניה והיא שימשה כמושבה של אנשי העלייה הראשונה. רחובה הראשי של המושבה עבר מהפכה של ממש בעזרת פרויקט שיחזור ששמו “דרך היין”. כל הבתים ברחוב המייסדים שופצו ושומרו וזה אחד מהמדרחובים הציורים והיפים שיש כיום. תחילת המדרחוב הוא באיזור בית העלמין שלא רחוק משם יש גם את מרכז המבקרים וסיומו ליד יקבי כרמל.

את תחילת הביקור שלכם כאן מומלץ להתחיל משער ישי (ממש ככה תרשמו בוויז: שער ישי זכרון יעקב) וללכת מזרחה לכיוון המדרחוב, כאן כחלק מרחוב המייסדים תוכלו לקבל הצצה אל היסטורית רבת שנים שמספרת את סיפור המושבה. לצד כל זה תוכלו להגיע לביקור במסעדות וביקבים המשובחים של זכרון יעקב, לדוגמא: יקב כרמל שהוא היקב הראשון והגדול בארץ שהוקם על ידי הברון רוטשילד בעצמו בשנת 1882. יקב סומק שמייצר יינות איכותיים והוא כבר מועל על ידי דור חמישי למשפחת כורמים. יקב על הכרם, יקב טיפת יין אישית ועוד.

בנוסף כאן תוכלו למצוא את מוזיאון העלייה הראשונה בו תוכלו למצוא שלוש קומות של תצוגה הבנויה על פי ציר זמן בתקופת העלייה הראשונה. מוזיאון נילי – בית אהרונסון שהם ממשפחת המייסדים זו שגילתה את החיטה ואלו שהקימו את מחתרת ניל”י. מוזיאון יד למייסדים – אשר מנציח את משפחות החלוצים שהקימו את זכרון יעקב.  אל תוותרו על כניסה לכל חצרות האיכרים שם באמת מתגלה הסוד האמיתי וכל אותם היקבים, בתי אירוח, מסעדות ועוד.

1882 זוהי השנה שבה הגיעו עם העליה הראשונה אותם מסיידי המושבה בעזרתו הגדולה של אדמונד ג’יימס דה רוטשילד שהיה ידוע בשמו “הנדיב הידוע”. לאותם מייסדי המושבה לא היה מושג בחקלאות ולאורך כל זמן ההקמה הם נתקלו בקשיים רבים. הברוך בנה את בתי המגורים, משק המושבה, מוסדות ציבור, שרותי רפואה שניתנו ליושבים על חשבונו של הברון.

במידה ותרצו להמשיך לטייל באיזור:

גן ירון אמיתי – לזכרו של ירון אמיתי ז”ל – גן ירון אמיתי נמצא בצד המזרחי של זכרון יעקב בתוך חורש טבעי והוא אתר הנצחה לזכרו של ירון אמיתי ז”ל שנפל בקרב מאש כוחותנו במלחמת לבנון השניה. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

עין תרמילאים – נחל זכרונה – עין תרמילאים קיבל את שמו מכמה תרמילאים שסתו משביל ישראל והקימו כאן נקודה מקסימה לצד מעיין קטן שנובע בתוואי נחל זכרונה במורדות חוטם הכרמל. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

מערת המייש – מערה ובמרכזה עץ המייש הנדיר – בחלק הצפוני של זכרון יעקב ישנו מסלול קצר המגיע לנקודת תצפית למערה ששמה מערת המייש. שם המערה ניתן לה בגלל עץ גדול בשם מייש דרומי שבקע מתוך המערה. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

עין צור – פארק רמת הנדיב – עין צור הוא מעיין נקבה שנמצא ברמת הנדיב, בסמוך לעיר זכרון יעקב, ויש בו מים בכל השנה. לצד המעיין ישנם גם שרידי עתיקות. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

גן תשבי לזכרו של מיכאל תשבי – שביל הגנים וחניון יום – גן תשבי הוקם לזכרו של מיכאל תשבי מזכרון יעקב שהיה קצין בגולני ונפל בקרב ביום החמישי של מלחמת ששת הימים והוא משמש היום כחניון יום. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

בית התותחן – בלב העיר זיכרון יעקב ישנו מרכז מבקרים ואתר הנצחה של חיל התותחנים. ביקור בבית התותחן הוא חוויתי וכאן תוכלו לצאת לסיור מותאם לכל גיל. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

חוות הנדיב – חוות חיות קטנה עם פינת ליטוף שמתאימה לבילוי קצר עם הילדים. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

עין אביאל – נחל תנינים – מסלול נהדר שמומלץ לבקר בו גם בקיץ ואפשרי גם בחורף לחובבי זרימות. למידע מלא על המקום לחץ כאן.
 

מאגר גלעד וגבעת הרקפות – מבין המקומות היפים שיש באיזור במיוחד בתקופת הפריחה. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל תנינים – שמורת הטבע של רשות הטבע והגנים, יש כאן מסלול יבש ומסלול רטוב לימי הקיץ החמים. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

פארק לאומי קיסריה – בואו לחזור אחורנית בזמן ולראות את העיר העתיקה של קיסריה עומדת אל מול נופי הים התיכון. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

שמורת הטבע חוף דור הבונים – מעבר לחופי הרחצה המדהימים שיש כאן לימי הקיץ החמים תוכלו למצוא כאן גם מסלולי הליכה ופריחה מרשימה בתקופת החורף. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.