גן לאומי תל גזר ועין ורד

אם אתם חובבי היסטוריה ועתיקות, נמליץ בחום לא לפספס את הטיול בגן לאומי תל גזר. בסמוך ליישוב כרמי יוסף תוכלו לחזור אחורנית בזמן אל עתיקות שנמצאו כאן החל מהתקופה הכלקוליתית ועד לתקופה הרומית. יש כאן שרידים מהתקופה הכנענית והישראלית שאז גזר הייתה עיר מרכזית ומאוד חשובה בעקבות מיקומה האסטרטגי.

מרחבת החניה תוכלו לצאת אל מסלול מעגלי שאורכו 1.6 ק"מ, הוא עובר בין שלל עתיקות: שער כנעני, שער שלמה, מקדש המצבות ועוד. בנוסף יש כאן נקודות תצפית מדהימות על האיזור וגולת הכותרת מפעל המים המהתקופה הכנענית! למי מכם שרוצה יכול להוסיף עוד הליכה של 1.2 ק"מ לכל כיוון ולהגיע גם לעין ורד – בריכת מים קטנה ועגולה, עם מים שקופים וקרירים רק לאחר הגשמים (אין בה מים בקיץ). הבריכה נמצאת מזרחית לתל גזר. בעבר הרחוק המקום שימש כמקור מים לישוב גזר. ניתן להגיע עם הרכב עד למעיין. 

כפי שציינו גולת הכותרת של המקום הוא ללא ספק מפעל המים המדהים בעומק של לא פחות מ 60 מטרים. מדובר על מעשה יד אדם, אנשי הישוב גזר חפרו את מפעל המים שכיום פתוח לביקור של הקהל הרחב. יש כאן לא מעט מדרגות שמובילות את המטיילים היישר אל תחתית המפעל. לאורך כל הטיול שלכם כאן על התל תפגשו שלטי הסבר על המקום בו אתם עומדים. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: גן לאומי תל גזר כרמי יוסף.

רוצים עוד הצעות לטיול באזור הזה?

יער המגינים – יער המגינים שנמצא בין היישובים כרמי יוסף וכפר בן נון הוא מבין היערות של קרן קיימת לישראל. הוא משתרע על שטח של 3,500 דונם. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

יד לשריון פארק לטרון –  בהרי ירושלים, בפארק לטרון מצוי לו מרכז מבקרים גדול שמשלב מורשת והרבה היסטוריה יחד עם אטרקציה שמעניינת גם את הילדים – יד לשריון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק איילון קנדה – פארק אילון קנדה נמצא בעמק איילון והוא משתרע על פני 12 אלף דונם בין שער הגיא למחלף לטרון. אנחנו הגענו לטיול בפארק אחרי יום גשום ונופי הפרק פשוט מדהימים. יש כאן חורש טבעי, עצי בוסתן, אתרים היסטוריים עליהם נפרט בהמשך והמון מקומות לפיקניק משפחתי. למידע מלא על המקום ודרגי הגעה לחץ כאן.

יער אשתאול דרך בורמה – פארק יצחק רבין – במאי 48 נפרצה דרך בורמה ובכך הופסק המצור על ירושלים! כיום קק"ל הכשירה את דרך בורמה למטיילים בדרך נוף יפהפייה עם נקודות עניין רבות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין יובל נחל תימנה ותל מקנה – עין יובל או בשמו הנוסף מעיין תימנה נמצא סמוך לקיבוץ רבדים והוא מקום קסום לבילוי בסביבת מים. המקום נמצא בשפלת הארץ ליד קיבוץ רבדים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

בריכת הקשתות ברמלה – אם אתם גרים במרכז בטח שמעתם לא פעם על בריכת הקשתות ברמלה. מעריצי "חסמבה ונערי ההפקר" יכולים לזהות את המקום. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com