Skip to content
Search
Search
Close this search box.

בריכת המנחת פארק המטוס - נחל עיון

נחל עיון מגיע אלינו מדרום לבנון ישירות אל תוך ישראל, הנחל עובר בסמוך לעיר מטולה שם נמצא את שמורת הטבע של רשות הטבע והגניםהנחל זורם בערוץ קניוני וממשיך בין קרית שמונה לגן הצפון, ממשיך ונשפך לנחל שניר – החצבני ובסופו של דבר נשפך ישירות אל נהר הירדן. לאורך כל זרימתו של נחל עיון בישראל הוא יוצר לא מעט נקודות עניין, מפלים ומסלולי טיול. אחד מהמוקמות האלו היא בריכת המנחת שבשנה האחרונה האיזור שלה עבר שיפוץ משמעותי אשר שידרג מאוד את הבילוי במקום.

אם אתם מחפשים מקום להגיע עם הילדים וליהנות מפלג מים זורם, ללא תשלום וקרוב לרכב בריכת המנחת יכולה לספק לכם את הדרישות. שמה של בריכת המנחת ניתן לה בשל קרבתה למנחת המטוסים הישן ששייך לקריית שמונה. יש כאן מסלול הליכה שכולל גשרים העוברים מעל למים, נקודות קרובות למים שאפשר להשתכשך בהן, ספסלי פיקניק ואת בריכת המנחת כמובן.

בין השנים 2020-2021 המקום עבר שידרוג ומתיחת פנים: הוסדרו כאן חניות, שבילים נגישים, ספסלי פיקניק, מסלול הליכה, גשרים העוברים מעל למים לצפיה בזרימה ובמפלונים הקטנים, ספסלי פיקניק ועוד.  חשוב לציין כי לפעמים שער הכניסה פתוח וניתן לרדת עם הרכב עד לחניה הקרובה לבריכת המנחת, אך כאשר השער סגור צריך לרדת בצורה רגלית דרך הכביש הנגיש או דרך מסלול שכולל את המדרגות היורדות שיוצרות כאן אחלה של מסלול הליכה. המקום פתוח בזריחת החמה ועד השקיעה. בכניסה לחניה תוכלו גם להנות בסופי שבוע לרוב מעגלות אוכל כמו “ג’חנון המנחת”. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: בריכת המנחת. למגיעים מקרית שמונה פונים לכביש 99 ולאחר נסיעה של 2.2 ק”מ תראו את המקום בצד ימין.

באופן כללי, מדובר באזור שהוא אחד היפים והמומלצים לטיולים בכל הארץ. אז אם אתם כבר פה, הנה רעיונות למקומות נוספים שיש באזור המדהים הזה:

שמורת הטבע החולה של רשות הטבע והגנים –מסלול מקסים לכל המשפחה שבדרכו עוברים על גשר צף, תצפיות, פוגשים את העופות הנודדים ואת נופי עמק החולה למידע מלא לחץ כאן

אגמון החולה של קרן קיימת לישראל –  דרך נהדר לבוא ולפגוש את העופות הנודדים במתקופת הנדידה, תוכלו להשכיר כאן רכב גולף, אופניים או להנות מסיור בעגלת מסתור למידע מלא לחץ כאן.

שמורת נחל עיון מפל התנור – מסלול נחל עיון מאפשר לנו לפגוש את נופי השמורה שבנויה בעיקר משלושת המפלים המרשימים שזורמים כאן לאורך כל השנה למידע מלא לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל שניר – מבין השמורות המקסימות שיש באיזור הגליל העליון, נחל שזורם לאורך כל השנה לצד נופיה הקסומים של השמורה. כאן תמצאו מסלולים שמתאימים לכל המשפחה למידע מלא לחץ כאן.

שמורת הטבע תל דן – שמורת הטבע תל דן מכניסה אתכם אל עיינות עדן, ביתו של פו הדב ועוד שלל נקודות עניין שהם חלק ממסלול מקסים שמתאים לכל המשפחה למידע מלא לחץ כאן.

אנדרטת אסון המסוקים בשאר ישוב –  אסון המסוקים הוא אחד האסונות הגדולים שהיו בצהל, לזכרם של 73 החיילים שנהרגו באסון נבנתה האנדרטה המרשימה לצד הישוב שאר ישוב שכאן קראתה התאונה למידע מלא לחץ כאן.

מצודת נמרוד –מסלול שיוביל אתכם הישר אל העבר למרגלות הר החרמון אל מול נופיה היפים של עמק החולה, הרי הגולן והרי הנפתלי למידע מלא לחץ כאן.

תצפית מפל סער –לאחר הגשמים של החורף והפשרת השלגים תמצאו את המפלים של מפל סער זורמים בעוצמה, ממש כאן תוכלו למצוא תצפית מרשימה שנוחה להגעה לכל אחד למידע מלא לחץ כאן.

מסלול עין דבשה  – עין דיבשה הוא מסלול מוצל, קצר שמתאים לכל המשפחה. ההליכה בו היא במים רדודים לצד פינות טבע קסומות וטחנות קמח עתיקות- למידע מלא לחץ כאן.

מסלול עין תינה–  מסלול עין תינה הוא מסלול מעט אתגרי שהולכים בו במים זורמים לרוב בעוצמה עם אפשרות להגיע עד לצינור העליון שמזרים לכאן את המים למידע מלא לחץ כאן.

פינות ישיבה במתחם גן הצפון – נחל שניר –  מתחם האוכל גן הצפון שנמצא בלב כל האטרקציות נבנה בסמוך לנחל שניר החצבני, כאן אפשר להגיע בקלות לפינות טבע מקסימות למידע מלא לחץ כאן

טיילת עמי – שביל נגיש שעובר לצד הירדן, יש כאן פינות נהדרות לפיקניק עם מרחבי דשא ונופים מקסימים של עמק החולה למידע מלא לחץ כאן.

השביל התלוי של הבניאס – השביל התלוי בבניאס הוא מסלול לכל המשפחה והוא עובר ממש מעל הזרימה של נחל חרמון העוצמתי למידע מלא לחץ כאן

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.