Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

באר טבעון - עין שרקרק

בשוליים הצפונים של עמק יזרעאל תוכלו למצוא את באר טבעון או בשמה הנוסף עין שרקרק. קודם כל ולפני הכל חשוב לציין כי מדובר על מקום שלא מתאים להגיע אליו עם ילדים זאת בעיקר בגלל שהירידה למים בבאר היא בעזרת חבל. לרוב המקום משמש בסופי שבוע כמקווה ואם לומר את האמת לא תמיד המים כאן מזמינים לרחצה. אם למרות זאת בחרתם להגיע לכאן אז דעו שהבאר נמצאת בתוך מבנה עתיק, קטן והיא בצורת מלבן. ישנה נביעה שנובעת לאורך כל ימות השנה ולכן תמצאו כאן מים גם בימים החמים ביותר. היתרון של הבאר היא למי מכם שרוצה מעט מאוד הליכה מהרכב ולטובת טבילה נקודתית. עומקה של הבאר כ 2 מטרים ולצידה יש ספסל.

מחוץ לבאר אפשר לקבל נקודת תצפית יפה לכיוון דרום מזרח על שאר עמק יזרעאל ועל השדות החקלאות שסובבות אותו. צריך לקחת בחשבון כי אין חניה מסודרת למי מכם שמגיע עם רכב ולרוב המבקרים מחנים את הרכב בצד הכביש (בשוליים) ומהווים סכנה לנוסעים בכביש 7513. מומלץ להחנות את הרכב במתחם חוצות אלונים ומעט להאריך את הדרך כדי להחנות בצורה בטוחה. לא רחוק מכאן ניתן למצוא עוד 2 נקודות מים: עין חזין ובאר אבא.

יש מי שמכנה את המקום “המקווה של רבי יהודה הנשיא” שהיה נשיאה של הסנהדרין: מועצת החכמים היהודית אחרי חורבן הבית ועורך המשנה. המקום קיבל את שמו הנוסף בעיקר בגלל קרבתו לבית שערים המוכר מאוד בתור מקום קבורתו של רבי יהודה הנשיא. לאורך חיו רבי יהודה הנשיא היה ממוקם ב 2 מקומות: בציפורי ובבית שערים. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: באר טבעון.

מה עוד כדאי לעשות באיזור?

שביל אילן – שביל אילן נמצא בצד הדרום מזרחי של קריית טבעון, והוא מאפשר לנו לצאת לטיול מעגלי שעובר בין נופי טבע פתוחים, פריחה מגוונת עונתית, תצפיות מרשימות על עמק יזרעאל והאזור ונקודות עניין נוספות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

באר אבא – בצד הדרומי של מושב אלוני אבא ישנה באר עתיקה, עמוקה תחת עץ אקליפטוס מרשים באר אבא. כל זה לא רחוק מעין חזין או בשמו הנוסף מעיין אורן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

קסם של טיול בבית לחם הגלילית ובאלוני אבא – שני מושבים טמפלריים היסטוריים שנמצאים בצפון ישראל באזור הגליל. יופיים וקרבתם זה לזה מאפשרים לנו לצאת לטיול של יום שלם באווירה רגועה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל אוהד – בגליל התחתון סביב הישוב הקהילתי נופית נבנה שביל הליכה ושמו “שביל אוהד”. השביל הוקם לזכרו של אוהד זך ז”ל שהיה בן הישוב אשר נפל באדמת לבנון דצמבר 1998. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נחל ציפורי טחנת הנזירים – טחנת הנזירים שימשה בעבר כטחנת קמח והיו חיים בה בני המנזר הכרמליטי. מסלול נגיש על לטחנת הנזירים לצד נחל ציפורי שזורם. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק העמקים – בצומת העמקים בכביש העולה לקרית טבעון קק’ל בנו פארק מקסים לאורך נחל הקישון. השביל העובר בסמוך לנחל הקישון ארוך ואפשר להתחיל אותו במספר מקומות שונים (פירוט עליהם בהמשך) כאשר אחד מהם הוא פארק העמקים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

תחנת רכבת העמק ומעיין אלרואי – המעיין נובע לתוך בריכה מלאכותית שבמקור נוצרה כמקור להשקיה חקלאית בשנות ה 60. היום מדובר במעיין עם מים נקיים וראויים לרחצה. המעיין נובע בכל עונות השנה. כל זה לצד מסלול נגיש העובר בתחנת רכבת העמק המשוחזרת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי בית שערים – גן לאומי בית שערים נמצא באזור הגליל התחתון, לא רחוק מקריית טבעון. המקום מציג שרידים של ישוב יהודי עתיק ובעיקרו הנקרופוליס שהוא אתר מערות הקבורה המרשימות של העיר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע –  להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.