Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עין פית - נחל פרע

מצפון רמת הגולן לכיוון שיפולי הגולן נובע מעיין עין פית בתוך שרידי כפר סורי שננטש במלחמת ששת הימים. עין פית נובע לאורך כל השנה ומימו נאספים אל תוך בריכה שנמצאת בתוך מבנה עם גג בצורת קשת. עומק המים בבריכה בערך חצי מטר, המים כאן שקופים וצלולים. לא רחוק מהמעיין אפשר לראות את שאר שרידי הכפר. כאן נשקף נוף עוצר נשימה על עמק החולה והרי הנפתלי. שימו לב כי המעיין ושרידי הכפר נמצאים בתוך תחום שטח אש, מי שמגיע באמצע השבוע חייב לתאם הגעה עם פיקוד צפון.

עין פית היה כפר עלווי לצד כפר עג’ר וזעורה. במסגרת ניסיונות כיבוש רמת הגולן בזמן מלחמת ששת הימים, הכפר נכבש בקרב תל פאחר ומאז ננטש. סביב המעיין יש עצים רבים המספקים צל, תוכלו למצוא כאן נקודות נהדרות לפיקניק או פק”ל קפה. חשוב לציין שעל פי דיווחים של מטיילים בשטח איזור המעיין סובל מבעיית דבורים. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: עין פית. ברגע שפניתם מכביש 99 הכביש משובש ולא מתאים למעבר של כל רכב. מכאן תוכלו לצאת להליכה רגלית של כ 800 מטרים עד למעיין בהליכה חשופה לשמש. קרדיט על הצילום יאיר שוהם – לדף האינסטגרם של יאיר לחצו כאן.

רוצים להמשיך לטייל באזור?

עין חרמון – עין נמרוד – בסמוך ליישוב נמרוד אל מול הר החרמון העוצמתי נובע עין חרמון או בשמו הנוסף עין נמרוד. מי המעיין נובעים היישר אל בריכה גדולה בצורת מלבן. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

בריכת רם – בירכת רם – בצפון רמת הגולן בעמק יעפורי נמצא אגם טבעי דיי גדול ושמו בריכת רם (בירכת רם). צורת האגם היא עגולה והיא משמשת כמאגר מים לצורך השקייה חקלאית. למידע מלא על המקום לחצו כאן.

נחל סער – מפל רסיסים ומפל סער – נחל סער נמצא בצפון רמת גולן ויש בו מספר מקומות עניין כמו מפל הרסיסים, מצפור מפל סער וכמובן את מסלול נחל סער המלא והמרשים בזרימתו בחורף! למידע מלא על המקום לחצו כאן.

יער האיילים – פארק אטרקציות גדול לכל המשפחה וגם מתחם לינה מסודר. משחקיות, טיול ברכבי גולף, למידה על האיילים, פינות ליטוף ועוד. למידע נוסף על המקום לחצו כאן. 

הר בנטל – הר געש כבוי שמתנשא לגובה כ-1,150 מטרים מעל פני הים. מהר בנטל ישנה תצפית מרהיבה לנופי הגולן ובימי החורף המקום כולו מכתסה שלג ומקבל קסם משלו. בפסגת ההר ישנו בית קפה שמשתלב בצורה יפהפייה בנוף המיוחד. למידע נוסף על המקום לחצו כאן. 

הפארק וולקני אביטל – הפארק נבנה על גבי איזור שהיה בעבר מחצבה ישנה שננטשה, ובשנים האחרונות נחשפו במקום תופעות מרהיבות אשר מלמדות בצורה מדויקת על הגיאולוגיה וההיסטוריה הגעשית של המקום. למידע נוסף על המקום לחצו כאן. 

תצפית מאגר בנטל במרום גולןבקיבוץ הוקם גן קטן ויפהפה, שלא נגזים אם נאמר שהוא נראה כמו גלויה. הגן משקיף אל עבר מאגר בנטל וחוות הרוח בעמק הבכא. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אתר הפלאומגנטיזם ברמת הגולן – כשהמצפן מאבד את הצפון – נקודת עניין שנמצאת בין מאגר עורבים למרום גולן שנקראת פלאומגנטיזם היא תופעה מעניינת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל אלי כהן – שביל שהוקם לזכרו של גיבור ישראל אלי כהן ועובר במספר נקודות משמעותיות שהוא עבר בחייו, המעבר ביניהן הוא בנסיעה עם הרכב. למידע מלא על השביל ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע תל דן – שמורת הטבע תל דן מכניסה אתכם אל עיינות עדן, ביתו של פו הדב ועוד שלל נקודות עניין שהם חלק ממסלול מקסים שמתאים לכל המשפחה למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל שניר – מבין השמורות המקסימות שיש באיזור הגליל העליון, נחל שזורם לאורך כל השנה לצד נופיה הקסומים של השמורה. כאן תמצאו מסלולים שמתאימים לכל המשפחה למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.