שמורת הטבע אלוני אבא – שביל אלוני אבא

בין בסמת טבעון לבית לחם הגלילית תוכלו למצוא את שמורת הטבע אלוני אבא, יער מקסים עם שביל הליכה קליל שמתאים לכל המשפחה העובר בין עצי אטלנטית, אלונים, גליל החורש, ליבנה רפואי, עצי חרוב ואלה ארצישראלית. בתקופת הפריחה תמצאו כאן את פריחת הכלניות, הרקפות, קידה שעירה, דודא רפואי, עירית גדולה, שום שורשי, אירוסים ועוד…

תחילה נציין כי המסלול הוא לא נגיש אך הוא מסלול קליל, מעגלי באורך של 2 קילומטרים ומתאים לכל הגילאים, הוא מתחיל בסימון שבילים שחור ומתחבר עם סימון שבילים כחול שמחזיר אותנו חזרה לחניה. בכניסה לאחר שתעברו את שער הבקר, תוכלו לפגוש מספר שולחנות פיקניק מאבן לטובת מי מכם שרוצה לערוך פיקניק משפחתי לפני או אחרי הטיול. המסלול מטפס בעליה מתונה לכיוון הגבעה שם ישנה קרחת יער יפה ובמרכזה עצי אלון ותבור גדולים ומרשימים. מכאן השביל יורד בצורה מתונה ובאיזשהו שלב תגיעו גם לנקודת תצפית יפה על רמת ישי, עמק יזרעאל, כרמל וביום טוב ניתן לראות גם את הרי נצרת.

בהמשך הירידה תוכלו להגיע אל שלולית חורף מלאכותית ולפעמים נוכל לראות כאן את הצפרדעים והסלמנדרות (כמו שמה היא מלאה רק בחורף לאחר הגשמים). מכאן השביל ממשיך ימינה חזרה לכיוון החניון. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז "חניון שמורת אלוני אבא" לבאים מכביש 75 יש לפנות לכיוון אלונים בכביש 7513 ולאחר נסיעה של 4.7 נראה משמאלנו את החניון. שימו לב כי יש קו רציף ולכן עליכם לנסוע עוד קצת ולעשות פרסה בכיכר בשביל להיכנס לחניון.

מה עוד כדאי לעשות באיזור?

קסם של טיול בבית לחם הגלילית ובאלוני אבא – שני מושבים טמפלריים היסטוריים שנמצאים בצפון ישראל באזור הגליל. יופיים וקרבתם זה לזה מאפשרים לנו לצאת לטיול של יום שלם באווירה רגועה. למידע מלא על המקומות ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל אוהד – בגליל התחתון סביב הישוב הקהילתי נופית נבנה שביל הליכה ושמו "שביל אוהד". השביל הוקם לזכרו של אוהד זך ז"ל שהיה בן הישוב אשר נפל באדמת לבנון דצמבר 1998. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נחל ציפורי טחנת הנזירים – טחנת הנזירים שימשה בעבר כטחנת קמח והיו חיים בה בני המנזר הכרמליטי. מסלול נגיש על לטחנת הנזירים לצד נחל ציפורי שזורם. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק העמקים – בצומת העמקים בכביש העולה לקרית טבעון קק'ל בנו פארק מקסים לאורך נחל הקישון. השביל העובר בסמוך לנחל הקישון ארוך ואפשר להתחיל אותו במספר מקומות שונים (פירוט עליהם בהמשך) כאשר אחד מהם הוא פארק העמקים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

תחנת רכבת העמק ומעיין אלרואי – המעיין נובע לתוך בריכה מלאכותית שבמקור נוצרה כמקור להשקיה חקלאית בשנות ה 60. היום מדובר במעיין עם מים נקיים וראויים לרחצה. המעיין נובע בכל עונות השנה. כל זה לצד מסלול נגיש העובר בתחנת רכבת העמק המשוחזרת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי בית שערים – גן לאומי בית שערים נמצא באזור הגליל התחתון, לא רחוק מקריית טבעון. המקום מציג שרידים של ישוב יהודי עתיק ובעיקרו הנקרופוליס שהוא אתר מערות הקבורה המרשימות של העיר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com