גן לאומי תל צפית

דרומית לכפר מנחם תמצאו את גן לאומי תל צפית בו תוכלו לצאת לטיול מקסים בין נופים ומערות. תל צפית על שם הכפר הערבי תל א-צאפי שהיה כאן עד למלחמת השחרור. פירוש השם א-צאפי הוא התל הבוהק כיוון שכשתגיעו לכאן תוכלו לראות את מצוקי קירטון הלבנים והמרשימים שיש כאן. תל צפית הוא אחד מבין חמשת ערי הגת הפלישתים שממנה גולית יצא אל מלחמתו אל מול דוד. העיר צפית מוזכרת בתנ"ך מספר רב של פעמים גם בתקופתו של שלמה המלך.

מראש התל תוכלו לקבל נקודת תצפית יפה על האיזור: יער חרובית הסמוך, הישובים כפר מנחם, גפן ולוזית. הטיול בתל צפית הוא מעגלי, אורכו בין 2.5 ק"מ, בסימון שבילים ירוק כחול והוא כמעט כולו חשוף לשמש. לאחר חנית הרכב נתחיל את המסלול שלנו בסימון שבילים ירוק, כבר כאן נוכל לפגוש את סלע הקירטון שמאפיין מאוד את התל ואת המערות החצובות בסלע. עוד בתחילת המסלול תוכלו לפגוש בשילוט הכולל פסוקים מהתנ"ך והסביר כל המקום בו אתם דורכים. המערות כאן חלקן הן מערות לגידול יונים ויש כאן לא מעט בורות מים שנחפרו לאגירת מי גשמים. מכאן מטפסים אל ראש התל כאשר המסלול עובר סביבו וממנו נשקף נוף האיזור וגם כאן ישנו שילוט המסביר על הסביבה. בימים עם ראות טובה נוכל לראות גם את הרי יהודה מהצד המזרחי ואת איזור מישור החוף מהצד המערבי. בסמוך לתל עובר נחל האלה שהוא אחד מיובליו של נחל לכיש. מכאן נמשיך לפיצול שבילים שמוביל אותנו בסימון שבילים כחול שיחזיר אותנו חזרה לחניה.

המסלול הוא לא נגיש ולכן אם אתם מגיעים עם קטנים מומלץ עם מנשא או אם הילדים מורגלי הליכה אין שום בעיה בשבילם לצלוח את ההליכה. אם אתם מחפשים לעשות פיקניק בסמוך לתל תוכלו להגיע אל יער חרובית, שם יש מספר חניונים עם שולחנות ומתקנים לילדים. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז "גן לאומי תל צפית".

רוצים עוד הצעות לטיול באזור הזה?

גן לאומי גבעות מרר – גבעות מרר נמצאות באזור דרום מישור החוף, דרומית לעיר רחובות, והוא מקום מושלם לטיול משפחתי קצר, חוויתי ומעניין. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

תל עזקה פארק בריטניה – פארק בריטניה שנמצא בשפלת יהודה ובאיזור עמק האלה משתרע על פני כ 40 אלף דונם, בחלקו הצפוני של הפארק תוכלו למצוא את תל עזקה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי תל לכיש – גן לאומי תל לכיש שוכן על תל מיוחד ומעניין שמציג את שרידה של העיר הקדומה מתקופת המקרא ותצוגה מיוחדת של כיסאות המלכים בממלכת יהודה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חרבת בורגין פארק עדולם – צרפת – בחורבת בורגין שבפארק עדולם תוכלו לצאת לטיול קליל עם אטרקציה של מערות זחילה, נוף משגע ופריחה מגוונת. הפארק יפהפה ומאוד מומלץ לטיול משפחתי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חרבת מדרס – פארק עדולם צרפת – אתר חורבת מדרס נמצא בפארק עדולם שבאזור שפלת יהודה. המקום מציג שרידי עיר עתיקה שבו נתגלו מעל 50 מערות ובורות. הטיול כאן משלב טבע, היסטוריה וגם אטרקציה מיוחדת מאוד ולכן הוא מהווה אופציה נהדרת לטיול עם כל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע מערת הנטיפים – מבין המקומות המדהימים שאסור לפספס, חוויה אדירה בכניסה אל מערת נטיפים בת מליוני שנים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי בית גוברין –  עולם מערות קסום ומרהיב שכל כולו אטרקציה מושלמת לילדים. צריך לקחת בחשבון שהגן הלאומי הוא ענק והטיול בו הוא עם הרכב, לפי תחנות שמסומנות במפת האתר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

טיול מעיינות בירושלים – לשמחתנו ירושלים מלאה במעיינות הנובעים כל השנה, מקומות נהדרים להגיע עם הקטנים.  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל חלילים  – הטיול בנחל חלילים יוצא מבין השכונות של העיר מבשרת ציון. ממש בין הבתים ובצמוד לעיר הרועשת ישנה פיסת טבע פסטורלית ויפהפייה שמספקת לנו טיול בין נופים, פריחה, מערות חלילים מיוחדות ועוד, וכל זה  במסלול שמתאים לכל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע פורה וסובב מאגר פורה – שמורת הטבע פורה ממוקמת באיזור שפלת יהודה ואפשר לזכות לטייל בה בכל עונה אך העונה היפה ביותר היא בזמן פריחת הכלניות בתקופת דרום אדום. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי עין חמד – בדרך העולה אל ירושלים נמצא הגן הלאומי עין חמד. בין תעלות והבריכות שנחל כסלון יוצר כאן תוכלו למצוא מסלולי טיולים קצרים ונחמדים עם המון צל לצד הסיטוריה ומורשת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com