Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גשר הצבים – פארק צבי הנחל בנחל אלכסנדר

נחל אלכסנדר הוא מבין הנחלים הארוכים והיפים שעוברים באזור השרון. לאורכו של הנחל, הנשפך בסופו אל הים, ניתן למצוא מספר פארקים גדולים ונקודות עניין נוספות. ניתן לבחור לבלות בכל אחד מהפארקים שלצד הנחל או לטייל ביניהם במסלול הליכה שעובר לאורכם.

פארק צבי הנחל הוא אחד הגדולים והאטרקטיביים מבין הפארקים שסובבים את הנחל. הפארק הוא גדול ומטופח והוא שוכן על גדות נחל אלכסנדר. נקודת העניין המבוקשת שבפארק היא התצפית על צבי הנחל הרכים המיוחדים שחיים כאן. מהפארק יוצא שביל טיול נגיש שאורכו כ-3.5 ק”מ והוא מגיע בסיומו עד לשביל “נחל לדוגמא” שבפארק איטליה שגם הוא פארק גדול ואטרקטיבי.

אין חובה לעשות את מסלול ההליכה על מנת ליהנות מהמקום, מאחר שבפארק צבי הנחל יש כל מה שצריך כדי לבלות יום שלם עם המשפחה או עם חברים. ברחבי הפארק הגדול תמצאו שולחנות פיקניק, פינות שעשועים לילדים, מרחבי דשא גדולים, שטחי צל, מגדל תצפית גבוה ושילוט שמסביר על המקום. מותר להדליק מנגלים ואפשר לעשות על האש, ויש גם עגלת קפה, גלידות וכמה אטרקציות נוספות לילדים. 

נקודת העניין המרכזית כאן היא גשר הצבים שחוצה את הנחל וממנו תוכלו לצפות על צבי הנחל הרכים. הצב הרך חי בנחלים, ובישראל נחשבים הצבים לגדולים במיוחד (אורכם מגיע ליותר מ 1 מטר). אוכלוסיית הצבים הרכים נמצאת בסכנת הכחדה בעולם ויחד עם זאת, בנחל אלכסנדר היא מבין הגדולות שיש בארץ. חשוב מאוד לא לנסות לגעת בצבים ובמיוחד לא להאכיל אותם – זה פוגע בהם מאוד.

הכניסה לפארק צבי הנחל היא בחינם. מדי פעם פועלות ברחבי הפארק אטרקציות פרטיות נוספות שמשתנות מעת לעת והן בתשלום כמו: סיור בעגלת טרקטור, רכיבה על סוסי פוני, עמדות יצירה ועוד. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז גשר הצבים נחל אלכסנדר.

שביל הליכה נגיש מגשר הצבים לפארק איטליה

מפארק צבי הנחל יוצא שביל טיול יפהפה שמסתיים בפארק איטליה. המסלול של שביל הנחל מתחיל מגשר הצבים, הוא נגיש במלואו ואורכו המלא עד לפארק איטליה הינו כ 3.5 ק”מ. המסלול חשוף לשמש ברובו ואינו מעגלי. מאחר והשביל הוא נגיש הוא מתאים גם לטיול עם עגלות וניתן לנסוע בו גם באופניים או להביא בימבות לקטנטנים. במהלך הטיול שעובר לכל אורכו לצד הנחל תפגשו פרדסי פרי, גשרים מעל הנחל, ספסלי ישיבה מפוזרים ופינות קסומות נוספות. המסלול מסתיים “בקטע נחל לדוגמא” שבפארק איטליה. שם ישנו גם כן פארק מטופח עם ספסלי פיקניק, גשרונים מעל הנחל ומרחבי דשא גדולים. 

מאחר והמסלול לא מעגלי ישנה אפשרות לעשות חלקים ממנו, ולחזור בכל רגע שתחליטו אחורנית אל החניון שממנו התחלתם. במידה ואתם מגיעים עם שני רכבים, תוכלו להשאיר רכב אחד שיחכה לכם בסיומו של המסלול בפארק איטליה (בוויז: פארק איטליה נחל אלכסנדר).

רוצים להמשיך לטייל באיזור? הנה כמה אפשרויות:

גן לאומי נחל אלכסנדר – חורבת סמרה וחוף בית ינאי – הגן הלאומי נמצא בסמוך לנקודת השפך של נחל אלכסנדר אל הים שמייצרת מראה מעניין, וגם – שרידי עתיקות ואזור פיקניק גדול מאוד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מאגר משמר השרון – מצפור ויקר- מצפור ויקר הוא מקום קטן שמפגיש אתכם עם היופי של הטבע. מדובר בתחנת תצפית ממנה תוכלו לראות אלפי עופות מים שעוברים פה מדי שנה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

יער קדימה – קרן קיימת לישראל יער שגודלו כ-250 דונמים והוא נמצא בין שני היישובים קדימה ועין שריד. בתקופת הפריחה שלאחר הגשמים ישנה כאן פריחה מרשימה של צבעוני השרון ואירוס הארגמן. למידע מלא ודרכי הגעה לחצו כאן.

לגעת בחיות – אטרקציה למשפחות, ביקור במקום המקסים הזה מאפשר לחוות את הטבע ולטייל בין החיות שמסתובבות כאן בחופשיות. למידע מלא לחצו כאן.

שמורת הטבע נחל תנינים – מספר מסלולים מגוונים, וגם נגישים, עוברים בתוך השמורה. מקום נהדר לטיול עם היסטוריה ששווה להכיר. – למידע מלא על המקום לחצו כאן.

גן לאומי אפולוניה – טיול נוף עוצר נשימה לאורך מצוק הצופה הישר אל הים, מסלול נגיש כולו ומושלם למשפחות – למידע מלא על המקום לחצו כאן.

מערות אפקה – לצד העיר הסואנת, יוצא מסלול קצר וקליל שמתאים לכל המשפחה שבו תטיילו בין מערות עתיקות. למידע מלא ודרכי הגעה לחצו כאן.

גן לאומי חוף השרון – מסלולי טיול לצד חופי הים של השרון, טיול קלאסי למשפחות לימים יפים ונעימים, בימים החמים ניתן לשלב עם ביקור בחוף הים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחצו כאן.