6 המלצות לטיול בשבת עם הילדים מצפון לדרום

אין כמו שבת נעימה אחרי כמה ימים גשומים כדי לצאת לטבע. הכול פורח, זורם ויפהפה בחוץ והאופציות רבות: טיול בטבע הפתוח, להכיר תופעות טבע מיוחדות, תצפיות נוף יפהפהיות וגם אטרקציה עבור הילדים.  אספנו כמה רעיונות שיעזרו לכם להחליט לאן להגיע בימים היפים שמגיעים אחרי הגשם.

הנקרות בראש הנקרה – אתר התיירות של ראש הנקרה נמצא בנקודת החוף הצפונית ביותר בארץ, מטרים בודדים מהגבול. הטיול באתר יוצא מצוק גבוה, הצופה אל החוף, ומספק לנו את אחת מנקודות התצפית היפות שיש בארץ. מהתצפית הגבוהה אפשר לראות את גווני הטורקיז של הים, את איי אכזיב הקסומים, את עכו, נהרייה ואפילו את הר הכרמל. האטרקציה העיקרית שהמקום מציע היא הירידה ברכבל אל הנקרות וכמובן הנקרות עצמם. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי כוכב הירדן – ראינו הרבה מבצרים בחיינו וכאן בישראל לא חסרים כלל, אבל מבצר צלבני כזה במיקום כה מיוחד – עוד לא ראיתם. מהרי הגליל התחתון משקיף אל עבר בקעת הירדן והרי הגלעד ונותן לנו עוצמת סיפוק אדירה. כבר בנסיעה המובילה אל הגן הלאומי תוכלו לראות את הנוף המרהיב שמסביב, נסיעה באחת הדרכים היפות שתראו בארץ. מכביש 90 פונים אל דרך העולה למבצר והיא רק רמז לנוף היפה שמחכה לכם למעלה. יש כאן גם אחלה של אטרקציה לכל המשפחה הכוללת מרחב בריחה בתוך המבצר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מוזיאון הטרקטור עין ורד – אם אתם מחפשים אטרקציה קרובה לאיזור המרכז, זה בדיוק המקום – מוזיאון הטרקטור בעין ורד שבשרון. מוזיאון המכיל אוסף טרקטורים וכלי חקלאות ממונעים מתקופות שונות, המוצגים לציבור במוזיאון קטן במושב. מוזיאון הטרקטור מציג את התפתחות המרחב הכפרי על גווניו השונים מבחינה אידיאולוגית, תכנונית, משקית וחקלאית באמצעות טכנולוגיה ומיכון חקלאי כחלק מהמפעל הציוני בארץ ישראל. הילדים יוכלו להתרשם מהכלים הגדולים וללמוד קצת על החיים של פעם. ישנו מתחם שבו יוכלו הילדים לטפס על הכלים, לרכב על בימבות וסוסי עץ קטנים. מהמוזיאון יוצא גם סיור בטרקטור שיקח אתכם לטיול ברחבי המושב. בקיצור – ההנאה מובטחת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מערות אפקה – אם בא לכם טיול קצר בלב גוש דן בשילוב עם פיקניק זה המקום. מערות אפקה הן מפורסמות ומוכרות בעיקר בעקבות פריחת הנרקיסים המרהיבה שממלאת את האזור כולו בחורף – נכון לדצמבר 2020 עדיין לא פורחים הנרקיסים אבל למרות זאת מדובר באופציית טיול קלילה ומיוחדת במיקום מפתיע, שמתאימה לכל המשפחה. הטיול שלכם במערות אפקה מתחיל ממש "בחצר האחורית" של העיר הגדולה. לא להאמין שכל כך קרוב לעיר נמצא אתר טבע חשוב ומיוחד שמציג מערות קבורה מהתקופה הביזנטית. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מצפור מואב ומסלול נחל כידד – בסופה של העיר ערד, אחרי מלונות העיר, תוכלו להגיע אל אחת מהתצפיות היפות שיש באיזור – מצפור מואב. נמהמצפור ניתן גם לצאת לטיול קווי קליל בנחל כידד המקסים. אורך המסלול הוא 5 ק"מ כאשר בתחילתו תוכלו לראות שדה בולבוסים ואתר מערות מרשים, ובהמשך יש בורות מים ותעלות להובלת מים.  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מרכז מבקרים רמון – נמצאים בדרום באיזור מצפה רמון? אל תדלגו על הביקור כאן! על שפת המצוק של מכתש רמון ממוקם מרכז המבקרים המיוחד הזה ע"ש אילן רמון. אנחנו היינו בביקור במקום מספר פעמים ובכל ביקור שלנו שם אנחנו מתמלאות גאווה וצמרמורות. מרכז המבקרים מכתש רמון מספר בצורה תיאורית את סיפור חייו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז"ל ואת סיפור הגבורה שלו במעבורת שהתרסקה. בנוסף, המקום משלב בצורה נפלאה את עוצמת הנופים הפראיים של מכתש רמון. בסוף הסיור צפויה הפתעה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדים? בואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו– יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

לעוד טיולי משפחות על פי איזור בארץ

שמורת הטבע נחל ראש פינה
לטיולים בצפון
יער האילנות – גן בוטני יערני (ארבורטום) ומרכז מבקרים
לטיולים במרכז
טיול מעגלי בסטף למשפחות
לטיולים בירושלים
מצפה דור נחל צין מדרשת בן גוריון
לטיולים בדרום
10 מעיינות חמים בישראל טיול חם לחורף
10 מעיינות חמים בישראל טיול חם לחורף
נחל שניר חצבני גן הצפון
טיול זרימות ומפלים עם ילדים בצפון
גשר הצבים הרכים נחל אלכסנדר
טיול זרימות עם ילדים במרכז
מפת הטיולים שלנו
מפת הטיולים שלנו פתוחה חינם לכולם!

מוזמנים להשתמש במפת הטיולים שלנו


Booking.com