Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חצר תל חי והאריה השואג

בין קרית שמונה לכפר גלעדי עומד לו מבנה משוחזר בן למעלה מ 100 שנים – חצר תל חי. חצר תל חי היא חצר קטנה הבנויה מאבני בזלת. קיבוץ תל חי שהוקם כאן מיד לאחר מלחמת העולם הראשונה היה לסמל של התיישבות וביטחון. בביקור בחצר המטייל נחשף אל חיי מתיישבי תל חי, את סיפורי החלוצים, את הקשיים וכמובן את סיפור הקרב בו נפל יוסף טרומפלדור שהיה השיא במאורעות תר”פ. יוסף טרומפלדור היה קצין צבא עטור תהילה שאיבד את ידו במלחמת רוסיה יפן. הוא הגיע בסוף דצמבר 1919 לגליל וקיבל על עצמו את הפיקוד על תל חי. נפילת תל חי יחד עם יוסף טרומפלדור הייתה מכה קשה מאוד ליישוב היהודי ולתנועה הציונית.

הביקור בחצר תל חי אפשרי באופן עצמאי על ידי אפליקציה ובה עוברים בין תחנות ושומעים את ההסבר או על ידי מדריכה. הביקור בחצר תל חי הוא גם חלק ממיזם “שבת ישראלית“, במהלך הסיור במיזם אפשר להנות מפעילויות מותאמות לילדים כמו: יצירות, משחקי סולמות ונחשים על מורשת קרב וההיסטוריה וגם להתלבש כמו החלוצים. הסיור עובר בחדר הפצועים, בחדר האוכל, במקום נפילתו של יוסף טרומפלדור, ברפת ובאורווה שבה ניתן לצפות בסרטון הסבר על הקרב.

לאחר הביקור בחצר תל חי מומלץ לבקר גם בפסל האריה השואג, בנסיעה קצרה מחצר תל חי תוכלו להגיע אל בית הקברות ובכניסתו פסל גדול של אריה השואג אל השמיים. השאגה היא שאגה כואבת על מותם וזכרם של שמונת ההרוגים בקרב על תל חי בי”א באדר תר”פ. במתחם האריה השואג ישנו מסבירון המסביר על המקום בו אתם עומדים ואת הנוף שאתם רואים מהמרפסת הפונה אל החרמון, הרי הגליל ועמק החולה. בבית הקברות שכאן אפשר למצוא מדרום את חלקת חברי תל חי ומגניה, מצפון את החלקה הצבאית של כפר גלעדי וצפון מערב את חלקת השומר.

אם תרצו לצאת למסלול המקשר בין האתרים השונים שכאן ניתן לצאת לשביל האבנים המספרות – המסלול מתחיל במוזיאון השומר דרך בית הקברות עד לחצר תל חי. שביל המספר את סיפור קרב תל חי על אבני בזלת כולל תמונות. כדי להגיע אל חצר תל חי תוכלו לרשום בוויז: חצר תל חי. כדי להגיע אל האריה השואג יש לרשום בוויז: האריה השואג חניון פסל האריה השואג כפר גלעדי.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

מוזיאון בית “השומר” – כפר גלעדי – בתקופת העלייה השנייה לישראל היה צורך בהקמת כוח מגן עברי, ברגע זה ארגון השומר הוקם. במוזיאון תוכלו ללמוד כאן על תקופת העלייה השנייה ולא רק. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל מעלה קורצ’אק – באצבע הגליל בין כפר גלעדי למצפה עדי עובר שביל מעלה קורצ’אק. השביל הוקם להנצחת ד”ק הנריק דולשמיט יאנוש קורצ’אק ומספר את חלומו הגדול שלא התגשם. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

הסליק בכפר גלעדי – בית הראשונים – בלב קיבוץ כפר גלעדי עומד לו עד היום הבנה הראשון של הקיבוץ ושמו הוא בית הראשונים. הקסם האמיתי של המקום הוא ללא ספק קורה מתחת לאורוות – הסליק. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי תל אבל בית מעכה – גן לאומי תל אבל בית מעכה מושך אליו מטיילים בעיקר בתקופת הפריחה, על גבי התל הקדום אפשר למצוא מגוון רחב של פרחי בר שונים כמו האירוס הנצרתי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מצפה דדו במטולה – בפסגת הר צפייה – בפסגרת הר צפייה שבמערב מטולה משתרע מצפה דדו – מצפה נוף עוצר נשימה שמספק מבט אל מרחבי הגליל העליון, הרי הגולן והחרמון ותצפית אל עבר דרום לבנון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל עיון – מפל התנור, הטחנה ועיון – בצפון הארץ, קרוב לעיר מטולה, יוצא אחד המסלולים היפים בארץ. מסלול בשמורת הטבע נחל עיון המוכר מאוד גם בשמו מפל התנור שהוא המפל מרשים! למידע מלא לע המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

בריכת המנחת פארק המטוס – לאורך כל זרימתו של נחל עיון בישראל הוא יוצר לא מעט נקודות עניין, מפלים ומסלולי טיול. אחד מהמוקמות האלו היא בריכת המנחת פארק המטוס. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נחל עין הזהב – פארק הזהב קרית שמונה – ברוכים הבאים לעיר הצפונית ביותר בישראל, קריית שמונה. מה שלא הרבה אנשים יודעים שבתוך העיר זורם לו נחל שממו “עין הזהב” והוא זורם כל ימות השנה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עמק הנהר הנעלם – נחל קורן קיבוץ הגושרים – עמק הנהר הנעלם נמצא בגליל העליון, מאחורי מלון הגושרים המפורסם. שם תגיעו אל טיול קצר וקסום שייקח אתכם למסע בג’ונגל המיוחד של הטבע! למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק דפנה וקיבוץ דפנה – בלב הגליל העליון, בתוך אחד הקיבוצים היותר יפים שבצפון הארץ, נמצא פארק קטן וקסום שבתוכו זורם בחוזקה נחל דן. הכירו את פארק דפנה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע תל דן – נחל דן הוא אחד הגדולים והחשובים במקורות הירדן. שמורת הטבע תל דן סמוכה לקיבוץ דן שבצפון הארץ ומציעה מסלול טיול מים לכל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חורשת הנופלים שאר ישוב – אם אתם מחפשים גישה נוחה למים עם הילדים והמון צל, דרך הכביש ההיקפי של שאר ישוב תוכלו להגיע אל אחת הנקודות היפות של נחל חרמון – חורשת הנופלים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

הטנק הסורי ההפוך בבניאס – ברוכים הבאים לאחד מהמקומות הפחות מוכרים של נחל הבניאס, אטרקציה מקומית שגורמת לנוף המקום להראות מיוחד עוד יותר – הטנק הסורי ההפוך. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע הבניאס נחל חרמון – מעיינות – שמורת הטבע הבניאס או בשמה הנוסף שמורת הטבע נחל חרמון היא שמורה גדולה ומדהימה בה ניתן לצאת למגוון רחב של מסלולים ואטרקציות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

טיילת עמי – טיילת הירדן – טיילת עמי מציעה לנו טיול מושלם שמתאים לעגלות לכל אורכו. הטיילת נקראת גם טיילת הירדן ולכל אורכה תוכלו להנות מזרימת הירדן היפה שלצידכם. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל ומצפה רן – שביל החידות – בתוך יער נבי יושע תוכלו למצוא מסלולון קצרצר שבסופו ישנה תצפית מרהיבה על כל עמק החולה , עמק קדש והרי הגול לזכרו של רב סרן רן כוכבא. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.