Skip to content
Search
Search
Close this search box.

אגמון החולה – טיול צפרות לכל המשפחה – קק"ל

אגמון החולה הוא פארק צפרות שנמצא בעמק החולה. הפארק משמש כתחנת נדידה עבור מינים רבים של ציפורים והוא מעניין במיוחד בתקופות הנדידה. מדי שנה עוברים בפארק למעלה מ 500 מיליון עופות וציפורים. אגמון החולה הגדול מתפרס על פני שטח גדול של כ-9 ק”מ ויש בו מספר אטרקציות אפשריות שיקחו אתכם לטיול בתוכו: אופניים, רכבי גולף ועגלת המסתור המפורסמת. בכניסה אל אגמון החולה הוקם גם מרכז מבקרים שיספר לכם בצורה חווייתית על המקום, על ההיסטוריה שלו, על הנדידה שמאפיינת אותו ועל חשיבותו הרבה לטבע ולסביבה. 

באגמון החולה מומלץ לטייל בצורה רכובה, אך מי שאינו חושש מהליכה רבה יוכל לסייר בו גם רגלית. בין שבילי הטיול ישנם מצפורים שעוברים מעל המים, תצפיות נסתרות אל הציפורים, ספסלים לישיבה ומנוחה ובעיקר נוף יפהפה של עמק החולה וסביבתו. באגמון מגוון גדול של חי וצומח ייחודיים, ובתקופת הנדידה תזכו לראות את מגוון הציפורים והעופות שמגיעים הנה באופן קבוע כל שנה. בכניסה אל אגמון החולה תוכלו לבחור כיצד לטייל בו: ישנן עמדות השכרה של אופניים, רכבי גולף ואפשרות להצטרף לסיור מודרך בעגלת המסתור. ניתן גם לשכור משקפות וספר מגדיר ציפורים. 

הסיור המודרך בעגלת המסתור הוא חווייתי ומיוחד מאחר והוא מאפשר להתקרב מאוד אל העופות הנודדים. עגלת המסתור, כשמה כן היא, טרקטור שמוסתר בחלקו החיצוני ובו יש חלונות תצפית שמהם תוכלו לצפות אל הנוף. היתרון של הנסיעה בעגלת המסתור הוא שההסתרה מאפשרת להתקרב מאוד אל העופות מבלי שאלה ייבהלו ויעופו. הסיור בעגלת המסתור מלווה בהדרכה מעניינת והוא מומלץ לכל גיל.

מאחורי האגמון סיפור חשוב שאותו תוכלו להכיר בביקור במרכז המבקרים שבכניסה. בקצרה: השטח, שהיה בעבר שטח ביצות ענק, יובש בפרוייקט נרחב שבוצע במהלך שנות ה-50. לאחר כמה עשורים הוחלט להציף מחדש את האזור על מנת להשיב ולהפריח בו את החיים ולהחזיר את התועלת הסביבתית שבו. בפרוייקט הושקעו עשרות מיליוני שקלים שבסופם נולד לו אגמון החולה שהוא פנינת טבע חשובה מאין כמותה עבור החי, הצומח והסביבה. 

מרכז המבקרים של אגמון החולה

מרכז המבקרים ממוקם בכניסה אל אגמון החולה ובו יש חוויות שיחשפו אתכם אל עולם הצפרות. המבנה בעל 2 מפלסים ובו יש: קולנוע להקרנת סרט נדידת הציפורים, בית קפה, מייצג גלובוס המשלב מדיה ופירוטכניקה, מרכז כנסים, איזור גלריה, חלל תערוכות קק’ל ומפלס הגג עם מרפסת אל הנוף היפהפה של אזור החולה. לפני הגעתכם לאגמון החולה – נמליץ לכם להתעדכן באתר על פעילויות המתקיימות במקום. לאתר הרישמי לחץ כאן. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: אגמון החולה כניסה

שימו לב – לא להתבלבל עם שמורת הטבע החולה של רשות הטבע והגנים שגם היא יפהפהייה ומומלצת מאוד לטיול. למידע על שמורת הטבע החולה לחצו כאן. הרבה שואלים – מה עדיף אגמון החולה או שמורת החולה? אז כדאי מאוד לדעת ששני המקומות מומלצים מאוד לטיול ולמרות ששניהם דומים מעט ויש נטייה להתבלבל ביניהם, בכל אחד מהמקומות אתם תקבלו חווית טיול שונה. קראו כאן על ההבדל בין השמורות. 

תרצו להמשיך לטייל באיזור?

עין הדייג – בכביש גישה שמוביל אל שמורת הטבע החולה של רשות הטבע והגנים נובע מעיין קטן, צלול ומוצל – עין הדייג בלב עמק החולה. למידע מלא ודרכי הגעה לחצו כאן.

שמורת הטבע עין תאו – שמורת הטבע עין תאו או בשמה הנוסף עין ג’וחלה היא שמורה מוכרזת שנמצאת בעמק החולה והיא מקבלת את מימיה הישר ממעיין העתק הנובע למרגלות הרי הנפתלי בתוך מערה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

גן לאומי תל חצור – תל חצור הוא אתר מורשת עולמית המציג שרידים של עיר כנענית קדומה והוא נמצא באזור עמק החולה. מדובר בתל הגדול ביותר בארץ מבחינת שטחו ובתקופה הכנענית הייתה זו אחת הערים המאוכלסות ביותר בארץ ישראל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

חניון האקליפטוס – לאורך נחל חרמון, הבניאס, אזורי טיול רבים. בחניון האקליפטוס תוכלו למצוא המון נקודות ישיבה יפהפיות לצד הנחל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

נחל עין הזהב – בתוך העיר קריית שמונה זורם לו נחל ששמו “עין הזהב” והוא זורם כל ימות השנה. הנחל זורם בלב העיר בין הבתים והעצים ויוצר כאן פינות יפהפיות להליכה וישיבה לצד המים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

עין דיבשה  – מסלול עין דיבשה נמצא בין עמק החולה למרגלות הגולן. מדובר במסלול פשוט מאוד וקצרצר של הליכה בתוך זרם מים רדוד מאוד ונעים, במיוחד בימים חמים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.