Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חורשת הסרג'נטים – יער נתניה - שלולית החורף

בצד המזרחי של נתניה הוקם אתר טבע עירוני שבו תמצאו ערכי טבע נדירים ומוגנים. החורשה הוקמה על ידי קרן קיימת לישראל וקיבלה את שמה הנוסף חורשת הסרג’נטים בעקבות מקרה היסטורי עליו נרחיב בהמשך. בחורשה יש עצי אקליפטוסים, עצי אלון, אורן ואלה. להבדיל מחורשות אקליפטוסים רבות כאן יש 300 מיני מצחים כאשר 30 מהם נדירים ועוד 26 מהם צמחים מוגנים. לאחר הגשמים יש כאן את שלולית החורף ובמה חיים סרטנים קטנים שממלאים תפקיד מרכזי במארג המזון בבריכה וקרפדות ואילניות שטורפות חרקים ויתושים.

יער נתניה קיבל את שמו חורשת הסרג’נטים בעקבות פרשת חשיפתם של שני סמלים (סרג’נטים) מהצבא הבריטי על ידי האצ”ל ותלייתם בחורשה בנתניה בשנת 1947. פעולה זו נעשתה כנקמה על תלייתם של שלושת לוחמי האצ”ל על ידי הצבא הבריטי. בעקבות אירוע זה הוחלט בצבא הבריטי להפסיק לתלות לוחמי מחתרת יהודים.

לחורשה יש מספר כניסות מהרחובות המקיפים אותה: כניסה ראשונה שער המשאלות מהצד הדרום מזרחי מרחוב האלונים. כניסה שנייה שער האלונים, כניסה שלישית שער האורן, כניסה רביעית שער האקליפטוס מהצד הדרום מערבי מרחוב האלונים. כניסה חמישית שער דגניה מהצד הצפון מערבי במפגש רחובות דגניה ופרופ’ יוסף קלויזנר, כניסה שישית שער הרוש, כניסה שביעית שער המכללה מהצד הצפון מזרחי ומפגש הרחובות דרך הפארק ופרופ’ יוסף קלויזנר, כניסה שמינית שער השיזף וכניסה תשיעית ואחרונה שער המגדל.

בתוך החורשה ישנו מסלול באורך 1.3 ק”מ שכמעט כולו נגיש לעגלות. יש כאן גם דרכי עפר שלאחר הגשמים יכולים להיות בוצים ופחות עבירים עם העגלה. יש כאן חניוני יום הכוללים ספסלי פיקניק, מתקני שעשועים, בריכת חורף ומעליה גשר הליכה מעץ, מתחם כלבים ומגדל תצפית (נכון לנובמבר 21 מגדל התצפית בשיפוצים). אם אתם מגיעים לכאן בתקופת הפריחה תמצאו כאן את אירוס הארגמן, צבעוני ההרים, תורמוס צהוב, קיטה סוככנית, בן חצב יקינתוני, אזוביון דגול, שפן מצוי, תורמוס צר עלים, חרצית דביקה, תלתן דגול, תורמוס צר עלים. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: חורשת הסרג’נטים נתניה. זה יוביל אתכם לכניסה השנייה ממנה מומלץ להתחיל את המסלול המעגלים שמקיף את החורשה.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

פארק שלולית – בריכת דורה – בחלקה הדרומי של העיר נתניה נמצאת שלולית החורף שידועה גם בשם בריכת דורה. בריכה זו היא השניה בגודלה מבין בריכות החורף במישור החוף. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת האירוסים נתניה – שמורת האירוסים של נתניה כאן פורח אירוס הארגמן המיוחד. פריחת האירוסים היא בשיאה בחודשים פברואר-מרץ (משתנה מעט) יש כאן מסלול מקסים לכל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

יער האילנות חניון איל”ן וחניון מתן גוטליב – בצידו המערבי של כביש 4 תוכלו למצוא את יער האילנות שם תמצאו חניוני יום של קקל הכוללים ספסלי פיקניק ומתקני שעשועים לילדים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נחל אלכסנדר – פארק איטליה וצבי הנחל – את פארק צבי הנחל גילינו מתוך סקרנות. כשנוסעים בכביש החוף, באזור מכמורת, ומביטים שמאלה רואים תמיד התקבצויות של אנשים / מכוניות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אגמון חפר ומצפור ויקר – אגמון חפר ומצפור ויקר הם שני מקומות אליהם כדאי להגיע בעונת הנדידה של הציפורים. במצפור יש תצפית מצוינת על העופות ובאגמון מסלול הליכה סביב האגם. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

יער האילנות – גן בוטני יערני (ארבורטום) ומרכז מבקרים– יער האילנות בשרון הוא המקום המושלם לשלב בו טיול נגיש וקצר, פיקניק והמון מקום לילדים לשחק. תביאו לילדים בימבות, אופנים וכדור ותגיעו להנות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מוזיאון הטרקטור בעין ורד – אם אתם מחפשים אטרקציה קרובה לאיזור המרכז אתם הגעתם למקום הנכון – מוזיאון הטרקטור בעין ורד. אוסף המכיל טרקטורים וכלי חקלאות ממונעים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת נחל פולג ואגמון פולג – ממש לצד העיר ישנה פנינת הטבע המקדימה של שמורת הטבע נחל פולג. הטיול בשמורה הוא אופציה נהדרת שמאפשרת לנו לצאת לטיול קליל בנוף מקסים. למידע מלא על המקומות ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע ביתן אהרון – שמורה יפהפייה שופעת פריחה עם מסלול הליכה מסומן נוח וקליל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מערות אפקה – מסלול קצר וקליל שמתאים לכל המשפחה שבו תטיילו בין מערות עתיקות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק מנחם בגין – פארק ענק עם מגוון אטרקציות, שתוכלו לבלות בו שעות ארוכות. מפיקניק, שעשועים, שיט ועוד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי חוף השרון – מסלולי טיול לצד חופי הים של השרון, טיול קלאסי למשפחות לימים יפים ונעימים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.