Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נחל חווארים – טיול בלילות של ירח מלא

נחל חווארים קיבל את שמו בזכות סלעי הקירטון הלבנים שיש לאורכו וזו גם הייחודיות והיופי שבו. אחת החוויות האטרקטיביות של המסלול היא לטייל לאורכו בלילות של ירח מלא. בזכות סלעי הקירטון הלבנים, בלילות של ירח מלא, המסלול מואר מאורו של הירח וכך אפשר לטייל בו ולקבל חוויה מיוחדת מאוד. טיול בנחל חווארים בשעות הערב יהיה נוח יותר גם מאחר ומדובר בשעות שלא חם מדי.  אורכו של מסלול נחל חווארים הוא 3.5 ק”מ, מסומן בסימון שבילים כחול והוא קווי מה שאומר שיש צורך בהקפצת רכבים, דרגת הקושי של הטיול כאן היא קלה עד בינונית. המסלול היפהפה ומאופיין גם נקיקים ומשחק נהדר לילדים.  אין להיכנס למסלול הזה בזמן שיש התראה על שיטפונות. 

את הטיול נתחיל מחניית הרכב, משם נרד אל ערוץ הנחל בסימון שבילים כחול. בתחילת המסלול תוכלו לראות שריד של בור מים חצוב בסלע השייך לנבטים שחיו כאן בנגב. הבור הוא אחד מיני בורות רבים שיש כאן בסביבה, שבעזרתם היו אוגרים מי גשמים ושולטים על דרך הבשמים המפורסמת. הבור שתפגשו כאן הוא בור גדול שניתן להיכנס אליו, אך בימים שלאחר גשמים יש להיות זהירים מאחר והוא עלול להיות מלא במים. משם ממשיכים אל תוך תוואי נחל חווארים שלאורכו יהיו סלעי הקירטון משני הצדדים, עד ליציאה לחלק הרחב של השביל והגעה לחניון הסרפנטינות – שם מסיימים את הטיול.

אם אתם מגיעים לכאן בליל ירח מלא מומלץ לבדוק את שעת זריחת הירח, זאת כדי לקבל את מיטב התאורה ממנו. בחורף שעות הזריחה של הירח הן לרוב בין 19:00-20:00 ובקיץ בין 21:00-22:00. בנוסף, יש להגיע עם פנסים חזקים ורצוי שיהיה פנס אישי לכל צועד. בהגעתכם למסלול הצטיידו במפת סימון שבילים 15 כיוון שלא בכל המסלול ישנה קליטה לאפליקציית ניווט. כדי להגיע לנקודת התחלה יש לרשום בוויז: בור חווארים. כדי להגיע לנקודת סיום יש לרשום בוויז: חניון סרפנטינות אדום.

תרצו להמשיך לטייל באיזור?

גן לאומי עין עבדת וביקור בעיר הנבטים עבדת – אם אתם יורדים דרומה ונמצאים באיזור מצפה רמון, אנחנו נמליץ לכם לא לפספס ביקור בגן לאומי עין עבדת. הגן הלאומי הוא חלק מנחל צין. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אתר אבן רוח מים והמנסרה  -שני אתרים שמציגים תופעות גיאולוגיות מרשימות והן אטרקציה מקסימה לילדים. הם נמצאים במרחק 10 דק’ נסיעה ממכתש רמון ופחות מ-5 דק’ נסיעה אחד מהשני. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי צבעי מכתש רמון – בתוך מכתש רמון יש המון אפשרות למצוא הוכחות לתופעות גיאולוגיות מרתקות אחד האיזורים לראות את התופעות האלו הוא ציר הנסיעה בגן לאומי צבעי רמון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

כרם רמון – משנת 2010 הכרם קיים והוא הגדול ביותר בנגב. גודלו 650 דונם והוא נמצא צפונית למצפה רמון, כמה דקות נסיעה בלבד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חוות האלפקות –  נמצאת באחד המקומות היפים ביותר בארץ, קרוב למכתש במצפה רמון. בחווה יש כמובן, אלפקות וגם לאמות שמקורן מדרום אמריקה. יש גם סוסים, חמורים, עיזים ועוד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
 
מרכז המבקרים מכתש רמון – על שפת מצוק מכתש רמון ממוקם מרכז המבקרים המיוחד הזה שמספר את סיפור האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז”ל ומציג גם את יופיו המרהיב של המכתש. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
 
מצפה רמון – גן הפסלים – הדרום הוא האהוב עלינו מבין אזורי הארץ, יש בו נופים עוצרי נשימה שלא ניתן להישאר אדיש אליהם אחד מהמקומות לחוות את עוצמת המדבר הוא ללא ספק גו הפסלים שנמצא על שפת מכתש רמון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אגם פארק ירוחם -אגם ירוחם הוא מאגר מים גדול שנוצר על ידי בניית סכר בערוץ נחל רביבים. המאגר מתמלא על ידי מי שיטפונות  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין ירקעם -עין ירקעם נמצא למרגלות המכתש הגדול שבמצפה רמון והוא מעיין שזורמים בו מים לאורך כל השנה. בקיץ מזינים אותו מי המעיין ובחורף השיטפונות אשר ממלאים את הגב.  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מצפה דור – המצפה הוקם לזכרו של דור כהן ז”ל אשר נהרג בטיול בגיאורגיה בשנת 2015 והוא צופה אל נוף מדברי מרהיב. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מצפור ליפא גל פארק חרותות הסלע – מצפור ליפא גל נמצא באזור הר הנגב, בהר מחיה, והוא בגובה של 600 מ’ מעל פני הים. מכאן עובר מסלול קצרצר ומיוחד בין חרותות הסלע אל מול נופי המדבר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.