Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שמורת טבע חולות ניצנים

שמורת הטבע חולות ניצנים מהווה מקום גידול לצמחייה ייחודית ובית עבור מגוון חיות בר כמו: שועלים, תנים, צבאים ועוד. בטיול שלכם כאן תוכלו לנסות לזהות את עקבותיהן של החיות על החול הלבן והרך. הילדים יהנו בעיקר מהאפשרות לטפס על דיונות חול, להנות מהשטחים הפתוחים המגיעים עד לחוף הים. בשמורה תוכלו למצוא 2 חניוני יום: חניון השקמה בצד הצפוני וחניון האקליפטוסים בלב השמורה. חניון האקליפטוסים הוא גם איתר לינה לחובבי קמפינג. 

השמורה מחולקת לשני איזורים: באיזור הצפוני תוכלו לצאת למסלולי המוצעים כאן למטה ובאיזור הדרומי חוצה את השמורה נחל אבטח שהוא נחל אכזב והוא גם שטח אש (לשם הכניסה אסורה). בשמורה תוכלו למצוא מספר מסלולים באורכים שונים לבחירתכם:

  • מסלול הבוסתן והדיונה הגדולה – הדיונה הגדולה של אשדוד היא אתר חווייתי וייחודי שאין עוד הרבה כמותו בארץ. דיונת חול ענקית שגובהה מעל 30 מטרים, שהפכה בשנים האחרונות לאטרקציה מעניינת של גלישת חולות. למידע מלא על המסלול לחצו כאן.
  • מסלול חוצה שמורה/שדרת השקמים – מסלול המיועד להולכי רגל אבל ל 4*4 לכן יש לשים לב בזמן ההליכה. השביל מסומן בסימון שבילים שחור והוא מתחיל בחניון האקליפטוסים ומסתיים בחניון השקמים. אורכו של המסלול המלא 7.6 ק”מ למי מכם שעושה אותו רגלית הוא מצריך 2 רכבים. כדי להגיע כדי להגיע לתחילת המסלול רשמו בויוז: חניון האקליפטוסים ניצנים.
  • מסלול הים – מסלול הליכה מחניון האקליפטוסים בסימון שבילים כחול, הוא מגיע עד לרצועת חוף הים ואורכו 3.7 ק”מ לכיוון. למי מכם שמגיע עם רכב אחד יכול לחזור את אותה הדרך חזרה או לדאוג להקפצת רכב שיחכה לכם בחניון חוף ניצנים שנמצא קילומטר דרומית מסיום המסלול בקו חוף הים. כדי להגיע לתחילת המסלול רשמו בויוז: חניון האקליפטוסים ניצנים.
  • מסלול הדיונות – מסלול רגלי, מעגלי שמתחיל ומסתיים בחניון האיקליפטוסים, המסלול הוא חוצה דיונות בו עוברים במספר דיונות מעניינות בהם חיים חיות הבר. אורכו של המסלול 4 ק”מ בסימון שבילים כחול, ירוק ואז שחור. כדי להגיע לתחילת המסלול רשמו בויוז: חניון האקליפטוסים ניצנים.

באיזור השמורה תוכלו גם לראות את הבוסתנים. בין גיונות החול תמצאו את השרידים שמוסרים לנו ד”ש מהעבר שממש כאן התקיימה באזור חקלאות מסורתית עד לשנת 1948 שמושתתת על מי התהום הגבוהים שכאן. למעשה כאן היו יורדים כאן גשמים הם היו מחלילים עד להגעה לשכבה חרסית שאוגרת בתוכה את המים, ממש באיזורים אלו היו שותלים את עצי הפרי שהיו נהנים ממי התהום. יש כאן שרידים של עצי תמר, תאנה, גפן ועוד. מעבר לבוסתנים ממש כאן הייתה עוברת “דרך הים” שהיא דרך עתיקה שחיברה בין מצרים, סורי, אנטוליה (תורכיה) ומסופוטמיה (עיראק). רבים מהמטיילים מגיעים לאיזור בשביל לבקר באגם ניצנים או בחוף הים המורכז של ניצנים, חשוב לציין כי מקומות אלו הם לא חלק משמורת הטבע חולות ניצנים – על זה תוכלו לקרוא כאן. קרדיט על הצילום יאיר שוהם – לדף האינסטגרם של יאיר לחצו כאן.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

אגם ניצנים וחוף הים המוכרז ניצנים – אגם ניצנים הוא פנינת טבע קסומה שנוצרה בעקבות עלית מי תהום מעל פני הקרקע ולצידו חוף ניצנים שהוא חוף ים מוכרז מהיפים שיש. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

הפארק האקולוגי מצודת ים אשדוד– הפארק האקולוגי מצודת ים אשדוד שנמצא בסמוך למצודת אשדוד ים בחלקה הדרומי של העיר אשדוד מפרש על פני למעלה מ 300 דונמים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי נחל רובין שפך נחל שורק – נחל שורק הוא מבין הנחלים הארוכים שיש לנו בישראל, הוא מתחיל בהרי ירושלים עד לשפך צפונית לקיבוץ פלמחים – בגן לאומי נחל רובין שפך נחל שורק. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי תל צפית – דרומית לכפר מנחם תמצאו את גן לאומי תל צפית בו תוכלו לצאת לטיול מקסים בין נופים ומערות. תל צפית על שם הכפר הערבי תל א-צאפי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי גבעות מרר – גבעות מרר נמצאות באזור דרום מישור החוף, דרומית לעיר רחובות, והוא מקום מושלם לטיול משפחתי קצר, חוויתי ומעניין. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

תל עזקה פארק בריטניה – פארק בריטניה שנמצא בשפלת יהודה ובאיזור עמק האלה משתרע על פני כ 40 אלף דונם, בחלקו הצפוני של הפארק תוכלו למצוא את תל עזקה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי תל לכיש – גן לאומי תל לכיש שוכן על תל מיוחד ומעניין שמציג את שרידה של העיר הקדומה מתקופת המקרא ותצוגה מיוחדת של כיסאות המלכים בממלכת יהודה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מצודת אשדוד ים – קלעת אל-מינה או בשמה המוכר יותר מצודת אשדוד-ים ממוקמת בצד הדרומי של העיר אשדוד ממש בסמוך לחוף המצודה פריט היסטורי ששווה ביקור. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק נחל לכיש באשדוד – טבע, חיות ושעשועים והכל בחינם – פארק נחל לכיש הוא מקום מושלם לבלות בו עם המשפחה. הפארק משתרע לאורך נחל לכיש עד לנקודה שבה הנחל נשפך לים ותוכלו למצוא בו כמה מוקדי עניין. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

תיירות יד מרדכי – סיור המתאים לכל המשפחה המשלב הסבר על יצירת הדבש, טיול בטרקטור ברחבי הקיבוץ, מורשת קרב ופינת יצירות לילדים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נתיב לשלום בנתיב העשרה – נתיב העשרה הוא מושב בצפון-מערב הנגב ובו נמצאת חומת המגן הגדולה שמפרידה בין שטח ישראל לבין שטחי רצועת עזה. בנתיב לשלום תוכלו לקחת חלק בקישוט החומה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.