עמודי עמרם – שמורת טבע מסיב אילת

אם אתם מבקרים באיזור אילת אל תפספסו את הביקור בעמודי עמרם. עמודי עמרם הם עמודים העשויים אבן חול נובית רכה וצבעונית בגוון אדום ורוד. העמודים הם תוצאה של חילחול מי הגשמים בתוך הסדקים שהיו קיימים במצוק. חילחול המים יצר כאן חמישה עמודים שגובהם עומד עד 15 מטרים.

שם העמודים ניתן להם בגלל הנחל שמתחיל את דרכו כאן – נחל עמרם. שמו הערבי של הנחל הוא "ואדי עמראני" שפירושו הוא הנחל עם המבנים. לאורך נחל עמרם תוכלו למצוא שרידי מבנים עתיקים שהיו כאן עוד מתקופת מחצבות הנחושת הרומית ביזנטית. בגלל ריכוז גדול של ברזל בסלע מאפשר לו לקבל את צבעו האדום בנוסף הסלע כאן עשיר גם בנגן ומינרלים נוספים.

כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז "עמודי עמרם". חשוב לציין שמי מכם שמגיע לכאן מאילת לא יוכל לפנות שמאלה על פי השילוט "לקניון שחורת ועמודי עמרם" בגלל מעקה הבטיחות בכביש ולכן יש לנסוע ולעשות פרסה. הדרך מוגדרת כעבירה לכל רכב אך נכון למרץ 2021 ישנם דיווחים כי תוואי הדרך משובש ולכן הוא עביר רק לרכבי 4*4. לפני היציאה למסלול יש להתעדכן לגבי מצב כביש העפר.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

המצפה התת ימי באילת – המצפה התת ימי באילת הוא אחת מבין האטרקציות המובילות עבור הנופשים באילת ומגיעים אליו עשרות אלפי מבקרים בשנה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק תמנע והאגם הנעלם – מסלולי הליכה ואופניים עם נופי בקעת תמנע שאסור לפספס! למידע מלא על המקום לחץ כאן.

פארק יטבתה ושמורת הטבע חי בר יטבתה – טיול ספארי מושלם לכל המשפחה בשילוב עם פארק יטבתה המפורסם. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

אטרקציות שאסור לפספס בתוך אילתלרשימה המלאה לחץ כאן

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com