נחל דוד - שמורת עין גדי

נחל דוד נמצא בתוך שמורת עין גדי והוא שכן של נחל ערוגות, וגם בו בדומה לשכנו זורמים מים במהלך כל השנה והוא אחד היפים בנחלי מדבר יהודה.

באתר יש מספר מסלולים שניתן לעשות:

  • נחל דוד – מסלול של 3 ק"מ הלוך חזור.
  • נחל ערוגות – מסלול של 6 ק"מ בינוני – למידע על המסלול לחץ כאן 
  • מנחל דוד לערוגות – מסלול ארוך וקשה מתאים למיטיבי לכת בלבד.

נחל דוד שאורכו מסלול 3 ק"מ הוא מסלול קווי הלוך חזור. הנחל קיבל את שמו על שם דוד המלך שנהג להסתתר מפני שאול המלך באזור עין גדי. ביחס למסלולי המדבר, מדובר במסלול לא קשה במיוחד ולכן הוא מומלץ מאוד למשפחות. לאורך המסלול יש מפלים ומעיינות, הזורמים לאורך כל השנה, לצד הרים מדבריים. מדובר במסלול של בין שעה וחצי לשעתיים עם הליכה לא קשה מדי. בשנת 2021 רשות הטבע והגנים פרצו "שביל רטוב" באמצע חלקו התחתון של נחל דוד. מדובר על שביל קצר הכולל הליכה במים רדודים, לצד מפלונים וטיפוס קצר ביתדות עד למפל מקסים. 

כבר בכניסה לשמורה ומהלך הטיול אפשר לפגוש שפני סלע ויעלים המתגוררים באזור. נתחיל לצעוד עד שנגיע למפל דוד הזורם מגובה של 36 מטר אל תוך בריכה. הכניסה למים מותרת ואף מומלצת. ממפל דוד ניתן לחזור או להמשיך למערת דודים ומעיין עין גדי אך ההמשך הוא במסלול ארוך מאוד ומאתגר יותר והוא מיועד בעיקר למיטבי לכת. רצוי להגיע עם נעליים מתאימות לכניסה למים. חלק מהמסלול הוא בגובה אז תשמרו על הילדים. במסלול קיים חלק קטן שהוא מונגש לעגלות, והוא מגיע עד למפל קטן שאפשר לצפות בו מהמרפסת. אפשר לרדת אל המים אבל הירידה היא במדרגות. סה"כ הליכה של כ-400 מטר כל כיוון. לפני הגעתכם לשמורת טבע עין גדי – נחל דוד- נמליץ לכם להתעדכן באתר של רשות הטבע והגנים על פעילויות המתקיימות בשמורה. לאתר רשות הטבע והגנים לחץ כאן  כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: שמורת הטבע נחל דוד. 

נחל דוד בשמורת הטבע עין גדי

אם תרצו להמשיך לטייל באיזור:

נחל סלבדורה – שמורת מצוק ההעתקים – בחלקו המזרחי של מצוק ההעתקים נמצא נחל סלוודורה, מסלול מעגלי, בסימון שבילים כחול ירוק ואורכו 2 ק"מ. המסלול עובר בין סדרת מפלים ומגיע עד למעיין. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מרפסת ים המלח מצפה יריחו – בדרך מירושלים אל ים המלח, ישנה נקודת תצפית מרהיבה על נופי מדבר יהודה ובקעת הירדן אפשר לראות מכאן את צפון ים המלח, הרי מואב, העיר יריחו וכדומה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נחל אוג תחתון – מסלול מעגלי עם סולמות ויתדות – נחל אוג הוא הצפוני ביותר מבין הנחלים שנשפכים אל ים המלח הישר ממדבר יהודה, בו תמצאו מסלול מעגלי מאתגר עם סולמות ויתדות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל פרת – השמורה הכי יפה שיש במדבר יהודה. מים זורמים, נופי נווה מדבר והמון שקט! תוכלו לצואת כאן למסלול הליכה שמתאים לכל המשפחה או למסלול אתגרי לאורך הנחל. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

גלריה מינוס 430 – אומנות במקום הנמוך בעולם – בצפון ים המלח, במקום הנמוך ביותר בעולם תוכלו למצוא את גלריה מינוס 430. בתים נטושים שקיבלו צבע וחיים בזכות אומנות הגרפיטי שנעשה כאן. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

עיינות צוקים – עין פשחה  נביעות מים טבעיות לצד נופי הצוקים האדירים של המדבר. במקום ישנן מספר בריכות של נביעה טבעית שבהן ניתן לשחות. חלקן עמוקות וחלקן פחות. ברחבי הפארק שולחנות פיקניק ופינות חמד. מנגלים מומלצים בהחלט. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

נחל ערוגות המסלול האהוב עלינו ביותר בים המלח, נחל ערוגות מספק לנו הליכה בין גבים ומפלים. נחל ערוגות נמצא בתוך שמורת עין גדי במדבר יהודה. הוא שכן של נחל דוד, וגם בו בדומה לשכנו זורמים מים במהלך כל השנה והוא אחד היפים בנחלי מדבר יהודה. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

עין בוקק עין בוקק הוא מסלול מקסים בדרום ים המלח, שמציע טיול קליל עם ילדים ומתאים לכל המשפחה. במהלך הטיול פוגשים במים זורמים לצד נופי המדבר, והשילוב של השניים הוא חוויה מיוחדת מאוד. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

גן לאומי מצדה – מה יש לומר על מצדה? אולי המקום הכי מפרסם בארץ וכל אחד חייב לבקר פה לפחות פעם אחת. הנוף מכאן עוצר נשימה והסיפור של ההר כובש. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com