Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שביל רעננה

שביל רעננה הוקם במטרה לחבר בין הטבע העירוני לבין העיר ולעודד אורח חיים בריאים, אורכו המלא עומד על 16 ק”מ. השביל מחולק ל 8 מקטעים שכל אחד מהם מספר את סיפורה של העיר רעננה. נכון לחודש מאי 2023 נחנכו 3 מקטעים מתוך 8 מקטעי השביל, במהלך השנה צפויים להיפתח שני מקטעים נוספים. בכל “כניסה” למקטע ישנו שילוט המסביר על המקטע ועל נקודות העניין לאורכו עם הסברים בנושאים שונים כגון: בעלי החיים, היסטוריה, דת, אקולוגיה, צמחייה ומורשת. המקטעים שכרגע פתוחים לציבור הם מקטע ראשון, שני ושלישי – מפת השביל על פי המקטעים שנפתחו. פירוט המקטעים:

  • מקטע ראשון מתחיל בתיכון אביב עד לפארק רעננה, אורכו המלא כ 1.9 ק”מ.
  • מקטע שני מתחיל בפארק רעננה עד לב הפארק, אורכו המלא כ 1.75 ק”מ.
  • מקטע שלישי מתחיל בלב הפארק עד חורשת החקלאים, אורכו המלא כ 2.25 ק”מ.
  • מקטע רביעי מתחיל מחורשת החקלאים עד עזון, אורכו המלא כ 2.35 ק”מ.
  • מקטע חמישי מתחיל מעזון עד האוניברסיטה הפתוחה, אורכו המלא כ 1.5 ק”מ.
  • מקטע שישי מתחיל מהאוניברסיטה הפתוחה עד אחוזה, אורכו המלא כ 1.9 ק”מ.
  • מקטע שביעי מתחיל מאחוזה עד היער הקטן, אורכו המלא כ 1.5 ק”מ.
  • מקטע שמיני מתחיל מהיער הקטן עד תיכון אביב, אורכו המלא כ 1.6 ק”מ.

מקטע ראשון

שער הכניסה למקטע נקרא “שער פרדס משותף” והוא נמצא על ציר הרחובות פרס משותף ומשה דיין. השביל ממשיך על רחוב משה דיין צפונה חוצה את רחוב אנה פארק ואז פונה מערבה לרחוב חיים ברלב. השביל ממשיך עד לרחוב המלכים, וממשיך מערבה לכיוון פארק הסחלב. השביל ממשיך לכיוון צפון מערב וחוצה את רחוב הפעמונים והמיתר. ממשיך צפונה על רחוב המיתר ופונה שמאלה לכיוון רחוב האגם. השביל ממשיך במקביל לכיוון צפון על רחוב דרך ירושלים עד לצמת הרחובות דרך ירושלים ודרך הפארק. מכאן השביל לכיוון הכניסה לפארק רעננה, כאן מסתיים מקטע זה.

מקטע שני

שער הכניסה למקטע נקרא “שער פארק רעננה”, השביל נכנס ללב פארק רעננה המרשים. פארק רעננה הוא פארק עירוני גדול באזור השרון, שמציע מגוון אפשרויות בילוי לכל המשפחה. בפארק יש 3 מתחמים של מתקני שעשועים לילדים בגילאים שונים. ביניהם מתקן חבלים וסולמות גדול, מתקנים נגישים לילדים עם מוגבלויות, מתקני כושר ועוד. מגרשי כדורסל, כדורגל ורחבת גלגיליות. מתחם מוזיקלי לצד פינת תבלינים ועצי פירות אדר. פינת חי – קופים, איילים, תוכים ועוד. הטיול סביב פינת החי הוא ללא עלות, מי מכם שרוצה להיכנס לתוך פינת החי יצטרך לשלם (עלות סימלית, בחינם לתושבי רעננה) אגם מקסים שעובר בלב הפארק, במרכזו מזרקה קטנה ושטים בו ברבורים.

תוכלו לצאת לשייט בסירה תמורת תשלום או לטייל בחינם על הגשר שעובר ממש מעל האגם. רכבת הילדים – הילדים מאוד נהנים מנסיעה ברכבת שעוברת בשבילי הפארק. הנסיעה ברכבת היא בתשלום. שבילי הליכה ורכיבה רבים סביב הפארק. שטחי מדשאות מוצלים וספסלים בהם תוכלו לשבת לפיקניק. בתי קפה. השביל חוצה את הפארק ואת האגם לכיוון צפון מערב עד ליציאה לרחוב ויצמן, שם הוא חוצה את רחוב ויצמן ומגיע לרחוב דרוקר, כאן מסתיים מקטע זה.

