Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שביל הבארות והבורות – פארק בריטניה

בלב שפלת יהודה נמצא פארק בריטניה שבו תוכלו למצוא נקודות עניין רבות כמו מסלולי טיול למשפחות, חניוני יום, תצפיות יפהפהיות ודרך נוף מרשימה שחוצה את הפארק. שמו של יער בריטניה ניתן לו על שם תרומתה של יהדות בריטניה לפיתוח והרחבתו של הפארק. לפארק בריטניה יש מספר אזורים: החלק היערני שבו תמצאו את יער משואה ובו יש חניוני יום מסודרים. בחלקו הדרומי אזור הבוסתנים, רמת אבישור שהוא הגבוה יותר של הפארק ואת ליבת הפארק שבו חורש טבעי ושם גם עוברים מסלולי טיולים רבים – אחד מהם הוא שביל הבארות ובורות המים.

אחד המסלולים היותר מוכרים של פארק בריטניה הוא שביל הבארות ובורות המים. השביל הוא שביל מעגלי, מתאים למשפחות ולכלבים, חלקו הקטן מוצל ואורכו 3.2 ק”מ. ההתחלה של המסלול יוצאת מחניון בור המים אשר אליו מגיעים מהשער הצפוני של פארק בריטניה. אם תעשו את המסלול בתקופת הפריחה כבר בתחילתו תוכלו להתרשם מפריחת הרקפות, צפורנית מצרית, עיריות ולפגוש גם את פריחת השקדיות המרשימה שמקשטת כאן את איזור פארק בריטניה.

בשפלת יהודה בשל חוסר במעיינות טבעיים היה נפוץ לחפור בורות מים לאגירת מי הגשמים. חניון בור המים קיבל את שמו בזכות בור מים חצוב בסלע שתוכלו לראותו. מנקודה זו יוצאים למסלול המסומן בסימון שבילים אדום ומטפסים על פי הסימון אל עבר מערה קטנה ושמה חורבת א-רסם. המערה מציגה שרידים של יישובים מתקופות שונות: המבנה המרכזי מהתקופה הישראלית, בית אחוזה מהתקופה ההלניסטית וגם שרידים מהתקופה הרומית הקדומה. מכאן ממשיכים אל חניון ריטה קיי שם תפגשו את עץ החרוב הגדול המוקף בגדר אבן כדי להגן עליו.

ממשיכים עם השביל האדום ובדרך תגיעו אל הגת החצובה בסלע ואל חורבת שקלון. בחורבת שקלון תראו שרידי מבנים שהיו חלק מכנסייה ביזנטית בעבר. מכאן אפשר לראות את הנופים המרהיבים של עמק האלה, שפלת יהודה, הרי חברון וגוש עציון. מנקודה זו ישנה ירידה בשביל שהוא חשוף כולו לשמש, אך נוח להליכה. במהלכו תפגשו בורות מים, בארות, גתות וגם את חורבות הכפר החרב עג’ור – בסיום תגיעו חזרה אל חניון בור המים בו נמצאת חניית הרכב. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: שביל הבארות ובורות המים – פארק בריטניה. לבאים מכביש 1 יש לפנות במחלף שער הגיא לכביש 38, לאחר נסיעה של כ-16 ק”מ מגיעים אל צומת זכריה בה פונים ימינה אל כביש 383, לשער הצפוני של פארק בריטניה. נוסעים בדרך הסלולה דרומה כ 1.5 ק”מ עד לצומת דרכים בשם צומת המחומשת ובה פונים ימינה, שם גם נמצא תחילת המסלול משמאלכם.

רוצים עוד הצעות לטיול באזור הזה?

שביל האלות – פארק בריטניה – מחניון שריג שבפארק בריטניה ישנו מסלול שמתאים למשפחות, הוא מעגלי ואורכו 2.5 ק”מ סך הכל. תפגשו כאן עתיקות, פריחה ונוף עוצר נשימה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

תל עזקה פארק בריטניה – פארק בריטניה שנמצא בשפלת יהודה ובאיזור עמק האלה משתרע על פני כ 40 אלף דונם, בחלקו הצפוני של הפארק תוכלו למצוא את תל עזקה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי תל לכיש – גן לאומי תל לכיש שוכן על תל מיוחד ומעניין שמציג את שרידה של העיר הקדומה מתקופת המקרא ותצוגה מיוחדת של כיסאות המלכים בממלכת יהודה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי גבעות מרר – גבעות מרר נמצאות באזור דרום מישור החוף, דרומית לעיר רחובות, והוא מקום מושלם לטיול משפחתי קצר, חוויתי ומעניין. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי תל צפית – דרומית לכפר מנחם תמצאו את גן לאומי תל צפית בו תוכלו לצאת לטיול מקסים בין נופים ומערות. תל צפית על שם הכפר הערבי תל א-צאפי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חרבת בורגין פארק עדולם – צרפת – טיול מערות חוויתי – בחורבת בורגין שבפארק עדולם תוכלו לצאת לטיול קליל עם אטרקציה של מערות זחילה, נוף משגע ופריחה מגוונת. הפארק יפהפה ומאוד מומלץ לטיול משפחתי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חרבת מדרס – פארק עדולם צרפת – אתר חורבת מדרס נמצא בפארק עדולם שבאזור שפלת יהודה. המקום מציג שרידי עיר עתיקה שבו נתגלו מעל 50 מערות ובורות. הטיול כאן משלב טבע, היסטוריה וגם אטרקציה מיוחדת מאוד ולכן הוא מהווה אופציה נהדרת לטיול עם כל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע מערת הנטיפים – מבין המקומות המדהימים שאסור לפספס, חוויה אדירה בכניסה אל מערת נטיפים בת מליוני שנים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי בית גוברין –  עולם מערות קסום ומרהיב שכל כולו אטרקציה מושלמת לילדים. צריך לקחת בחשבון שהגן הלאומי הוא ענק והטיול בו הוא עם הרכב, לפי תחנות שמסומנות במפת האתר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

טיול מעיינות בירושלים – לשמחתנו ירושלים מלאה במעיינות הנובעים כל השנה, מקומות נהדרים להגיע עם הקטנים.  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל חלילים  – הטיול בנחל חלילים יוצא מבין השכונות של העיר מבשרת ציון. ממש בין הבתים ובצמוד לעיר הרועשת ישנה פיסת טבע פסטורלית ויפהפייה שמספקת לנו טיול בין נופים, פריחה, מערות חלילים מיוחדות ועוד, וכל זה  במסלול שמתאים לכל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי עין חמד – בדרך העולה אל ירושלים נמצא הגן הלאומי עין חמד. בין תעלות והבריכות שנחל כסלון יוצר כאן תוכלו למצוא מסלולי טיולים קצרים ונחמדים עם המון צל לצד הסיטוריה ומורשת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.