שביל אילן – אתר הנצחה לזכר אילן גבאי

שביל אילן נמצא בצד הדרום מזרחי של קריית טבעון, והוא מאפשר לנו לצאת לטיול קליל בין נופי היער, בין הפריחות ובמהלכו נפגוש עוד מספר נקודות עניין. אל שביל הטיול יוצאים מאתר ההנצחה לזכר אילן גבאי שנמצא בתוך יער אלונים מרשים ובו נפגוש גם את "האלון הגדול" והמיוחד. המסלול מוגדר קל עד בינוני (בגלל חלק מסוים שצריך לטפס על אבנים גדולות ) ומתאים לכל המשפחה, מעגלי, באורך 1.5 קילומטרים והוא מסומן בסימון שבילים ירוק שמתחבר עם הכחול עד החזרה לנקודת ההתחלה.

עץ האלון הגדול שאותו אי אפשר לפספס ממוקם באמצע אתר ההנצחה לזכרו של אילן גבאי ז"ל שנולד ב 1984, יליד טבעון, ששירת בצנחנים ונפל במלחמת לבנון השנייה בשנת 2006. תוכלו למצוא כאן גם ספסלי ישיבה, נדנדות לילדים ובעונת הפריחה תמצאו כאן כלניות, רקפות, שום שורשי ועוד… עד לשנת 2007 עץ האלון הגדול החזיק את התואר "העץ הגדול ביותר מבין אלוני התבור בארץ" – גובהו כעשרה מטרים והיקף גזעו הוא 530 ס"מ, כיום תוכלו למצוא סביב העץ מתכות ברזל ועמודים שתומכים בו ומשמרים אותו.

שביל ההליכה מתחיל בסימון שבילים ירוק בצד ימין של העץ שתראו מיד לאחר מעבר הבקר והכניסה ליער. אם תבקרו כאן לאחר הגשמים, את הטיול שלכם תלווה פריחה מגוונת לאורך כל הטיול ובכניסה אל המסלול תפגשו גם גב מים (זהירות לא להחליק). מכאן נוכל להגיע אל עץ אורן גדול שממנו נפנה שמאלה ונמשיך ללכת עם סימון שבילים ירוק. בדרך נעבור את בית הקברות של הכפר הערבי קוסקוס טבעון. אם תעשו את המסלול הזה באביב ממש כאן תוכלו למצוא נקודת פריחה מרשימה של חצבים. בסוף השביל הירוק נגיע אל צומת דרכים שמשתלתת עם שביל מסומן כחול. תפנו כאן ימינה כדי לבקר גם עץ הגדול של אלה אטלנטית – בעץ הזה יש חור בתוך גזעו שניתן לזחול ולעבור דרכו. מאן נחזור לצומת הדרכים עם השביל הירוק ונמשיך עם הכחול שיוביל אותנו חזרה אל נקודת ההתחלה. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: "אנדרטה לזכר אילן גבאי".

מה עוד כדאי לעשות באיזור?

שמורת הטבע אלוני אבא – שביל אלוני אבא – בין בסמת טבעון לבית לחם הגלילית תוכלו למצוא את שמורת הטבע אלוני אבא, יער מקסים עם שביל הליכה קליל, מעגלי ומתאים לכל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל אוהד – בגליל התחתון סביב הישוב הקהילתי נופית נבנה שביל הליכה ושמו "שביל אוהד". השביל הוקם לזכרו של אוהד זך ז"ל שהיה בן הישוב אשר נפל באדמת לבנון דצמבר 1998. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נחל ציפורי טחנת הנזירים – טחנת הנזירים שימשה בעבר כטחנת קמח והיו חיים בה בני המנזר הכרמליטי. מסלול נגיש על לטחנת הנזירים לצד נחל ציפורי שזורם. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק העמקים – בצומת העמקים בכביש העולה לקרית טבעון קק'ל בנו פארק מקסים לאורך נחל הקישון. השביל העובר בסמוך לנחל הקישון ארוך ואפשר להתחיל אותו במספר מקומות שונים (פירוט עליהם בהמשך) כאשר אחד מהם הוא פארק העמקים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

תחנת רכבת העמק ומעיין אלרואי – המעיין נובע לתוך בריכה מלאכותית שבמקור נוצרה כמקור להשקיה חקלאית בשנות ה 60. היום מדובר במעיין עם מים נקיים וראויים לרחצה. המעיין נובע בכל עונות השנה. כל זה לצד מסלול נגיש העובר בתחנת רכבת העמק המשוחזרת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי בית שערים – גן לאומי בית שערים נמצא באזור הגליל התחתון, לא רחוק מקריית טבעון. המקום מציג שרידים של ישוב יהודי עתיק ובעיקרו הנקרופוליס שהוא אתר מערות הקבורה המרשימות של העיר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com