Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיול בנצרת – סיור דתות, כנסיות ותצפית עוצרת נשימה

העיר נצרת היא מבין הערים החשובות לדת הנצרות בעולם ותיירים רבים מגיעים לבקר בה מדי שנה על מנת לראות מקרוב את המקומות הקדושים. בעיר נצרת יש מספר רב של כנסיות ואתרי דת שחלקם נקשרים, על פי האמונה הנוצרית, לאירועים משמעותיים ביותר שארעו בהם. לפי הברית החדשה בעיר נצרת התגוררו מריה, אמו של ישו, ובעלה יוסף. אז אם אתם מחפשים טיול בצרת, שעובר בין המקומות המיוחדים והמעניינים שבעיר, המשיכו לקרוא. 

כנסיית הבשורה הקתולית

במרכז העיר העתיקה של נצרת תוכלו לבקר בכנסיית הבשורה. היא נחשבת לאחת הכנסיות הגדולות, המרשימות והחשובות ביותר לנוצרים ב כ ל העולם. על פי המסורת הנוצרית במקום זה בישר המלאך גבריאל למרים שהיא בהריון ונושאת ברחמה את ישו – ומכאן היא גם קיבלה את שמה כנסיית הבשורה. הכנסייה גדולה ומפוארת מאוד ומגיעים אליה עשרות אלפי תיירים מרחבי העולם. מי שביקר באיטליה ייתכן ויראה דמיון מסוים לבזיליקות המפוארות משם. בחצר הכנסייה תוכלו לראות תמונות פסיפס שתרמו מדינות נוצריות מרחבי העולם במיוחד לכנסייה זו. תוכלו להכנס לסיור בתוך הכנסייה המרשימה ולהגיע למערת מרים הקדושה. 

כנסיית בית הכנסת

כנסיית בית הכנסת נמצאת במרכז השוק בעיר העתיקה. את שמה המיוחד היא קיבלה משום שבעבר שימש המבנה כבית כנסת. יש המאמינים כי ישו נהג להגיע הנה להתפלל באופן קבוע, בהיותו יהודי. יתרה מכך, האמונה אומרת כי במקום זה הכריז על עצמו ישו כמשיח והחל להיות רדוף על ידי מתנגדים לו. על מנת לברוח מרודפיו, קפץ ישו מפסגת הר הקפיצה הגבוהה.

הר הקפיצה

הר הקפיצה מתנשא לגובה של כ-400 מטרים מעל פני הים וממנו תצפית מרהיבה אל נופי האזור. על פי המסורת הנוצרית מאמינים שישו, אשר גדל בעיר נצרת, קפץ מפסגת ההר אל התהום ובכך ניצל מרודפיו – מכאן גם ניתן להר שמו. בשנת 2009 ביקר בישראל האפיפיור בנדיקטוס ה 16 ובזמן ביקורו הוא ערך טקס מיסה המוני בקצה הר הקפיצה. אל המיסה הגיעו לא פחות מ 45 אלף מתפללים מהארץ וגם מחו”ל. למידע נוסף על טיול בהר הקפיצה לחצו כאן.

מעיין מרים – באר מרים

מעיין מרים נמצא בכיכר המעיין המרכזית של העיר. על פי המסורת הנוצרית מריה היתה מגיעה הנה בכדי לשאוב מים מן המעיין, ויש המאמינים שזה המקום שבו פגשה את המלאך גבריאל שבישר לה על הריונה עם ישו (לעומת אחרים שמאמינים שהאירוע קרה בכנסיית הבשורה). סביב הבאר רחבה גדולה, שעל פי האמונה, היוותה חלק שוקק חיים סביב המעיין באותה התקופה. 

כנסיית גבריאל הקדוש – כנסיית הבשורה היוונית אורתודוקסית

כנסיית גבריאל הקדוש נמצאת בלב העיר העתיקה, לצד כיכר המעיין. כנסייה זו נחשבת כאתר חשוב לנצרות בעקבות ארוע הבשורה שמאמינים שארע כאן, לצד באר מרים. הכנסייה בנויה בחלקה ממבנה משומר ומרשים. 

מקומות נוספים שכדאי לבקר בהם:

  • המנזר הפרנציסקאני – השוכן לצד כנסיית הבשורה הקתולית.
  • כנסיית יוסף הקדוש – כנסיה בסגנון צרפתי שהוקמה בשנת 1941.

נצרת בכריסמס

מדי שנה, בתקופת הכריסמס, העיר נצרת חוגגת את חג המולד שגם הוא נקשר לדת הנוצרית שחוגגת במועד זה את הולדתו של ישו. בתקופה זו מתקשטת העיר והופכת לצבעונית במיוחד, וברחבי העיר מתקיימים אירועים ופסטיבלים רבים לכבוד החג. 

בלב כיכר המעיין מדי שנה מקימים את עץ חג המולד, יש הטוענים שהוא הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון בכלל. בצמוד לכיכר מוקמת במת מופעים שמתקיימים בסמוך לחג המולד – מופעים של להקות מקומיות, זמרים ומופעי זיקוקים. לאורך הרחובות הסמוכים לכיכר המעיין מתקיים מדי שנה שוק חג המולד המפורסם – דוכני אוכל, ביגוד, צעצועים. הכול באווירת החג. לאירועי הכריסמס בעיר נצרת לחצו כאן

למי מכם שרוצה ללון בעיר בזמן החגיגות תוכלו להנות מ 10% הנחה לרשת אברהם הוסטלס בארץ ובנצרת, יש להיכנס לאתר הרשת ולהזין קוד קופון: shvilלמעבר לאתר לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.