מאגר בנטל – המעיין החם לצד הר ומאגר בנטל

אם אתם מחפשים ספא חינם בטבע – מאגר בנטל הוא בהחלט המקום להגיע אליו. מאגר המים המיוחד הזה נמצא ברמת הגולן, בסמוך לקיבוץ מרום גולן. מדובר במים חמים, בטמפרטורה שמגיעה עד לכ-40 מעלות, שמוזרמים מצינור ישירות לתוך בריכות עם מפלונים. מאגר בנטל נחשב לאחד ממאגרי המים הגדולים ברמת הגולן, הוא אחראי לאגור את מי השיטפונות לצורך שימוש בחקלאות והנוף ממנו עוצר נשימה. אם אתם מחפשים מקום לפיקניק לצד נוף עוצר נשימה, זה המקום! 

אז מאיפה מגיעים המים החמים אל מאגר בנטל? בעקבות קידוח של רשויות המים התגלתה בסמוך לקיבוץ שמיר בעמק החולה נביעה הידרותרמית תת קרקעית. המים החמים שנמצאו בנביעה מגיעים לטמפרטורה של 42 מעלות. המים החמים שאותרו כאן מוזרמים בצינורות אל מאגרים שונים ברמת הגולן, במטרה לשמש את תחום החקלאות שחסרה כאן במים. בדרכם אל המאגרים הם גם יוצרים "בריכות ספא" באמצע הטבע. בעקבות כך, אחד הכינויים להם זכה מאגר בנטל הוא "הג'קוזי". מאגר בנטל הוא מקום טבעי שאינו מתוחזק על ידי אדם, אנא שמרו על עצמכם מפני החלקה / טביעה. מדובר על שטח פרטי ששייך לאגודת מי גולן והמים שם הם לצורכי חקלאות. במשך השנים, הפך המקום מוכר ואטרקטיבי עבור מטיילים רבים ובחודש נובמבר 21 שפכו באיזור ההזרמה בטון כדי למנוע טביעה של מתרחצים.

מאחר והמים מוזרמים למאגר מצינור, הצינור לעתים סגור ואז אין זרימה של מים חמים. לכן לפני הגעתכם למקום מומלץ לבדוק האם הצינור פתוח או לא. תוכלו לבדוק זאת בקבוצות פייסבוק של מטיילים – תופתעו לגלות כמה מדובר בנושא חם (תרתי משמע).  כדי להגיע למקום כל מה שעליכם לרשום בוויז הוא "מאגר בנטל באב אל אווה", יש כאן חניית עפר יחסית גדולה, תחנו ליד השער שסגור ותצעדו ברגל לכיוון המאגר ואז תראו את הצינור.

מחפשים עוד מה לעשות באיזור?

בריכת בראון – באב אל הווא שער הרוחות – לצד הר בנטל ומאגר בנטל תוכלו למצוא את שמורת בריכת בראון ובאב אל הווא שנקרא גם שער הרוחות. הוא קיבל את שמו כי באיזור זה ישנם רוחות חזקות מאוד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

קיבוץ מרום גולן – תצפית מאגר בנטל וחוות הסוסים – באחד הקיבוצים היפים בארץ יש כמה אטרקציות ותצפית אחת מיוחדת במינה על מאגר בנטל. הנה כמה סיבות בגללן כדאי לכם לבקר ולטייל בקיבוץ מרום גולן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק עורבים וארמון המלך האמיר פאעור- בצפון רמת הגולן בסמוך לצומת וואסט תוכלו להגיע לפארק עורבים וכאן תמצאו מסלולון קצר שיוביל אתכם היישר אל שרידי ארמון המלך אמיר פאעור. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

השביל התלוי בבניאס – אם אתם מחפשים לראות זרימה מרשימה זה המקום. מסלול מקסים מתאים לכל המשפחה למידע מלא על המקום לחץ כאן.

מפל עיט וביקור בכפר האומנים אניעם – במיוחד אחרי הגשמים לבקר במפל עיט ולחוות את עוצמת הזרימה. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

גן לאומי מבצר נמרוד – מבין המבצרים המרשימים בצפון, יש מכאן תצפיות עוצרות נשימה – למידע מלא על המקום לחץ כאן.

טיול מעיינות ברמת הגולן – מחפשים טיול מעיינות? יש כאן רשימה ארוכה של המעיינות הכי מומלצים באזור. למידע מלא לחץ כאן.

הפארק הוולקני אביטל הפארק מציג בצורה חווייתית תופעות טבע וולקניות אשר מלמדות על הגיאולוגיה וההיסטוריה הגעשית של המקום. הר אביטל נמצא בצמוד להר בנטל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

הר בנטל ושוקו חם בבית קפה קופי ענן – מבין הנקודות שאסור לפספס ברמת הגולן, נקודת תצפית על כל צפון רמת הגולן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אנדרטת הזיכרון עוז 77 – בעמק הבכא היפהפה הוקמה אנדרטה לזכר קרב הבלימה שהתרחש כאן במלחמת יום הכיפורים. למקום יש סיפור מורשת מעניין ומספר טנקים שנותרו כאן כאילו הזמן עצר מלכת. הנוף מכאן הוא מקסים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אתר הפלאומגנטיזם ברמת הגולן – כשהמצפן מאבד את הצפון – נקודת עניין שנמצאת בין מאגר עורבים למרום גולן שנקראת פלאומגנטיזם היא תופעה מעניינת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

הג'ובה הגדולה ביער אודם – תופעת טבע מדהימה – מכתש ענק עם מסלול הליכה קצר ונגיש, שסביבו שלטי הסבר על המקום והתופעה שיצרה אותו. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל אלי כהן – שביל שהוקם לזכרו של גיבור ישראל אלי כהן ועובר במספר נקודות משמעותיות שהוא עבר בחייו, המעבר ביניהן הוא בנסיעה עם הרכב. למידע מלא על השביל ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com