שביל הבארות והבורות – פארק בריטניה

בלב שפלת יהודה נמצא פארק בריטניה, שמו ניתן לו בגלל תרומתה של יהדות בריטניה לשיפור וחיזוק הקשר בין ישראל והעם היהודי. לפארק בריטניה יש כמה אזורים: החלק היערני בו תמצאו את יער משואה בו יש חניוני יום. אזור הבוסתנים, רמת אבישור בחלקו הדרומי והגובה יותר של הפארק והוא גם החלק הפחות מתוייר ואת ליבת הפארק שזהו החלק של חורש טבעי ובו יש מסלולי טיולים רבים ואחר מהם הוא שביל הבארות ובורות המים.

אחד המסלולים היותר מוכרים של פארק בריטניה הוא שביל הבארות ובורות המים. השביל הוא שביל מעגלי, מתאים למשפחות ולכלבים, חלקו הקטן מוצל ואורכו 3.2 ק"מ. ההתחלה של המסלול מתחיל בחניון בור המים אשר אליו מגיעים מהשער הצפוני של פארק בריטניה. אם תעשו את המסלול בתקופת הפריחה כבר בתחילתו תוכלו לראות את פריחת הרקפות, צפורנית מצרית, עיריות וכמובן את פריחת השקדיות ששולטת כאן באיזור פארק בריטניה.

בשפלת יהודה בשל חוסר במעיינות טבעיים היה נפוץ לחפור בורות מים לאגירת מי הגשמים. חניון בור המים קיבל את שמו בזכות בור מים חצוב בסלע. מכאן נצא למסלול בסימון שבילים אדום ונטפס על פי הסימון אל עבר מערה קטנה ושמה חורבת א-רסם הנציגה שרידים של יישובים מתקופות שונות: המבנה המרכזי מהתקופה הישראלית, יש כאן גם בית אחוזה מהתקופה ההלניסטית וגם שרידים מהתקופה הרומית הקדומה. מכאן ממשיכים אל חניון ריטה קיי ותפגשו כאן את עץ החרוב הגדול המוקף בגדר אבן כדי להגן עליו.

מכאן ממשיכים עם השביל האדום ובדרך נפגוש את הגת החצובה בסלע עד שנגיע אל חורבת שקלון. בחורבת שקלון נראה שרידי מבנים שהיו חלק מכנסייה ביזנטית. מכאן אפשר לראות את הנופים המדהימים של עמק האלה, שפלת יהודה, הרי חברון וגוש עציון. מכאן נרד מטה כאשר השביל חשוף כלו לשמש אך השביל נוח להליכה ונפגוש בורות מים, בארות, גתות וגם את חורבות הכפר החרב עג'ור עד להגעה לחניון בור המים בו השארנו את הרכב. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: שביל הבארות ובורות המים – פארק בריטניה. לבאים מכביש 1 יש לפנות במחלף שער הגיא לכביש 38, לאחר נסיעה של 15.7 ק"מ מגיעים אל צומת זכריה בה נפנה ימינה אל כביש 383 לשער הצפוני של פארק בריטניה. נוסעים בדרך הסלולה דרומה כ 1.5 ק"מ עד לצומת דרכים בשם צומת המחומשת ובה פונים יפינה ותראו את תחילת המסלול משמאלכם.

רוצים עוד הצעות לטיול באזור הזה?

שביל האלות – פארק בריטניה – מחניון שריג שבפארק בריטניה ישנו מסלול שמתאים למשפחות, הוא מעגלי ואורכו 2.5 ק"מ סך הכל. תפגשו כאן עתיקות, פריחה ונוף עוצר נשימה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

תל עזקה פארק בריטניה – פארק בריטניה שנמצא בשפלת יהודה ובאיזור עמק האלה משתרע על פני כ 40 אלף דונם, בחלקו הצפוני של הפארק תוכלו למצוא את תל עזקה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי תל לכיש – גן לאומי תל לכיש שוכן על תל מיוחד ומעניין שמציג את שרידה של העיר הקדומה מתקופת המקרא ותצוגה מיוחדת של כיסאות המלכים בממלכת יהודה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי גבעות מרר – גבעות מרר נמצאות באזור דרום מישור החוף, דרומית לעיר רחובות, והוא מקום מושלם לטיול משפחתי קצר, חוויתי ומעניין. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי תל צפית – דרומית לכפר מנחם תמצאו את גן לאומי תל צפית בו תוכלו לצאת לטיול מקסים בין נופים ומערות. תל צפית על שם הכפר הערבי תל א-צאפי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חרבת בורגין פארק עדולם – צרפת – טיול מערות חוויתי – בחורבת בורגין שבפארק עדולם תוכלו לצאת לטיול קליל עם אטרקציה של מערות זחילה, נוף משגע ופריחה מגוונת. הפארק יפהפה ומאוד מומלץ לטיול משפחתי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חרבת מדרס – פארק עדולם צרפת – אתר חורבת מדרס נמצא בפארק עדולם שבאזור שפלת יהודה. המקום מציג שרידי עיר עתיקה שבו נתגלו מעל 50 מערות ובורות. הטיול כאן משלב טבע, היסטוריה וגם אטרקציה מיוחדת מאוד ולכן הוא מהווה אופציה נהדרת לטיול עם כל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע מערת הנטיפים – מבין המקומות המדהימים שאסור לפספס, חוויה אדירה בכניסה אל מערת נטיפים בת מליוני שנים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי בית גוברין –  עולם מערות קסום ומרהיב שכל כולו אטרקציה מושלמת לילדים. צריך לקחת בחשבון שהגן הלאומי הוא ענק והטיול בו הוא עם הרכב, לפי תחנות שמסומנות במפת האתר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

טיול מעיינות בירושלים – לשמחתנו ירושלים מלאה במעיינות הנובעים כל השנה, מקומות נהדרים להגיע עם הקטנים.  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל חלילים  – הטיול בנחל חלילים יוצא מבין השכונות של העיר מבשרת ציון. ממש בין הבתים ובצמוד לעיר הרועשת ישנה פיסת טבע פסטורלית ויפהפייה שמספקת לנו טיול בין נופים, פריחה, מערות חלילים מיוחדות ועוד, וכל זה  במסלול שמתאים לכל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי עין חמד – בדרך העולה אל ירושלים נמצא הגן הלאומי עין חמד. בין תעלות והבריכות שנחל כסלון יוצר כאן תוכלו למצוא מסלולי טיולים קצרים ונחמדים עם המון צל לצד הסיטוריה ומורשת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com