Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נחל יפעת

נחל יפעת זורם בעמק יזרעאל דרום מזרחית לקיבוץ יפעת. הוא מתחיל את דרכו באיזור מגדל העמק ונשפך בסופו של דבר אל נחל צבי ולקישון. בעקבות בניית שכונת מצפה העמק במגדל העמק נבנה מסלול הליכה נגיש ב 2 מקטעים: מקטע ראשון מתחיל את דרכו ברחוב הלח”י במגדל העמק, אורכו כ 1.5 ק”מ והוא מגיע עד לכביש 73.  מקטע שני: מתחיל את דרכו צפונית לחניון הבונקרים ומסתיים בכביש 73. אורכו כ 1.8 ק”מ ובעתיד יש צפי לחבר בין 2 המקטעים עם מעבר שיבנה תחת כביש 73. כרגע מדובר על 2 מקטעים נפרדים.

שיתוף פעולה בין רשות ניקוז ונחלים קישון יחד עם עיריית מגדל העמק המועצה האזורית עמק יזרעאל, קרן קיימת לישראל, משרד השיכון והבינוי והקרן לשמירה על שטחים פתוחים עובדים לטובת וויסות ושיקום נחל יפעת. הם בנו ושיפצו את תוואי הנחל מהשכונה החדשה של מגדל העמק, לצד קיבוץ שריד והשטחים הפתוחים. צריך לקחת בחשבון כי המסלול כאן לאורך נחל יפעת הוא כל כולו חשוף לשמש ולכן מומלץ לטייל כאן בימים הפחות חמים. אם תגיעו לכאן בתקופת הפריחה תוכלו להנות מהמרחבים הפתוחים הירוקים לצד פריחה עונתית.

דרכי הגעה לנחל יפעת

כדי להגיע אל המקטע הראשון היוצא משכונת מצפה העמק במגדל העמק יש לרשום בוויז: לח”י מגדל העמק ולהחנות כמה שיותר קרוב לקצה הצפוני של הרחוב, משם ישנה כניסה נגישה אל המסלול הנגיש הפונה מערבה לכיוון כביש 73. כדי להגיע אל המקטע השני היוצא לצד חניון הבונקרים יש לרשום בוויז: חורשת סלובניה דרך מרחבים גבת. שם נחנה כ 400 מטרים לפני החורשה נראה את השביל הנגיש לצד עצי הברוש.

רוצים להמשיך לטייל באיזור: 

יער מסריק יער שריד – מזרחית לקיבוץ שריד נמצא יער מסריק וזה המקום המומלץ ביום לבקש בתקופה הפריחה, מרבדי רקפות סגול לבן לצד שקדיות ורודות. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

מוזיאון העמק בקיבוץ יפעת שבעמק יזרעאל – מוזיאון העמק יחזיר אתכם 100 שנים אחורנית אל סיפורים של חלוצי העמק משנות העשרים ומגוון פעילויות לילדים ולכל המשפחה. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

חורשת השומרים יער לנדוי – בצד הדרום מזרחי של קריית טבעון, בדיוק באיזור בו נפתח הנוף לכיוון העמק ישנו מסלול העובר על תוואי שביל עמק יזרעאל, בשביל זה המטיילים נחשפים לסיפור של ראשית התיישבות הציונות הדתית, שרידי חקלאות עתיקה ותצפיות עוצרות נשימה. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

הר הקפיצה – נמצא בהרי נצרת. שם תוכלו לצאת אל מסלול הליכה נגיש וקצר שיוביל אתכם אל ראש ההר, ממנו תצפיות מרהיבות ופריחה עונתית מרשימה. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

שביל הרקפות מגדל העמק – בצד הצפוני של מגדל העמק תמצאו את שביל הרקפות שעובר בלב חורשת אורנים. בחודשים דצמבר עד מרץ תוכלו לראות כאן מרבדי רקפות בגווני סגול, לבן וורוד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן. 

פארק חי בעמק – בשנים האחרונות הוקמו יותר ויותר פארקים עירוניים שמציעים אטרקציית בילוי חדשה ומלאה בכל טוב. בירת העמק עפולה גם היא זכתה בפארק עירוני מושקע מאוד – פארק חי העמק! למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

משטרת נהלל ההיסטורית – אתר מורשת ובו יש מרכז מבקרים למורשת השוטר והנוטר העברי בארץ ישראל. משטרת נהלל הוקמה על ידי הבריטים והיא תפקדה כתחנת משטרה על מנת להגן על הישוב היהודי על ציר הראשי שבין נצרת לחיפה. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

שמורת הטבע תל שימרון – בין עמק יזרעאל לגליל התחתון נמצאת שמורת טבע קטנה ששיטחה 28 דונמים בלבד, היא חלק מגן לאומי גדול אבל היא מאוד מיוחדת. שמורת הטבע תל שימרון היא הגבול הצפוני ביותר בכדור בארץ של עצי השיטה מלבינה. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

פארק יצחק רבין מגדל העמק – בצד הצפון מזרחי של העיר מגדל העמק הוקם לו פארק יצחק רבין, פארק עירוני מקסים שאפשר להעביר בו יום שלם עם הילדים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נופארק – הפארק העירוני בנוף הגליל – במהלך שנת 2021 נפתח הפארק העירוני של נוף הגליל – נופארק. מדובר בפארק ענק עם מרחבים גדולים שמטרתו להוות אטרקציה ואתר פנאי לבילוי עם כל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.