Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טיילת נחל בית לחם הגלילית בעמק יזרעאל

במערב עמק יזרעאל זורם כל השנה נחל בית לחם. נחל בית לחם הוא נחל איתן המתחיל את דרכו לצד אלוני אבא ובסופו של דבר נשפך אל נחל הקישון. בין רמת ישי לתחנת הרכבת של כפר יהושע הוקמה טיילת שאורכה המלא כ 4.8 ק”מ והיא עוברת בלב השדות החקלאים. לאורכה של הטיילת יש נקודות מנוחה ומשפטים מקסימים של פסיפס שהודבק על האבנים לאורך הטיילת. מומלץ לבקר כאו לאחר הגשמים כאן השדות ירוקה, הזרימה מעט חזקה יותר וגם להנות  מפריחת התורמוסים בחודש מרץ, פריחה סגולה שמקשטת את חלקה הצפוני של הטיילת.

המסלול מתחיל ברמת ישי, אל הטיילת ניתן להיכנס דרך 2 כניסות ברמת ישי: הראשונה דרך רחוב השקמה, ממש עם הכניסה שלנו לרמת ישי דרך כביש 75 נראה את תחילת הטיילת מימיננו. מי שיתחיל את הטיילת כאן יעבור דרך באר יוספון. באר מים ששוקמה ושופצה על שמו של השומר אביגדור יוספון. השנייה דרך רחוב עירית כאן גם נמצאת עמדה לניפוח גלגלים לאופניים. מי שיתחיל את הטיילת כאן יקצר לעצמו כקילומטר הליכה. הטיול לאורכה של טיילת נחל בית לחם מתאפשר עם אופניים, ברגל, עגלה או גם לכסאות גלגלים.

הטיילת נגישה באופן מלא אך החיסרון בה שהיא כולה חשופה לשמש, לכן נמליץ לטייל כאן בימים נעימים ולא בעומסי החום הכבדים. לאורך הטיילת נחשפים לנופים המרשימים של עמק יזרעאל: ממערב לטיילת יש את תל קשיש וגבעות שיק אברק, ממזרח לטיילת יש את השדות החקלאים ואת נופי העמק לכיוון נהלל ודרומית לטיילת נמצאת מסילת רכבת העמק החדשה. כדי להגיע לטיילת מרחוב השקמה לחצו כאן לנקודת וויז. כדי להגיע לטיילת מרחוב עירית לחצו כאן לנקודת וויז.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

אתר רכבת העמק כפר יהושע – תחנת תל א-שמאם – בחלקו המערבי של עמק יזרעאל בכניסה למושב כפר יהושע תמצאו את אתר רכבת העמק שפעלה כאן במשך קרוב ל 50 שנה – אחת התחנות הראשיות מבין שמונה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

פריחה בגבעת חציר – בגליל התחתון מתנשאת לה גבעה קטנה שמתקשטת בעונת הפריחה במגוון של פרחים צבעוניים ובה תוכלו לצאת גם לטיול קל במספר אפשרויות שמתאימות בכל גיל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

גן לאומי בית שערים – מערות עתיקות ואטרקציה לילדים – גן לאומי בית שערים נמצא בגליל התחתון ובתוכו מערות רבות מתקופה קדומה. אתר ארכיאולוגי חשוב וגם אטרקציה לילדים. בגלל חשיבותו, בשנת 2015 הוכרז הגן כאתר מורשת עולמית. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

יער מסריק – יער שריד – בלב עמק יזרעאל מול קיבוץ שריד נמצא יער שריד. ביער תוכלו למצוא פריחה מרשימה של כלניות, רקפות, עצי שקד ונוף מרהיב של עמק יזרעאל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

עין חזין עין אורן – בשוליים הצפונים של עמק יזרעאל תוכלו למצוא את בריכת המים עין חזין. נסיעה קצרה בשטח חקלאי (שימו לב לשילוט נא לא להיכנס לשטחים פרטים) תוביל אתכם אל הבריכה שחלק ממנה חשוף והחלק השני נמצא ברובו בתוך מבנה בטון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

שביל אילן – שביל אילן נמצא בצד הדרום מזרחי של קריית טבעון, והוא מאפשר לנו לצאת לטיול קליל בין נופי היער, בין הפריחות ובמהלכו נפגוש עוד מספר נקודות עניין. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

שמורת הטבע אלוני אבא – בין בסמת טבעון לבית לחם הגלילית תוכלו למצוא את שמורת הטבע אלוני אבא, יער מקסים עם שביל הליכה קליל שמתאים לכל המשפחה העובר בין עצי אטלנטית, אלונים, גליל החורש, ליבנה רפואי, עצי חרוב ואלה ארצישראלית. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מסלול יגור והסליק הגדול – קיבוץ יגור הוא מבין הקיבוצים הגדולים בישראל, הוא נמצא בצד המזרחי של הר הכרמל והוא שייך לתנועה הקיבוצית. שם הקיבוץ ניתן לו על שם כפר הערבי יאג’ור שהיה כאן עד לקום המדינה בשנת 1948. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

טיול בבית לחם הגלילית ואלוני אביב – שני מושבים טמפלריים היסטוריים שנמצאים בצפון ישראל באזור הגליל בית לחם הגלילית ואלוני אבא. יופיים וקרבתם זה לזה מאפשרים לנו לצאת לטיול של יום שלם באווירה רגועה, להנות מהייחודיות של כל מושב ולחוות גם קצת את ההיסטוריה שלהם בצורה מרתקת. למידע מלא על המקומות ודרכי הגעה לחצו כאן.

ברווזים בכפר – בתוך כפר ברוך בלב עמק יזרעאל תוכלו להגיע עם הילדים וליהנות מאטרקציה מקומית מושלמת ומיוחדת שלא תראו בכל מקום, אטרקציה המתאימה לכל הגילאים ולכל המשפחה.  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאו.

מוזיאון העמק בקיבוץ יפעת – על מוזיאון העמק קיבלנו המון המלצות מהסובבים שלנו והחלטנו ללכת ולנסות. מוזיאון העמק על שם עודד ארצי מציג את סיפורם של מתיישבי עמק יזרעאל משנות העשרים ועד הקמת המדינה. במוזיאון יש הדרכה מסודרת הכוללת סיפורים אישיים של אותם חלוצים וחלוצות.  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

פארק העמקים – בצומת העמקים בכביש העולה לקרית טבעון קק’ל בנו פארק מקסים לאורך נחל הקישון. השביל העובר בסמוך לנחל הקישון ארוך ואפשר להתחיל אותו במספר מקומות שונים (פירוט עליהם בהמשך) כאשר אחד מהם הוא פארק העמקים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

נחל ציפורי טחנת הנזירים – מסלול נגיש לעגלות, לצד נחל זורם עם איזור לפיקניק – מושלם עם הילדים. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.