Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שביל הכפר ביער קוממיות

יער קוממיות נמצא מערבית לעיר קרית גת, ליד צומת פלוגות. היער ניטע על ידי קק”ל ובמשך עשרות שנים מאז, ממשיך היער להתפתח הן מבחינת הנטיעות שבו והן מבחינת הכשרות שבילי טיולים לאורכו. שביל הכפר הוא אחד ממסלולי ההליכה שמציע טיול מעגלי בין כמה נקודות עניין, תצפיות ופריחה.

אורכו של שביל הכפר הוא כ-4 ק”מ, מעגלי והוא מסומן בסימון שבילים ירוק – חשוב לציין כי חלק מהמסלול הסימון לא תקין לכן מומלץ לטייל עם אפליקציית ניווט. הטיול בין עצי היער עובר בין מספר שדירי עתיקות שביניהם באר מים, מחצבות ומערות חצובות בסלע. לפני כן, תעברו דרך חוות האקלום שהקימה כאן קק”ל במטרה  לבחון את מידת התאמתם של עצים וצמחים שונים לאקלים שמאפיין את האזור.

לאורכו של השביל יש שילוט הסבר שהציבו כאן לטובת המטיילים. בתקופות שונות של השנה תוכלו להתרשם מהפריחה המגוונת שתקשט את הטיול שלכם. בעונת החורף תוכלו לראות כאן כלניות אדומות רבות ופרחים נוספים בעונות האחרות. ניתן לשלב עצירה לפיקניק בחניון גבעתי המסודר, שממנו יוצא מסלול שביל הכפר.

לצידו של חניון גבעתי נמצאת מצודת יואב. המצודה הוקמה בשנת 1940 כבניין של המשטרה הבריטית. המצודה קרויה על שמו של יצחק דובנו יואב שהיה מדריך בפלמ”ח. יואב נפל במהלך הלחימה במלחמת העצמאות. כיום שוכן במצודת יואב מוזיאון גבעתי שבו מתקיימות הדרכות, סיורים, הרצאות ועוד. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: יער קוממיות שביל הכפר.

רוצים עוד הצעות לטיול באזור הזה?

גבעת תום ותומר – גבעת תום ותומר נמצאת במישור החוף הדרומי, בסמוך לקיבוץ נגבה, והיא מקום מאוד מיוחד ומטופח שהטיול בו הוא לא פחות ממרגש. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שלולית החורף שפיר – עין צורים – שלולית החורף שפיר בעין צורים היא בריכת עונתית המוצפת בחורף ומתייבשת בקיץ. בתקופת ההצפה הנמשכת מהגשמים הראשונים ועד אמצע הקיץ. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי תל צפית – דרומית לכפר מנחם תמצאו את גן לאומי תל צפית בו תוכלו לצאת לטיול מקסים בין נופים ומערות. תל צפית על שם הכפר הערבי תל א-צאפי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי גבעות מרר – גבעות מרר נמצאות באזור דרום מישור החוף, דרומית לעיר רחובות, והוא מקום מושלם לטיול משפחתי קצר, חוויתי ומעניין. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

תל עזקה פארק בריטניה – פארק בריטניה שנמצא בשפלת יהודה ובאיזור עמק האלה משתרע על פני כ 40 אלף דונם, בחלקו הצפוני של הפארק תוכלו למצוא את תל עזקה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי תל לכיש – גן לאומי תל לכיש שוכן על תל מיוחד ומעניין שמציג את שרידה של העיר הקדומה מתקופת המקרא ותצוגה מיוחדת של כיסאות המלכים בממלכת יהודה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חרבת בורגין פארק עדולם – צרפת – בחורבת בורגין שבפארק עדולם תוכלו לצאת לטיול קליל עם אטרקציה של מערות זחילה, נוף משגע ופריחה מגוונת. הפארק יפהפה ומאוד מומלץ לטיול משפחתי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חרבת מדרס – פארק עדולם צרפת – אתר חורבת מדרס נמצא בפארק עדולם שבאזור שפלת יהודה. המקום מציג שרידי עיר עתיקה שבו נתגלו מעל 50 מערות ובורות. הטיול כאן משלב טבע, היסטוריה וגם אטרקציה מיוחדת מאוד ולכן הוא מהווה אופציה נהדרת לטיול עם כל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

הפארק האקולוגי מצודת ים אשדוד– הפארק האקולוגי מצודת ים אשדוד שנמצא בסמוך למצודת אשדוד ים בחלקה הדרומי של העיר אשדוד מפרש על פני למעלה מ 300 דונמים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי נחל רובין שפך נחל שורק – נחל שורק הוא מבין הנחלים הארוכים שיש לנו בישראל, הוא מתחיל בהרי ירושלים עד לשפך צפונית לקיבוץ פלמחים – בגן לאומי נחל רובין שפך נחל שורק. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק נחל לכיש באשדוד – טבע, חיות ושעשועים והכל בחינם – פארק נחל לכיש הוא מקום מושלם לבלות בו עם המשפחה. הפארק משתרע לאורך נחל לכיש עד לנקודה שבה הנחל נשפך לים ותוכלו למצוא בו כמה מוקדי עניין. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

תיירות יד מרדכי – סיור המתאים לכל המשפחה המשלב הסבר על יצירת הדבש, טיול בטרקטור ברחבי הקיבוץ, מורשת קרב ופינת יצירות לילדים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נתיב לשלום בנתיב העשרה – נתיב העשרה הוא מושב בצפון-מערב הנגב ובו נמצאת חומת המגן הגדולה שמפרידה בין שטח ישראל לבין שטחי רצועת עזה. בנתיב לשלום תוכלו לקחת חלק בקישוט החומה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.