Skip to content
Search
Search
Close this search box.

בריכת חלב – העין הכחולה

בסמוך לכפר גוש חלב שנקרא גם ג’וש, בין גבעות והרים ממוקם אגם קטן בשם בריכת חלב שצורתו מזכירה עין. מימיו בצבע כחול טורקיז בעקבות השתקפות השמיים מה שנתן לו את שמו: העין הכחולה. העונה המומלצת ביותר לבקר בבריכת חלב באביב, כל הגבעות סביב נצבעות ירוק עם פריחה משגעת לצד האגם המלא לאחר החורף שהסתיים לו. צריך לקחת בחשבון כי באגם גדלות אצות כך שחווית הרחצה בו לא כל כך מומלצת, מה שכן מומלץ זה לשבת לצד האגם לפיקניק נהדר בימים נעימים (אין הרבה צל) ולהנות מכל הטבע הפתוח סביבנו.

סביב האגם תוכלו לפגוש לא מעט בקר וסוסים, צריך לקחת בחשבון שסביב האגם יש לא מעט ג’יפים שנוסעים כאן בשבילי העפר לכן טיילו בזהירות. למי מכם שרוצה לשלב את הביקור כאן עם מסלול נוסף באיזור נמליץ על נחל גוש חלב – למידע מלא לחצו כאן. כדי להגיע לכאן יש להחנות את הרכב בנקודה הצפונית ביותר של הכפר על פי ההוראות הבאות: רשמו בוויז “העין הכחולה” יש להיכנס אל הכפר ולאחר 500 מטרים נסיעה נפנה שמאלה. נמשיך ישר כ 200 מטרים ואז נפנה שמאלה ונמשיך עוד 500 מטרים עד למעבר בקר שיופיע בצד ימין עם סימון שבילים שחור כאן נחנה את הרכב. בשביל השחור נצעד 600 מטרים עד לצומת שבילים שהשחור פונה שמאלה ושביל לא מסומן יורד לכיוון העין הכחולה – שימו לב כי הירידה תלולה. מומלץ להשתמש במפה או באפלקצית ניווט.

מה עוד כדאי לעשות באיזור?

שביל הדו קיום – שביל דלתון גוש חלב – שביל הדו קיום נמצא בגליל העליון והוא מקשר בין המושב היהודי דלתון לבין הכפר הערבי גוש חלב. אורכו של השביל הוא 2.5 ק”מ והוא נגיש לכל אורכו. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נחל דישון ונחל אביב – טיול בין מצוקי הנוף של הגליל – נחל דישון זורם בגליל העליון והוא אחד מהנחלים הארוכים שבגליל. הנחל זורם רק לאחר הגשמים והוא מתחיל את זרימתו בהר מירון ונשפך בסופו אל נהר הירדן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מצודת כ”ח, מצפור יפתח ונקיקי יפתח – בנקודה הצפונית של המדינה, כמעט בסוף הגליל העליון תוכלו למצוא 3 מקומות מעניינים: נקיקי יפתח, תצפית יפתח ומצודת כ”ח. למידע מלא על המקומות ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי תל קדש – תל קדס – התל הוא מבין הגדולים בגליל העליון ולמרגלותיו נובע עין קדש. הגן מכיל שני אתרים כחלק מהמסלול, מדרום מערב לכביש הצפון רואים ואפשר להגיע אל תל קדש, מצפון מזרח לכביש אפשר לראות את המקדש הרומאי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אגם חי ביראון – אגם החי הוא אתר תיירות ואטרקציה מגניבה לקטנטנים, יש כאן מרחבי דשא לעשות פיקניק, מתקני משחקים כמו נדנדות, פארק חבלים קטן, שולחנות פיקניק, אגם גדול עם סירת פדלים ויש כאן גם המון חיות שניתן להאכיל ולהסתובב סביבן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

יער ביריה מירון – חניון חננאל – בין יער ביריה להר מירון בין ספסופה למירון תוכלו להגיע אל חניון קקל – חניון חננאל. החניון הוא לזכרו של יצחק חננאל שהיה איש הגליל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת טבע מערת פער – מערת בולען קארסטי בגליל העליון – מסלול קצר אל שמורת הטבע מערת פער שנמצאת בגליל העליון בסמוך להר אדיר ולקיבוץ סאסא, היא מערת בולען קרסטי (דולינה) שמנקז את מי הגשמים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

טיול בעיר צפת עם הילדים – העיר צפת בת 3,000 שנה מלאה בהיסטוריה מעניינת. יש כאן לא מעט אטרקציות שאפשר להעביר כאן ימים מלאים עם הילדים – מנהרות, פינת חי ועוד… למידע מלא על הטיול לחצו כאן.

טיול במושבה ראש פינה וביקור במצפה נמרוד – בראש פינה המיוחדת תוכלו לטייל בין הסמטאות הציוריות ולהגיע עד מצפה נמרוד שמספק תצפית יפהפייה. למידע נוסף לחצו כאן. 

עין ליאור -אם אתם מחפשים פינה שקטה לפיקניק קצר וטבילה אנחנו נמליץ בחום על עין ליאור. לפני כמה שנים המקום עבר שיפוץ משמעותי למידע נוסף לחצו כאן.

שביל הפסגה בהר מירון  – בגובה של מעל ל 1,200 מטר מעל פני הים, מבין הפסגות הגבוהות שיש בארץ תוכלו להגיע לאחת התצפיות והמסלולים היפים תגיעו אל שביל הפסגה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מצפור הר אדיר – מרפסת תצפית הצופה על ישראל ועל לבנון במקום מיוחד שהוקם לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה. לפרטים נוספים לחצו כאן. 

נחל מירון עליון – עין אוראי– בשנים האחרונות חברת מקורות החלה להשיב מים אל הטבע, אחד המקומות האלו נחל מירון עליון מה שיוצר לנו בריכות שכשוך מקסימום שאחד מהם הוא עין אוראי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.