מצפה סוסיתא – תצפית לכנרת בדרום רמת הגולן

בין אפיק לכפר חרוב לצד כביש 98 תוכלו למצוא חניית עפר קטנה שתוביל אתכם אל מצפה סוסיתא. כמו שמה של התצפית היא צופה היישר אל פסגת סוסיתא על רקע הנוף עוצר הנשימה של הכנרת. מצפה סוסיתא נבנתה כחלק משלל התצפיות שיש לאורך טיילת מצוקי האון. יש כאן ספסלי מנוחה ופרגולה להגנה מהשמש בימים החמים.

אם אתם מחפשים תצפית לשקיעה זאת לגמרי תצפית נהדרת, השמש נעלמת מאחורי הרי הגליל,הכנרת וכמובן פסגת סוסיתא. בשנת 749 רעידת אדמה החריבה את העיר סוסיתא שעד אז הייתם שוקק חיים. עד היום ניתן לראות את שרידי העיר שבימים אלו עוברים שימור ושיקום. סוסיתא בשמה הארמי או  "אנטיוכיה היפוס" בשמה היווני נוסדה כמחצית ה 1 של המאה ה 2 לפנה"ס, בידי אחד המלכים הסלווקים על רמתו של הר סוסיתא, כ 2 ק"מ ממזרח לכינרת.רמת ההר השטוחה מוקפת עטרת מצוקי הבזלת ושלושה נחלים סביבה: נחל עין גן בצפון, נחל סוסיתא בדרום ונחל נועה ממזרח. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: מצפור סוסיתא האון.

אם תרצו להמשיך לטייל באיזור:

מצפה עמרי טל – בדרום רמת הגולן על תוואי טיילת דרום רמת הגולן אל מול נופה עוצר הנשימה של הכנרת הוקם מצפה לזכרו של סרן עמרי טל ז"ל שנפל בצוק איתן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מצפה מצד כפר חרוב – על טיילת מצוקי האון תוכלו למצוא המון תצפיות לכיוון הכנרת, אחת מהן והיא גם הכי פחות מוכרת היא מצפה מצד כפר חרוב. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל מיצר – בדרום רמת הגולן יש שמורה יפה שמורת הטבע נחל מיצר. כאן תוכלו לצאת למסלול ברמת קושי בינונית עד קשה בחלקה עוברת גם בשביל הגולן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מצפה השלום ושביל הבוסתנים – שמורת טבע סוסיתא – בדרום רמת הגולן תמצאו את אחת התצפיות המרהיבות אל עבר הכנרת והרי הגליל ולצידה יוצא מסלול מעגלי קצר אל מעיין קסום פריחה בעונה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

טיילת מצוקי האון ממצפה שלום למבוא חמה – בדרום רמת הגולן בין כפר חרוב – מצפה שלום ועד למבוא חמה נסלל שביל ממנו יש נקודות תצפית מבין היפות שיש בצפון. טיילת מצוקי האון זה המקום. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן .

טיול מעיינות בדרום רמת הגולן – לשמחתנו האיזור הזה שופע מעיינות חלקם ניתן להגיע עם הרכב עד למים למידע מלא על הטיול מעיינות לחץ כאו.

עין הקשתות – בואו לחזור אחורנית בזמן ולהנות מהנוף עוצר הנשימה של אתר עין הקשתות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע גמלא – מבין השמורות היפות שיש בדרום רמת הגולן, שייך לרשות הטבע והגנים וכאן יש מספר מסלולים שניתן לעשות גם נגישים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל אלי כהן – שביל חוצה רמת הגולן מתחיל מהנקודה הדרומית ביותר בחמת גדר ומסתיים בצפון רמת הגולן ליד מרום גולן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לנקודות לחץ כאן.

עין פיק – תצפית עוצרת נשימה מכפר סורי נטוש שהיה כאן עד מלחמת ששת הימים ומכאן אפשר לרדת אל מעיין עין פיק במסלול הליכה קצר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת טבע אחו נוב – שמורת טבע אחו נוב אירוס הביצות היא אזור ביצתי השופע בפריחה מגוונת בכל ימות השנה. שיאה של הפריחה אפשר לראות כאן את אירוס המצוי והנרקיס המצוי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין ג'וחדר וחאן אורחה – ברמת הגולן אפשר למצוא המון בריכות קצינים ששימשו את הקצינים הסורים לטבילה במי המעיינות הצוננים של רמת הגולן, אחת מהן היא עין ג'וחדר עין אורחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com