מקטע שלישי

שער הכניסה למקטע נקרא “שער לב הפארק”, השביל ממשיך מזרחה על רחוב דרוקר, חוצה את רחוק יאיר שטרן ונכנס לשדרת בגין ומיד פונה שמאלה ולכיוון צפון עד לרחוב רימלט אלימלך. ברחבו רימלט אלימלך השביל פונה שמאלה וממשיך צפון מיד על רחוב יאיר שטרן. בבית מספר 12 פונה השביל שמאלה לכיוון מזרח עד לרחוב התקומה. בבית מספר 20 פונה השביל שמאלה צפונה חוצה את רחוב דרור וממשיך צפונה עד לרחוב פטריה. כאן השביל פונה ימינה לכיוון מזרח עד תוואי רחוב פטריה, במפגש עם רחוב חיים חפר שמאלה פונה שמאלה. במפגש עם רחוב דרך שמעון פרס השביל מבצע פרסה וחוזר בצידו השני של רחוב חיים חפר לכיוון דרום עד לשער חורשת החקלאים, כאן מסתיים מקטע זה.

מקטע רביעי:

שער הכניסה למקטע נקרא “שער חורשת החלקאים” – מקטע זה טרם נפתח לקהל.

מקטע חמישי:

שער הכניסה למקטע נקרא “שער עזון: – מקטע זה טרם נפתח לקהל.

מקטע שישי:

שער הכניסה למקטע נקרא “שער האוניברסיטה הפתוחה” – מקטע זה טרם נפתח לקהל.

מקטע שביעי:

שער הכניסה למקטע נקרא “שער אחוזה” – מקטע זה טרם נפתח לקהל.

מקטע שמיני:

שער הכניסה למקטע נקרא “שער היער הקטן” – מקטע זה טרם נפתח לקהל.

רוצים עוד הצעות לטיול באזור הזה?

שמורת הטבע העירונית עץ השיזף – בצידה הצפוני של העיר רעננה נמצאת לה שמורת טבע עירונית קטנה ובמרכזה עומד לו עץ השיזף. סביבו בעונת הפריחה ישנם מרבדי כלניות, תורמוסים ועוד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

גן לאומי ירקון – מתחם מקורות הירקון של רשות הטבע והגנים – זהו החלקו הנקי של הירקון, יש כאן בריכות נופרים, מסלולי הליכה, שטח עצום לפיקניקים וחניון לילה מסודר של רשות הטבע והגנים – מתחם מקורות הירקון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק ארץ הצבי – גן חיות קטן ומקסים שכל כולו אטרקציה לילדים. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

המפל הנסתר במקורות הירקון – מפל שרונים – בלב אזור השרון נדיר מאוד למצוא מקורות מים, אך כאן תוכלו למצוא כחלק ממקורות הירקון את המפל הנסתר או בשמו השני מפל שרונים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק מנחם בגין – הפארק ענק, אפשר לבלות בו שעות ארוכות ויש בו גם מגוון אטרקציות לכל המשפחה ובמיוחד עם ילדים.  אז אם אתם נמצאים באיזור מרכז אנחנו נמליץ בחום לבקר כאן לפחות פעם אחת ולהכיר את המקום המקסים הזה.למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק אריאל שרון –  פארק הנמצא במרכז הארץ, באזור גוש דן. אם אתם מגיעים לטיול במרכז, אנחנו ממליצות להגיע לכאן להעביר כמה שעות, ליהנות מהנוף ולהכיר את הסיפור של הפארק. סיפור התהוות של הפארק הוא מיוחד במינו ואולי יגרום לכם להרים גבה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק האגמים – לא להאמין כמה אנשים גרים כל כך קרוב לפנינת הטבע הזו ולא יודעים על קיומה. אגם הנקיק ואגם הסופרלנד הם חלק מפרויקט “פארק האגמים” שהוקם במטרה לפתח טבע עירוני בסביבת העיר. בפארק האגמים אנחנו נפגוש מרחבי טבע, מדשאות, מסלולי הליכה ורכיבה, עופות מים ודגים ואפילו חיות בר.  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

האגם האקולוגי בפתח תקווה – בשטח של יותר מ 14 דונם בלב העיר פתח תקווה תוכלו למצוא את האגם האקולוגי והפארק הגדול – פארק עירוני אמיתי לכל המשפחה שמשלב בתוכו מרחבי דשא, שבילי הליכה, מתקני שעשועים ואיזורי פיקניק. החסרון היחיד שיש למקום – חסר בו צל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק האגם האקולוגי בהוד השרון -פארק האגם האקולוגי בהוד השרון הוא פארק יפהפה שבמרכזו אגם ויש בו שבילי טיול, פינות מצפור ואזורי ישיבה. אטרקציה חינמית לבילוי עם כל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

טיול במקורות הירקון – כפר הבפטיסטים – איזור כפר הבפטיסטים הוא מבין האיזורים המקסימים של הירקון, ממש סמוך למקורותיו. יש כאן פינות טבע קסומות שאפשר להעביר בהן כמה שעות נפלאות באוויר הפתוח (הכניסה למים אסורה). למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי ירקון – תל אפק – תל אפק מכונה בכינוי “הריאה הירוקה של גוש דן” ולמען האמת שאפשר להבין למה. מדובר בנקודת טבע בין היחידות והיפות שיש באזור המרכז. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אתר שבע טחנות גני יהושע פארק הירקון‎ – גני יהושע לאורך נחל הירקון מספק בילוי יום מפתיע מלא באטרקציות לכל המשפחה. אם אתם באיזור המרכז תוכלו להגיע אל אתר שבע טחנות על גדול נחל אל עוג’ה – נחל הירקון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.