הר תבור - מסלולים ותצפיות

בגובה של 562 מעל פני הים ניצב לו הר תבור בלב הגליל התחתון. לא משנה מאיפה ולאן תסעו באיזור עמק יזרעאל, את הר תבור תראו ממרחקים. צורתו העגולה הייחודית של ההר אינה מאפשרת לנו להתבלבל. הר תבור מציע לנו מסלולי הליכה בדרגות קושי שונות, או טיול קליל על פסגתו שמשלב נוף עוצר נשימה ומעט היסטוריה ודת. אם אתם מגיעים לאזור הגליל התחתון, אנחנו נמליץ לבקר פה לפחות פעם אחת ולהכיר את ההר המעניין הזה.

הר תבור מוזכר במקרא במספר מקומות ויש לו חשיבות היסטורית גבוהה עבור הדת היהודית, הנוצרית והמוסלמית. האזור היה בעל חשיבות אסטרטגית גבוהה בהיסטוריה מאחר והמקום הזה היווה צומת דרכים, דרכו עברה סחורה דרך הים – מעמק יזריעאל לכיון דמשק ודרכים נוספות לבקעת הירדן, בקעת בית שאן, עכו ועד הגליל. מיקומו של ההר בסמוך לכביש 65 מאפשר לנו לקבל מפסגתו נוף פנורמי עוצר נשימה על כל האיזור הסובב לו.

בפסגתו של ההר נמצאת כנסיית ההשתנות שאליה ניתן להיכנס ולהתרשם. מדובר על כנסייה פרנציסקנית קתולית שעל פי המסורת היתה המקום שבו חלה ההשתנות של ישו שבה הוא אושר במעמדו כבנו של האלוהים.

 כדי לעלות לקצה ההר ישנן מספר דרכים:
  • עלייה עם הרכב – הדרך העולה אל ההר צרה (צרה מאוד) ומפותלת והיא אינה מתאימה לרכבים גדולים במיוחד כמו משאיות. יחד עם זאת מדובר בנסיעה מרשימה לצד הנופים. בסיום העליה תגיעו אל שער המנזר שמכונה "שער הרוחות" ומיד לאחר שתעברו אותו תגיעו לחניית הרכבים, שם תוכלו להחנות את הרכב על מנת להתחיל בטיולכם על ההר. הטיול על ההר הוא קליל ומתאים לכל המשפחה.
  • מסלולים רגליים (למטיילים מיומנים) – ישנם מסלולים מעגליים שניתן לעשות בפסגת ההר, מסלולים העוקפים את פסגתו שנותנים לנו את האפשרות להנות מהנוף המרהיב על האיזור כולו. חלק מהמסלולים כוללים ירידה לכפר שבלי הסמוך וחזרה לפסגה (סימון שבילים ירוק). ישנם גם מסלולים קווים שבשביל לצלוח אותם עלינו להגיע עם 2 רכבים – מסלול היורד או מסלול העולה אל הפסגה.
  • בחודשים נובמבר דצמבר תוכלו להנות מפריחת החלמוניות בצידו הדרומי של ההר ממש בסמוך ליישוב דבוריה. פריחה של החלמונית הגדולה שצובעת כאן את ההר בצהוב. המסלול הוא מסלול קליל מתאים למשפחות ואורכו סביב 700 מטרים. בשנים עברו רשות הטבע והגנים הקימו כאן נקודות הסברה בתקופת הפריחה מה שמשך עוד יותר את חובבי הפריחה לכאן. כדי להגיע לריכוז חלמוניות סעו בכביש העולה להר בעיקול מספר 3 יש לפנות ימינה ולהחנות את הרכב בהתאם לשילוט.

על מנת להמחיש את צורתו המיוחדת של הר תבור שאין עוד כמותה בארץ, תוכלו להביט בתמונה בה צילמנו את ההר ממרחק רב. בצד שמאל של התמונה הבאה תוכלו להבחין בהר עגלגל וכמעט סימטרי  – זה הוא הר תבור. התמונה צולמה מהתצפית שבהר הקפיצה שבנצרת. 

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

דרך נוף יער בית קשת מסלולים ותצפיות – נוף התבור – יער בית קשת משתרע על פני 25 אלף דונם והוא יער מאוד מיוחד ויפה בו עוברת דרך נוף יער בית קשת עבירה לכל רכב הכוללת מסלולים ותצפיות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין קאזאן עין חיזר – מעיין בכפר כמא אל מול נופי הר התבור – עין קאזאן הוא מעיין נביעה טבעית הנאגר לתוך בריכה מסודרת שעומקה המירבי כ-60 ס"מ. בשנים האחרונות המקום עבר שיפוץ מדהים והפך ליעד אטרקטיבי למטיילים וחובבי מעיינות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מעיין בשביל החמישה ועין שרונה – 2 מעיינות קרובים מאוד אל עין קאזאן במרחק נסיעה קצר, מעיינות קטנים, יפים ואינטימים – למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נופארק – הפארק העירוני בנוף הגליל – במהלך שנת 2021 נפתח הפארק העירוני של נוף הגליל – נופארק. מדובר בפארק ענק עם מרחבים גדולים שמטרתו להוות אטרקציה ואתר פנאי לבילוי עם כל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

הר הקפיצה – בכניסה לעיר נצרת עומד לו הר עם תצפית עוצרת נשימה על כל העמק – למידע מלא על המקום ועל מסלול ההליכה לחץ כאן. 

שמורת הטבע אירוס נצרתי – נצרת עלית נוף הגליל – שביל קצר, נגיש שיוביל אתכם לטיול פריחה ובו תוכלו לראות בעונת הפריחה את האירוס הנצרתי פרח שנמצא בסכנת הכחדה והוא פרח נדיר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי ציפורי – נמצא באזור הגליל התחתון, הוא אחד הגנים הלאומיים הגדולים בארץ ואתר עתיקות בעל חשיבות בהיסטוריה של העם היהודי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק חי בעמק – בשנים האחרונות הוקמו יותר ויותר פארקים עירוניים שמציעים אטרקציית בילוי חדשה ומלאה בכל טוב. בירת העמק עפולה גם היא זכתה בפארק עירוני מושקע מאוד – פארק חי העמק! למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל נחל ציפורי שביל שמשית – מסלול נגיש לעגלות לכל אורכו ובו ניתן לראות תצפיות אל נחל ציפורי, מערות עתיקות ושלל פריחה שמופיעה כאן בתקופת האביב והסתיו. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עיינות ציפורי – מעיין צלול ומרענן שכדאי לכם להכיר – את נחל ציפורי מזינים שלושה מעיינות: עין יבקע, מעיינות יפתחאל ועיינות ציפורי. בין כביש 79 למושב ציפורי תוכלו למצוא את עיינות ציפורי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

העיר נצרת – סיור דתות ותצפית עוצרת נשימה על עמק יזרעאל – לא צריך לטוס לאירופה בשביל לחוות סיור דתות אמיתי, אפשר לנסוע לכיוון העיר נצרת ולהרגיש בחו"ל. בתקופת חודש דצמבר העיר מתקשטת. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com