קברות המכבים יער בן שמן

אזור יער בן שמן ידוע כאזור שבו נערכו הקרבות בין החשמונאים/מכבים לבין היוונים. חג החנוכה שבו אנו מציינים המרד הגדול שאותו הוביל יהודה המכבי מספר על האיזור הזה רבות. בסמוך לכביש 443 ישנו מיתוס ישן בעובר בדורי דורות כי כאן קבורים המכבים. האם זה נכון? תמשיכו לקרוא.

בשנת 1907 הגיעו לאיזור חניכי הגימנסיה מהרצליה כדי להדליק במקום לפידים לרגל חג החנוכה. הם אלה שנתנו למקום את השם "קברות המכבים" לראשונה. בשנת 1944 תנועת מכבי העולמית קבעה כי מכאן יזניקו את מירוץ הלפיד של תנועת הנוער "מכבי הצעיר". השם "קברות המכבים" מאז ועד היום התגלגל ונשאר במקום בו הנס "רבים מול מעטים" קרה.

במתחם אותרו קברים מתהקופה הביזנטית, הם בנויים כפירים חצובים והם מגיעים לעומק של מטר וחצי. שמו הערבי של בית הקברות הוא "קובור סולטאן אל יהוד" בתרגום לערבית זה אומר: "קבר מלך היהודים" מה שעוד יותר שיכנע את ההמון כי כאן המכבים נקברו. בעקבות סמל הגבורה שהמקום קיבל הוצבה אנדרטה לזכרם של הנופלים במלחמת העצמאות ושאר מערכות ישראל מאיזור מודיעין. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: קברות המכבים מבוא מודיעים.

רוצים עוד הצעות לטיול באזור הזה?

פארק נאות קדומים – מולדת וחייהם של החשמונאים התרחשו ממש כאן, פארק נאות קדומים מכניס את המבקרים אל חייהם של החשמונאים עם שלל פעילויות לכל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה.

פארק עירוני ענבה – מודיעין מכבים רעות – אין ילד שלא אוהב פארקים על אחת כמה וכמה אם זה פארק מושקע שיש בו מגוון רחב של אטרקציות – פארק ענבה הוא אחד כזה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גבעת התיתורה במודיעין – טיול נגיש לכל המשפחה – גבעת התיתורה הנמצאת בעיר מודיעין, היא תל ארכיאולוגי מרתק ויפהפה. התל מתנשא לגובה של כ-300 מטר מעל פני הים, והטיול בו חושף אותנו למורשת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

תל חדיד – טיול בין נופי יער מרשימים ואריכיאולוגיה – תל חדיד נמצא ביער בן שמן הגדול והוא מאפשר לנו לצאת לטיול קליל בין שרידי ארכיאולוגייה ולהנות גם מנקודת תצפית על האזור. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי חאן שער הגיא – חאן שער הגיא שנמצא בדרך העולה לירושלים על כביש 1, בדרך הזו נערכו קרבות עזים במלחמת העצמאות. היום יש כאן מרכז מבקרים שייקח אתכם למסע מרגש בהיסטוריה של ישראל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מסלול הסטף הר איתן –  בסטף יש כמה מסלולי טיול ברמות קושי שונות. במהלך אחד מהם תפגשו מעיינות וגם ניקבה שניתן לזחול בתוכה והיא אטרקציה נהדרת לילדים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל חלילים – ממש בין הבתים ובצמוד לעיר הרועשת ישנה פיסת טבע פסטורלית ויפהפייה שמספקת לנו טיול בין נופים, פריחה, מערות חלילים מיוחדות ועוד, וכל זה  במסלול שמתאים לכל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי עין חמד – בדרך העולה אל ירושלים נמצא הגן הלאומי עין חמד. בין תעלות והבריכות שנחל כסלון יוצר כאן תוכלו למצוא מסלולי טיולים קצרים ונחמדים עם המון צל לצד היסטוריה ומורשת. למידע מלא על המקום ודרגי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com