בריכת הקשתות ברמלה ואטרקציות נוספות

אם אתם גרים במרכז בטח שמעתם לא פעם על בריכת הקשתות ברמלה. מעריצי "חסמבה ונערי ההפקר" יכולים לזהות את המקום כיוון שהוא שימש כאחד מאתרי הצילום של הסרט. הבריכה בת אלף ומאתיים שנה,היא עדיין מתוחזקת, משומרת הייטב ונותנת לנו דוגמא מצוינת לאדריכלות המוסלמית העתיקה. ניתן להנות מאטרקצית השייט המקומית בין הקשתות. 

מאגר המים נבנה בשנת 789 בימי שלטון של החליף הארון אל ראשיד. מאגר תת קרקעי יחסית גדול – בריכת קשתות שהיא המבנה החשוב ביותר מימי שלטון העבאסים בארץ ישראל. שנת הייסוד מוזכרת בכתובת החרוטה בטיח הבריכה: "בשם אללה וברכה מאללה, ציווה לבנות הסוכן של אמיר המאמינים, יאריך אללה את קיומו, בחודש חג'ה של שנת שתיים ושבעים ומאה שנה".

שם הבריכה: בריכת אל ענזיה כלומר בריכת העיזים כיוון שבעבר ניתן היה לראות במקום קשתות ששימשו להשקיית בהמות. שם נוסף שהנוצרים נותנים למקום הוא "בריכת הלנה הקדושה" זאת בגלל שעל פי המסורת יש האומרים שהלנה, אמו של הקיסר הרומי קונסטנטינוס הראשון היא זו שיזמה את חפירתה של הבריכה התת קרקעית. מדרגות קצרות יכניסו אתכם הישר אל קו המים ומשם תוכלו לראות שלושה טורי עמודים בנויים אבן כאשר בכל טור חמישה עמודים הנושאים את הקשתות המקומרות שעליהן בנויה התקרה. בימי החורף החזקים הבריכה עולה על גדותיה והמים נשאבים ממנה – כמובן שהביקור בחורף אסור בהחלט. בימי הקורונה כאשר המקום פתוח יש להירשם מראש באתר הרישמי, לאתר לחץ כאן.

אם הגעתם עד רמלה תוכלו לשלב ביקור בטרקציות נוספות באיזור כמו:

המגדל הלבן: בגובה של 30 מטר, אחרי עלייה של 111 מדרגות, תגיעו אל מרומי המגדל וממנו יש נוף עוצר נשימה של כל העיר רמלה וסביבתה. הקמתו הושלמה בשנת 1318 והוא החל להיבנות בהוראת הסולטאן הממלוכי אל-מלכ אל -כאמל נאצר א- דין מחמד.

מוזיאון רמלה: בשנת 2001 נחנך מוזיאון רמלה במבנה ששימש עד 1948 כבניין העירייה הבריטי. מי זו המדונה של רמלה? איך הגיע לכאן אוסף מטבעות זהב נדיר ומהגדולים בארצינו?

שוק רמלה: שוק רמלה המפורסם שבמרכז העיר, נחשב לאחד מהשווקים הגדולים והססגוניים בישראל. בשוק עצמו וגם מסביבו מבחר אתרי תיירות. בתיאבון!

מוזיאון המשאיות: ביקור במוזיאון המשאיות שבמתחם חברת תעבורה בין רמלה ללוד הנו חוויה רווית נוסטלגיה. במתחם מוצגות משאיות שהופעלו לאורך השנים בידי החברה עצמה מאז הקמתהּ – למידע מלא על המוזיאון לחץ כאן

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com