פארק הצפרות ובריכות הפלמנגו באילת

העיר אילת מהווה תחנת עגינה חשובה לציפורים, והיא מהווה ציר מרכזי בנקודה הדרומית ביותר בארץ במסלול הנדידה שלהן. עם התפתחותה של העיר אילת, השטחים הפתוחים הלכו ונעלמו ועל אדמתם נבנו מלונות, שטחי מסחר ומבנים נוספים. מיעוט השטחים הפתוחים פוגע ביכולת של הציפורים למצוא מזון ולכן מדי שנה נצפתה ירידה בכמות הציפורים העוברת דרך אילת. על מנת לעשות שינוי ולהחזיר את המצב לקודמתו, הוקם פארק הצפרות שכיום מהווה אתר שמאפשר נקודת עצירה טובה לציפורים הנודדות.

עובדי פארק הצפרות באילת משקיעים עבודה רבה על מנת להוות נקודת עצירה טובה ומזינה עבור מגוון מיני עופות וציפורים. ברחבי הפארק יש אגם מים מתוקים, אגם מי מלח וצמחייה מגוונת שמטופלים באופן קבוע. בנוסף לכך, הפארק מהווה אטרקציה עבור מי שרוצה ללמוד, להכיר ולראות עשרות מיני ציפורים ועופות.

הפארק מאפשר לכם להתנתק לרגע מהעיר ולהגיע לטיול בטבע. בפארק יש שבילי הליכה מסודרים העוברים בין אגמים ונקודות תצפית מהן תוכלו לראות עופות מים וציפורים מזנים שונים המגיעות הנה מרחבי העולם. מי שרוצה להעשיר את הידע וללמוד על המקום ועל הציפורים הנודדות יכול לצאת לסיורים מודרכים שהמקום מציע. במרחק של מספר דקות נסיעה ממרכז הצפרות תוכלו להגיע אל אגם מי מלח גדול שבו תמצאו להקות פלמינגו יפהפיות שמתקררות להן במי האגם. מומלץ לנסוע נסיעה איטית ולא להתקרב יותר מדי אל בריכות המלח, על מנת לא להבריח אותן וכדאי מאוד להגיע הנה עם משקפת. מרכז הצפרות מוציא סיורים מודרכים גם אל בריכות הפלמינגו המיוחדות.

פארק הצפרות פתוח לאורך כל שעות היום והכניסה היא ללא עלות. הסיורים המודרכים הם בתשלום. שעות הביקור המומלצות הן שעות הבוקר המוקדמות או השעות שלקראת השקיעה כי אז יש סיכוי לראות מספר גדול יותר של ציפורים. למרות עומס המבקרים באילת בקיץ, העונות המומלצות לביקור בפארק הן דווקא באביב, בסתיו ובחורף מאחר ואלו מהווים את זמני הנדידה המשמעותיים. לאתר הרשמי של פארק הצפרות באילת לחץ כאן. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: פארק הצפרות אילת.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

המצפה התת ימי באילת –  המצפה התת ימי באילת הוא אחת מבין האטרקציות המובילות עבור הנופשים באילת ומגיעים אליו עשרות אלפי מבקרים בשנה. למדיע מלא על המקום ודרכי הגע לחץ כאן.

עמודי עמרם – שמורת טבע מסיב אילת – אם אתם מבקרים באיזור אילת אל תפספסו את הביקור בעמודי עמרם. עמודי עמרם הם עמודים העשויים אבן חול נובית רכה וצבעונית בגוון אדום ורוד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק תמנע והאגם הנעלם – מסלולי הליכה ואופניים עם נופי בקעת תמנע שאסור לפספס! למידע מלא על המקום לחץ כאן.

פארק יטבתה ושמורת הטבע חי בר יטבתה – טיול ספארי מושלם לכל המשפחה בשילוב עם פארק יטבתה המפורסם. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

אטרקציות שאסור לפספס בתוך אילתלרשימה המלאה לחץ כאן

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com