Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

10 אתרי פריחת הכלניות

הכלניות פורחות אחרי הגשם באתרי שונים ברחבי הארץ. בצפון הכלניות פורחות בשלל צבעים ומקשטות את הטבע בורוד, אדום, סגול ולבן לעומת זאת בדיוק באותה התקופה הן פורחות גם בדרום אך שם הן יוצרות מרבדים אדומים, ענקיים ומרשמים מאוד. אז איפה איפה לראות את הכלניות פורחות לאור התקופה המורכבת ולהנות מכל היופי הזה, הנה כמה אתרי פריחה מומלצים מצפון לדרום:

שביל סיון עמק השלום ונחל סנין 

עמק השלום איזור שופע במסלולי טיולים, פריחה בעונה, מעיינות, אתרים ארכיאולוגיים, חיות בר. אחר המסלול המומלץ להכיר הוא: שביל סיון (מסומן בירוק במפה שציירנו). מדובר על שביל רגלי או סינגל אופניים, מעגלי, שנמצא מצפון ומדרום לערוץ נחל סנין. אורכו של השביל הוא 6 ק”מ והשילוט לתחילת המסלול יוצא ממצפור סיון מאחורי ביג יקנעם הצופה אל עבר נופי עמק השלום, נחל סנין וחירבת חנות קירה. אפשרי להתחיל אותו גם מחרבת חנות קירה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מנחת מגידו

מנחת מגידו נמצא בלב עמק יזרעאל היפהפה. כאן ממש בין החודשים ינואר למרץ אפשר לראות פריחה מרשימה של הכלניות הצבעוניות. במקום קק”ל מסדרים מדי שנה שביל טיול, השביל תחום עם חבל על מנת שמטיילים לא ידרכו על הכלניות מסביב. יש כאן מרבדים של כלניות אדומות, סגולות, כחולות ועוד צבעים מגוונים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

שמורת אלוני אבא

בין בסמת טבעון לבית לחם הגלילית תוכלו למצוא את שמורת הטבע אלוני אבא, יער מקסים עם שביל הליכה קליל שמתאים לכל המשפחה העובר בין עצי אטלנטית, אלונים, גליל החורש, ליבנה רפואי, עצי חרוב ואלה ארצישראלית. בתקופת הפריחה תמצאו כאן את פריחת הכלניות, הרקפות, קידה שעירה, דודא רפואי, עירית גדולה, שום שורשי, אירוסים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מערות אפקה וחורשת דרזנר

בין שכונת רמת אביב ג’ למתחם דרום גלילות  הוקם “אקו פארק גלילות”. כאן תוכלו למצוא את חורשת דרזנר על שם יחיאל דב דרזנר שהיה מעולי הגדום ואת מערות אפקה. בתקופת החורף מתמלאת כאן בריכת החורף דרזנר ויחד איתה מתחילה פריחה מדהימה של הנרקיסים, הכלניות, אירוס ארצישראלי לצד תוואי הנחל של נחל אחיה.  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

פארק יער שוהם

פארק יער שוהם הוא יער קהילתי, קטן ומקסים! בפארק יש דרך נוף עבירה לכל רכב שעוברת בין מספר נקודות עניין, חניוני יום, פריחה מרשימה (בעונה) של רקפות, נרקיסים, כלניות ונוף עוצר נשימה של האיזור. קרן קיימת לישראל ותושבי היישוב מתחזקים יחד את הפארק, בנוסף בעזרת “נאמני יער קהילתי” יש כאן לא מעט סיורים שמועברים על ידם, אירועים קהילתיים ועוד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

גן לאומי פארק השרון ויער חדרה

הטיול בגן לאומי פארק השרון ויער חדרה מומלץ בעיקר בתקופת החורף לאחר שירדו כאן כמויות מכובדות של גשם. זאת בגלל שבדיוק בזמן הזה בריכות החורף ושלוליות החורף מתמלאות וקמות כאן מחדש לחיים, בנוסף לזה יש כאן פריחה מקסימה בעונה של כלניות בשלל צבעים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מסלול שביל פרחי הבר יער ראש העין

יער ראש העין נפרס על פני 1,000 דונם בין שכונת נווה אפק לכביש 5. בלב היער חוצה אותו נחל רבה שהוא אחד מיובליו של נחל הירקון. היער הוא יער קהילתי ויש בו מספר מסלולים, המוכר מבין כולם הוא שביל פרחי הבר. בעונת הפריחה תוכלו לראות כאן מרבדים של רקפות, נרקיסים, כלניות, מיני סחלבים ועוד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

חורשת הסרג’נטים יער נתניה

בצד המזרחי של נתניה הוקם אתר טבע עירוני שבו תמצאו ערכי טבע נדירים ומוגנים. החורשה הוקמה על ידי קרן קיימת לישראל וקיבלה את שמה הנוסף חורשת הסרג’נטים בעקבות מקרה היסטורי עליו נרחיב בהמשך. בחורשה יש עצי אקליפטוסים, עצי אלון, אורן ואלה. להבדיל מחורשות אקליפטוסים רבות כאן יש 300 מיני מצחים כאשר 30 מהם נדירים ועוד 26 מהם צמחים מוגנים. לאחר הגשמים יש כאן את שלולית החורף ובמה חיים סרטנים קטנים שממלאים תפקיד מרכזי במארג המזון בבריכה וקרפדות ואילניות שטורפות חרקים ויתושים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי גבעות הכורכר נס ציונה

רכס הכורכר שנמצא במערב נס ציונה הוא רכס גבעות הכורכר מהאחרונים שנותרו כסביבה טבעית. כאן חיים בעלי חיים כמו: ציפורים, שועלים, תנים, קיפודים, נחשים, צבים ועוד מינים רבים. מעבר לבעלי החיים צומחים כאן כ 150 צמחי בר כמו: סחלבים, אירוסים, קידה שעירה, רותם, לוטם, כלניות, פרגים ועוד. המסלול הוא מעגלי ואורכו 2.5 ק”מ והוא בדרגת קושי קלה, אם כי צריך לקחת בחשבון כי ההליכה כאן היא על חול וניתן לטייל כאן רק עם מנשא. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

שמורת הטבע פורה המסלול הקצר

שמורת הטבע פורה ממוקמת באיזור שפלת יהודה ואפשר לזכות לטייל בה בכל עונה אך העונה היפה ביותר היא בזמן פריחת הכלניות בתקופת דרום אדום. השמורה ממוקמת באגן הניקוז של נחל שקמה שמגיע עד לזיקים. תוכלו למצוא כאן מספר מסלולים: מסלול רגלי קצר, מעגלי. מסלול ארוך שניתן לעשות אותו בצורה רגלית, אופניים או רכב – דרך נוף נחל שקמה סובב מאגר פורה.  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

חורשת טל – פארק טבע עם פלגי מים וחניון לילה מסודר
טיולי פריחה
גבעת הרקפות יער הרקפות רמות מנשה
מקומות בהם תוכלו לראות את פריחת הרקפות
מאגר משמר השרון - מאגר ויקר
טיולים עם עגלות
חמת גדר
מעיינות חמים בישראל טיול חם לחורף
חורשת טל – פארק טבע עם פלגי מים וחניון לילה מסודר
טיולי פריחה
גבעת הרקפות יער הרקפות רמות מנשה
מקומות בהם תוכלו לראות את פריחת הרקפות
מאגר משמר השרון - מאגר ויקר
טיולים עם עגלות
חמת גדר
מעיינות חמים בישראל טיול חם לחורף