הקניון האדום - טיול בהרי אילת

מסלול הטיול של הקניון האדום נמצא בהרי אילת והוא במרחק נסיעה של כ-20 דקות מהעיר. בביקורנו האחרון בעיר אילת החלטנו לצאת קצת מהעיר אל הטבע, ובחרנו לטייל במסלול הקניון האדום. מדובר במסלול מרהיב ביופיו שמציג את המדבר בשיא תפארתו. המסלול הוא מעט מאתגר אך לא קשה מדי כך שהוא מתאים מאוד גם לטיולי משפחות עם ילדים. 

רגע לפני שנדבר על המסלול עצמו, בואו נדבר על דרך ההגעה אליו שהיא מעניינת לא פחות. כמעט לאורך כל הנסיעה, אנחנו נוסעים בכביש 12 הסמוך לגבול מצרים. אחת מהתצפיות שנעבור בדרכנו היא תצפית הר חזקיהו. מנקודת תצפית זו תוכלו לצפות על מרחבי סיני ובימים של ראות טובה תוכלו אפילו לראות את ארבעת המדינות באיזור – מצרים, סעודיה, ירדן וכמובן ישראל.

אחרי שחווינו את הנופים של הדרך, במרחק נסיעה של כמה דק' בודדות מהתצפית, נגיע הישר אל תחילת מסלול הקניון האדום. כבר בכניסה אל המסלול נפגוש שילוט המסביר על המקום וכולל מפה המציגה את המסלולים השונים שיש כאן. בתקופות החגים רשות הטבע והגנים מניחים עמדה מסודרת עם עלונים מפורטים על המסלול. באופן כללי  מומלץ לצלם את המפה לנייד מראש, כך שהיא תהיה זמינה לכם בזמן הטיול שלכם במסלול, לשעת הצורך.

אנחנו החלטנו לעשות את המסלול על פי הסימון הירוק שמוביל ישירות לנחל שני, שהוא הערוץ המרכזי של הקניון. לאורך הדרך עד שתגיעו לקניון (הליכה של כ- 10 ד') תוכלו ליהנות מהצמחייה שיש מסביבכם, ותראו את צבעי הסלע המיוחדים שהולכים ומשתנים ככל שמתקרבים לערוץ הקניון. הקניון כשמו "הקניון האדום" נצבע בגווני אדום ומדובר במראה מיוחד מאוד.

חשוב לציין שאם החלטתם לעשות את המסלול הזה (במיוחד לאלו שיוצאים עם ילדים קטנים או תינוק במנשא), קחו בחשבון שהירידה בערוץ הקניון היא בעזרת סולמות וידיות. לילדים מעט גדולים יותר, לא מדובר באתגר קשה מדי, אלא רק צריך להיות זהירים. הילדים לרוב מאוד נהנים מהטיפוס.

אורך הקניון עצמו הוא כ-200 מטר וככל שמתקרבים לסופו הוא נהיה צר יותר. ניתן להמשיך עד לסוף המסלול ולחזור בשביל האדום חזרה לרכבים. אנחנו החלטנו לחזור באותו המסלול שממנו הגענו על מנת לא להקשות מדי ולא להיכנס לשעות החמות. סה"כ טיילנו כשעה וחצי. אגב, אנחנו נמליץ להתחיל מוקדם כי בשעות הצהריים חם מאוד באזור ויהיה לכם פחות נעים. לפני הגעתכם לקניון האדום – נמליץ לכם להתעדכן באתר של רשות הטבע והגנים על פעילויות המתקיימות במקום. לאתר רשות הטבע והגנים לחץ כאן. כמו כן, הקפידו להתעדכן על מזג האוויר בטרם היציאה לטיול – אין להיכנס למסלול הקניון האדום אם יש צפי לגשמים או שיטפונות.  כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: "הקניון אדום", זה יוביל אתכם ישירות אל חניון תחילת המסלול.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

פארק תמנע והאגם הנעלם – מסלולי הליכה ואופניים עם נופי בקעת תמנע שאסור לפספס! למידע מלא על המקום לחץ כאן.

פארק יטבתה ושמורת הטבע חי בר יטבתה – טיול ספארי מושלם לכל המשפחה בשילוב עם פארק יטבתה המפורסם. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

אטרקציות שאסור לפספס בתוך אילתלרשימה המלאה לחץ כאן

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com