Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מרום גולן – תצפית מאגר בנטל וחוות הסוסים

קיבוץ מרום גולן הוא אחד הקיבוצים היפים ברמת הגולן. הטיול ברחבי הקיבוץ היפהפה והמטופח הם חוויה של ממש ויש בו גם כמה אטרקציות שתכף נספר לכם עליהן. אל הקיבוץ כדאי במיוחד להגיע בתקופת הסתיו והחורף כי המקום מתקשט בנופי שלכת מהמיוחדים שיש בארץ .  קיבוץ מרום גולן נמצא באזור המתוייר של הרמה וסביבו יש עוד אטרקציות ומקומות רבים לטיול. אז אם כבר הגעתם לאזור, אל תדלגו על הביקור במרום גולן. 

אז הנה כמה דברים שכדאי לכם לראות בקיבוץ: בצד המזרחי של הקיבוץ הוקם גן קטן אך יפהפה, שלא נגזים אם נאמר שהוא נראה כמו גלויה. הגן משקיף אל עבר מאגר בנטל וחוות הרוח בעמק הבכא. חוות הרוח בעמק הבכא כוללת שלושים טורבינות רוח לייצור חשמל בצפון הרמת הגולן והיא יוצאת מראה מרהיב בנוף.

בגן יש כסאות ושולחנות פיקניק, ספסלי ישיבה מול הנוף, פסלים של פטריות, בתי ציפורים ועוד. יש כאן גם טרקטור ישן שהילדים יכולים לטפס עליו ונדנדה עם התצפית היפה ביותר אל עבר המאגר ואל חוות הרוח. הגן לא סלול ולכן הוא לא ממש נגיש לעגלות אך בימים בהם אין בוץ בהחלט ניתן להגיע גם עם עגלה. לדעתינו המקום המושלם לפיקניק ועצירה ומנוחה קצרה בין טיולים ואם אתם בעניין של טיול רומנטי – זה המקום בשבילכם! 

במרחק קצר מהתצפית תוכלו להגיע לחוות הבוקרים של מרום גולן. בחוות הסוסים יש מגוון פעיליות לילדים ולמבוגרים כמו: רכיבה בתוך שטח האורווה, טיול רכיבה סביב הר בנטל הסמוך לכאן עליו נפרט בהמשך וניתן לקחת כאן גם שיעורי רכיבה לכל הגילאים.

הר בנטל הסמוך לקיבוץ – כדאי להגיע גם אליו ולקבל נקודת תצפית מרשימה נוספת על איזור צפון רמת הגולן. מדובר בהר געש כבוי שמתנשא לגובה של כ-1,150 מטרים מעל פני הים, והוא שוכן לצידו של הר אביטל שהוא גבוה אפילו קצת יותר. בין שני ההרים הגבוהים מסתתר עמק שהתצפית אליו היא מדהימה. למידע מלא והסבר הגעה להר בנטל לחץ כאן.

כפי שכבר כתבנו אחת התקופות היפות של הקיבוץ היא בשלכת ואם תגיעו הנה בתקופה הזו, אנחנו מבטיחות שלא תרצו לעזוב. לאורך כל שטח הקיבוץ יש סוגי עצים רבים שאחראים לצבעי שלכת מהמיוחדים בארץ (עצי עשן, גפנית, אדר הסוכר, מילה פנסלבינית, אלון, שזיף ועוד). יש גם כמה ימים בשנה, בשיא החורף, שהקיבוץ מתכסה לבן ושלג יורד ונערם ברחובות מרום גולן. מי שיגיע לכאן בזמן שיש שלג שנערם ברמת הגולן, יזכה בחוויה של טיול מרהיב שהוא נדיר בארצנו ולכן גם כל כך מיוחד. 

כדי להגיע לקיבוץ תוכלו לרשום בוויז “קיבוץ מרום גולן”. כדי להגיע לנקודת התצפית המיוחדת בקיבוץ נסעו כך: משער הקיבוץ המשיכו בנסיעה של כ- 200 מטרים ואז תפנו ימינה (מימינכם תוכלו לראות את גן הפסלים הקטן של מרום גולן). ברגע שפניתם ימינה אתם נוסעים עם הכביש שמתעקל שמאלה כ 100 מטר ואז פונים שוב ימינה. נוסעים עד סוף הרחוב ושם פונים שמאלה עד לכיכר. לאחר כ 200 מטרים תגיעו אל הכיכר, כאן תחנו את הרכב ותוכלו לראות את התצפית היפה מימינכם.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

מאגר בנטל – המעיין החם לצד הר ומאגר בנטל אם אתם מחפשים ספא חינם בטבע – מאגר בנטל הוא בהחלט המקום להגיע אליו. מאגר המים המיוחד הזה נמצא ברמת הגולן, בסמוך לקיבוץ מרום גולן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

הפארק הוולקני אביטל הפארק מציג בצורה חוויתית תופעות טבע וולקניות אשר מלמדות על הגיאולוגיה וההיסטוריה הגעשית של המקום. הר אביטל נמצא בצמוד להר בנטל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

הר בנטל ושוקו חם בבית קפה קופי ענן – מבין הנקודות שאסור לפספס ברמת הגולן, נקודת תצפית על כל צפון רמת הגולן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מאגר עורבים – המעיין החם בצומת וואסט – מאגר עורבים המיוחד נמצא ברמת הגולן והוא פינה של ספא חינם בטבע. מים חמים שמוזרמים ישירות לתוך בריכה גדולה ומגיעים עד לטמפ’ של כ-40 מעלות! למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק עורבים וארמון המלך האמיר פאעור- בצפון רמת הגולן בסמוך לצומת וואסט תוכלו להגיע לפארק עורבים וכאן תמצאו מסלולון קצר שיוביל אתכם היישר אל ארמון המלך אמיר פאעור. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אנדרטת הזיכרון עוז 77 – בעמק הבכא היפהפה הוקמה אנדרטה לזכר קרב הבלימה שהתרחש כאן במלחמת יום הכיפורים. למקום יש סיפור מורשת מעניין ומספר טנקים שנותרו כאן כאילו הזמן עצר מלכת. הנוף מכאן הוא מקסים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אתר הפלאומגנטיזם ברמת הגולן – כשהמצפן מאבד את הצפון – נקודת עניין שנמצאת בין מאגר עורבים למרום גולן שנקראת פלאומגנטיזם היא תופעה מעניינת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

הג’ובה הגדולה ביער אודם – תופעת טבע מדהימה – מכתש ענק עם מסלול הליכה נגיש, שסביבו שלטי הסבר על המקום והתופעה שיצרה אותו. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל אלי כהן – שביל שהוקם לזכרו של גיבור ישראל אלי כהן ועובר במספר נקודות משמעותיות שהוא עבר בחייו, המעבר ביניהן הוא בנסיעה עם הרכב. למידע מלא על השביל ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי גמלא – תצפית מסלול הליכה אל המפל הגבוה ביותר בישראל. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

השביל התלוי בבניאס – אם אתם מחפשים לראות זרימה מרשימה זה המקום. מסלול מקסים מתאים לכל המשפחה למידע מלא על המקום לחץ כאן.

טיול מעיינות ברמת הגולן – מחפשים טיול מעיינות? יש כאן רשימה ארוכה של המעיינות הכי מומלצים. למידע מלא לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.