מעיינות מומלצים בגליל העליון ואצבע הגליל

איזור הגליל העליון ואצבע הגליל בורך בלא מעט מקורות מים, נחלים ומעיינות. חלקם נובעים לאורך כל השנה וחלקם רק בתקופת החורף ומעט באביב. כאן תוכלו לקבל המלצות על מעיינות מומלצים באיזור הגליל העליון ואצבע הגליל.

המעיין הכורדי

בלב העיר קריית שמונה עובר לו נחל זהב ויוצר את המעיין הכורדי. נחל שזורם לאורך כל השנה ועובר בין הבתים בשכונות השונות. למעשה השם ניתן למקום כיוון שבסביבתו ישנה שכונה של עולים מכורדיסטן שהיו גרים באיזורו בתקופת המעברות. באותה התקופה התושבים היו משתמשים במי הנחל לצרכים בסיסים כמו שתיה, כביסה, רחצה וכדומה. היום מדובר על בריכה גדולה עם מים בגובה של חצי מטר עם מים צלולים. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

אגם קרעון

קיבוץ כפר סאלד אומנם נמצא במורדות הגולן אבל הוא לגבי בגבול עם הגליל העליון. הקיבוץ נקרא על שם הנרייטה סאלד – אם עליית הנוער. בצד הצפוני של הקיבוץ תוכלו למצוא את אגם קרעון. אם אתם מחפשים מקום שנקרא פינה קסומה ונחבאת, זה לגמרי המקום! כאן תמצאו שטח דשא לצד פלג המים הזורם ושטח גדול פתוח בסמוך לבריכה הגדולה תחת העצים שנותנים כאן אחלה צל, וכן, יש כאן גם נדנדה. קצת מבחינת נגישות לעגלות: באגם הנעלם הצפוני – אגם קרעון אפשרי להתנייד עם עגלה אם כי תצטרכו לעזור מעט לעגלה לנסוע בחלק מהמקומות. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

עין הדייג

בכביש גישה המוביל אל שמורת הטבע החולה של רשות הטבע והגנים נובע מעיין קטן, צלול ומוצל שנקרא עין הדייג. מהכביש אין שום אפשרות להבחין במעיין או לדעת על קיומו מה שהופך את עין הדייג למקום די מפתיע. מדובר בשטח קטן, אך יפהפה שבו תמצאו בריכת מים קטנה ורדודה, צל ופינות ישיבה לצד המים. אם תזכרו להגיע לכאן ותהיו לבד תראו מים צלולים מדהימים. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

עין תאו

שמורת הטבע עין תאו או בשמה הנוסף עין ג'וחלה היא שמורה מוכרזת שנמצאת בעמק החולה והיא מקבלת את מימיה הישר ממעיין העתק הנובע למרגלות הרי הנפתלי בתוך מערה. מי המעיין מתנקזים אל בריכה גדולה אליה הכניסה אסורה אבל דרומית לבריכה הגדולה שנמצאת מחוץ לשמורה, ישנה בריכה קטנה שצמודה למתקן השאיבה. שם יש מים שקופים, צלולים ועץ גדול שנותן צל רב ויוצר אחלה פינות ישיבה ליד המים. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

עין ירדה

נחל מחניים שאורכו סך הכל 13 ק"מ מתחיל ביער בירייה דרך רמת כורזים ומשם נשפך לנהר הירדן. הנחל מספק לנו המון פינות חמד עם מים לאורך כל השנה אחת מהן היא עין ירדה. בין עצי חורשת האקליפטוס המים של הנחל זורמים כאן, אחת הפינות השקטות והפחות מוכרות שתוכלו למצוא כאן באיזור. עצי האיקליפטוס נותנים צל רב וניתן להעביר כאן כמה שעות בשכשוך במים. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

חמאם בנות יעקב

מעיין חמאם בנות יעקב הוא מעיין קטן, נסתר ומיוחד מאוד. חמאם בנות יעקב נובע אל תוך בריכה קטנה ואינטימית והמים הצלולים מזמינים מאוד לטבילה. המעיין מסתתר מאחורי אתר רפטינג נהר הירדן ומי שלא מכיר את המקום לא יוכל לנחש איזו פנינת טבע מסתתרת לה במקום הזה. צבע המים של המעיין הוא מבין היפים שיש ובמבט חטוף תוכלו להבחין בבועות הנביעה העולות מן הקרקעית ומוסיפות למקום הזה עוד קסם מיוחד. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

עין דביר עין טופח

מי מעיין טופח שנובעים בתוך ערוץ נחל כורזים לאורך כל ימות השנה. האתר שפוץ לזכרו של דביר מור ז"ל שנפטר מחיידק אלים בזמן שירותו הצבאי. המקום מתוחזק על ידי מתנדבים ובני משפחתו של דביר ותמצאו כאן פינה קסומה להעביר בה את זמן הפיקניק שלכם עם טבילה במעיין שכאן. עומקה של הבריכה 120 ס"מ ויש כאן כניסה ויציאה של מים זורמים. סביב הבריכה תמצאו פינות ישיבת הכוללות ספסלי פיקניק ונקודות צל נעימות. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

עין ליאור

אם אתם מחפשים פינה שקטה לפיקניק קצר וטבילה אנחנו נמליץ בחום על עין ליאור. לפני כמה שנים המקום עבר שיפוץ משמעותי, כיום המקום ראוי לרחצה ומאוד נוח לשבת כאן בפינות הצל שלצד הבריכה. המעיין נבנה לזכרו של ליאור דהן ז"ל על ידי חבריו ומשפחתו. חשוב לציין כי בימי שישי המקום משמש מקווה לכן לא מומלץ להגיע לכאן בשישי. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

עין עלווה

ממושב כרם בן זמרה יוצא לו מסלול הליכה קצר שמוביל אותנו אל עין עלווה. מעיין קטן, רדוד וצלול שנובע כאן וזורם היישר אל נחל גוש חלב שנמצא מזרחית לכרם בן זמרה. למסלול אין סימון שבילים אך יש שילוט בכניסה לכביש העפר המוביל אליו. על מנת להגיע אל המעיין יש ללכת מרחק של כקילומטר בהליכה די קלה, מתוך המושב ועד למעיין. יש גם אפשרות לנסיעה עם הרכב ובהמשך נפרט עליה. בריכת המעיין הקטנה מוקפת עצי צפצפה ולצידם יש מבנה נטוש. מומלץ לצאת לשיטוט בין העצים ולראות את המים שזורמים הישר מבריכת המעיין אל תוך היער. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

עין אוראי

בשנים האחרונות חברת מקורות החלה להשיב מים אל הטבע, ואחד המקומות האלו הוא בנחל מירון עליון. ההזרמה של המים יוצרת עבורנו בריכות שכשוך מקסימות שאחת מהן היא עין אוראי. אומנם לא מדובר על מעיין הנובע כמו שאנחנו מכירים אבל יש כאן בריכות קטנות ונחמדות שלדעתנו אסור לפספס. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com