קטע נחל לדוגמא בפארק איטליה – נחל אלכסנדר

נחל אלכסנדר הוא מבין הנחלים הארוכים והיפים שעוברים באזור השרון. לאורכו של הנחל, הנשפך בסופו אל הים, ניתן למצוא מספר פארקים גדולים ונקודות עניין נוספות. ניתן לבחור לבלות בכל אחד מהפארקים שלצד הנחל או לטייל ביניהם במסלול הליכה שעובר לאורכם.

אחד מאתרי הנחל שמושך אליו מבקרים רבים הוא הקטע של נחל לדוגמא בפארק איטליה. החלק הזה של הפארק שופץ ושוקם בצורה משמעותית, וכך הוא הפך לאתר טבע יפה שנעים לבקר ולטייל בו והוא גם מתאים מאוד לפיקניק. מהחלק הזה של נחל לדוגמא יוצא שביל טיול שמגיע בסופו אל פארק צבי הנחל שהוא מטופח ואטרקטיבי לא פחות.

שביל הטיול המתחיל מקטע "נחל לדוגמא" נגיש ואורכו כ-4 ק"מ, הוא חשוף לשמש בחלקו ואינו מעגלי. מאחר והשביל הוא נגיש הוא מתאים גם לטיול עם עגלות וניתן לנסוע בו גם באופניים או להביא בימבות לקטנטנים. במידה ואתם מגיעים עם שני רכבים, תוכלו להשאיר רכב אחד בסיומו של המסלול בגשר הצבים (פארק צבי הנחל). תוכלו כמובן גם לעשות חלקים ממנו, ולחזור בכל רגע אחורנית אל החניון ממנו התחלתם.   

ברחבי הפארק הסובב את שביל ההליכה של "נחל לדוגמא" תמצאו שולחנות פיקניק רבים (חלקם מונגשים לנכים), גשרים מעוצבים שעוברים מעל מי הנחל והמון שטחי דשא פתוחים. ברחבי הפארק תמצאו שילוט שמסביר על מסלול הטיול ועל פעולות השיקום שבוצעו במקום. כל אלו הופכים את המקום לכזה שמתאים מאוד לבילוי יומי או לפיקניק בטבע, גם למי שלא מעוניין בטיול או הליכה מרובה. הכניסה לפארק היא ללא תשלום. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז שביל נחל אלכסנדר מעברות.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

מאגר משמר השרון – מצפור ויקר- מצפור ויקר הוא מקום קטן יותר שגם מפגיש אתכם עם היופי של הטבע. מדובר בתחנת תצפית ממנה תוכלו לראות אלפי עופות מים שעוברים פה מדי שנה. למידע מלא על המקום ודרכע הגעה לחץ כאן.

יער קדימה – קרן קיימת לישראל יער שגודלו 250 דונמים והוא נמצא בין שני היישובים קדימה ועין שריד. בתקופת הפריחה שלאחר הגשמים ישנה פריחה מרשימה של צבעוני השרון ואירוס הארגמן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

לגעת בחיות – ביקור במקום המקסים הזה מאפשר לחוות את הטבע והחיות הכי קרוב שרק אפשר. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל תנינים – מספר מסלולים שונים בתוך שמורת הטבע נחל תנינים, מקום נהדר עם היסטוריה ששווה להכיר – למידע מלא על המקום לחץ כאן.

גן לאומי אפולוניה – טיול נוף עוצר נשימה לאורך צוק הצופה הישר אל הים, מסלול נגיש כולו מושלם למשפחות – למידע מלא על המקום לחץ כאן.

גן לאומי הירקון – איזור הגן הלאומי תל אפק מספק לנו מספר מסלולי הליכה עם המון נקודות עניין. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

שמורת הטבע ביתן אהרון – שמורה יפהפייה שופעת פריחה עם מסלול הליכה מסומן נוח וקליל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מערות אפקה – מסלול קצר וקליל שמתאים לכל המשפחה שבו תטיילו בין מערות עתיקות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

גן לאומי חוף השרון – מסלולי טיול לצד חופי הים של השרון, טיול קלאסי למשפחות לימים יפים ונעימים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com