גשר הצבים – פארק צבי הנחל בנחל אלכסנדר

נחל אלכסנדר הוא מבין הנחלים הארוכים והיפים שעוברים באזור השרון. לאורכו של הנחל, הנשפך בסופו אל הים, ניתן למצוא מספר פארקים גדולים ונקודות עניין נוספות. ניתן לבחור לבלות בכל אחד מהפארקים שלצד הנחל או לטייל ביניהם במסלול הליכה שעובר לאורכם.

פארק צבי הנחל הוא אחד הגדולים והאטרקטיביים מבין הפארקים שסובבים את הנחל. הפארק הוא גדול ומטופח והוא שוכן על גדות נחל אלכסנדר. נקודת העניין המבוקשת שבפארק היא התצפית על צבי הנחל הרכים שחיים כאן. מכאן יוצא שביל טיול נגיש שאורכו כ-4 ק"מ והוא מגיע בסיומו עד לשביל "נחל לדוגמא" שבפארק איטליה שגם הוא פארק גדול ומטופח.

בפארק צבי הנחל יש כל מה שצריך כדי לבלות יום עם המשפחה או החברים. ואתם ממש לא חייבים לעשות את מסלול הטיול כדי ליהנות מהמקום הזה. האטרקציה המרכזית כאן היא גשר הצבים שחוצה את הנחל וממנו תוכלו לצפות על צבי הנחל הרכים. הצב הרך חי בנחלים ובישראל נחשבים הצבים לגדולים במיוחד (אורכם מגיע ליותר מ 1 מטר). אוכלוסיית הצבים הרכים נמצאת בסכנת הכחדה בעולם ויחד עם זאת, בנחל אלכסנדר היא מבין הגדולות שיש בארץ. חשוב מאוד לא לנסות לגעת בצבים ובמיוחד לא להאכיל אותם – זה פוגע בהם מאוד.

ברחבי פארק הצבים תמצאו שולחנות פיקניק, פינות שעשועים לילדים, מרחבי דשא גדולים, שטחי צל, מגדל תצפית גבוה ושילוט שמסביר על המקום. מותר להדליק מנגלים ואפשר לעשות על האש. כל אלה הופכים את פארק צבי הנחל לאתר אהוב ומבוקש שניתן לבלות בו בין כמה שעות ליום שלם. הכניסה לפארק היא בחינם. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז גשר הצבים נחל אלכסנדר.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

גן לאומי נחל אלכסנדר – חורבת סמרה וחוף בית ינאי – נחל אלכסנדר שזורם באזור השרון הוא מבין הנחלים היפים והארוכים שיש באזור. לאורך הנחל יש מספר פארקים וגם מסלולי טיול שמתאימים להליכה ורכיבה באופניים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מאגר משמר השרון – מצפור ויקר- מצפור ויקר הוא מקום קטן יותר שגם מפגיש אתכם עם היופי של הטבע. מדובר בתחנת תצפית ממנה תוכלו לראות אלפי עופות מים שעוברים פה מדי שנה. למידע מלא על המקום ודרכע הגעה לחץ כאן.

יער קדימה – קרן קיימת לישראל יער שגודלו 250 דונמים והוא נמצא בין שני היישובים קדימה ועין שריד. בתקופת הפריחה שלאחר הגשמים ישנה פריחה מרשימה של צבעוני השרון ואירוס הארגמן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

לגעת בחיות – ביקור במקום המקסים הזה מאפשר לחוות את הטבע והחיות הכי קרוב שרק אפשר. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל תנינים – מספר מסלולים שונים בתוך שמורת הטבע נחל תנינים, מקום נהדר עם היסטוריה ששווה להכיר – למידע מלא על המקום לחץ כאן.

גן לאומי אפולוניה – טיול נוף עוצר נשימה לאורך צוק הצופה הישר אל הים, מסלול נגיש כולו מושלם למשפחות – למידע מלא על המקום לחץ כאן.

גן לאומי הירקון – איזור הגן הלאומי תל אפק מספק לנו מספר מסלולי הליכה עם המון נקודות עניין. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

שמורת הטבע ביתן אהרון – שמורה יפהפייה שופעת פריחה עם מסלול הליכה מסומן נוח וקליל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מערות אפקה – מסלול קצר וקליל שמתאים לכל המשפחה שבו תטיילו בין מערות עתיקות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

גן לאומי חוף השרון – מסלולי טיול לצד חופי הים של השרון, טיול קלאסי למשפחות לימים יפים ונעימים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com