Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הר חבושית – מסלול אלפיני בישראל

הר חבושית הוא אחד מההרים שנמצאים ברכס בחרמון – הוא מציע מסלול הליכה המטפס מחניון תחתון שם יש את קופות אתר החרמון (1,473 מטר) ומסתיים ברכבל העליון (2,023 מטר). מדובר על מסלול הליכה בדרגת קושי קשה ואתגרית והוא מתאים למטיבי לכת בלבד. המסלול מושך אליו המון מטיילים בעיקר לאחר שההר נצבע לבן, בכך הוא הופך למסלול אלפיני מרהיב, אך ניתן לצלוח את המסלול גם בעונות הסתיו והאביב ולהנות מפריחה מרשימה ונופים עוצרי נשימה. אורכו המלא של המסלול הוא 3.5 ק”מ וניתן לעשות אותו במגמת ירידה או עליה לבחירתכם. כמה דברים שחשוב לדעת על המסלול טרם יציאתכם:

  • המסלול עובר בדרך צבאית סגורה ושטחי אש לכן חובה לתאם מול חמל חרמון – 04-6977293.
  • הטיול נחשב ברמת קושי בינונית עד קשה ומתאימה למיטיבי לכת – אורכו 3.5 ק”מ.
  • המסלול בימים מושלגים הופך קשה יותר, איטי יותר, סימוני השבילים מוסתרים ויש צורך בציוד מיוחד.
  • חנית הרכב בחניון התחתון לצד קופות אתר החרמון עולה כסף.
  • מומלץ לטייל עם אפליקציית ניווט או מפת סימון שבילים.
  • כדי להגיע לכאן יש לרשום בוויז: אתר החרמון – חניון תחתון מזרחי.

מסלול הר חבושית מתחיל באותה נקודה בה מתחיל שביל הגולן ולכל אורכו הוא מסומן בסימון שבילים ירוק. מהחניון לצד אנדרטת נופלי החרמון נצעד כ 200 מטרים לפי סימון שבילים כחול ירוק לבן של שביל הגולן עד לצומת שבילים עם הירוק – כאן אנחנו נפנה שמאלה עם הירוק ושביל הגולן (כחול ירוק לבן) ממשיך ימינה. מכאן אנחונ מתחילים לצעוד על דרך ג’יפים נוחה כאשר נחל גובתה נמצא מימינינו. לאחר צעידה של 1.1 ק”מ מהפניה שמאלה על תווי נחל גובתה נפנה שמאלה עם השביל ונתחיל לטפס על הר חבושית.

נצעד כ 800 מטרים עד למפגש עם שביל אספלט המשרת את הצבא לתנועה בהר החרמון, נחצה את הכביש ונמשיך לטפס כ 700 מטרים עד להגעה לפסת הר חבושית. מפסגת ההר תוכלו להנות מנוף עוצר נשימה וכבר לראות את איזור הרכבל העליון למי מכם שמגיע לכאן בימים מושלגים שימו לב כי בחלק זה בדרך כלל השלג נהיה עמוק יותר. מכאן נצעד עוד כ 800 מטרים עד לרכבל העליון ולאנדרטה לחללי סיירת “גולני” בקרב החרמון. מכאן נרד עם הרכבל לכניסה לאתר החרמון ומשם נחזור עם השאטלים חזרה אל הרכבים בחניון התחתון. במידה ואתם עושים את המסלול בסתיו או האביב השאטלים לא עובדים לכן יש להיערך עם הקפצת רכבים – מומלץ לבדוק זאת עם אתר החרמון טרם הגעתכם.

אם תרצו להמשיך לטייל באיזור:

שביל הגולן – 120 ק”מ של שביל חוצה רמת הגולן, מסומן בסימון שבילים כחול לבן וירוק. כחול הצבע של הכנרת אותה רואים לאורך ההליכה בחלק הדרומי של שביל הגולן, הלבן הצבע של החרמון וירוק צבעה של רמת הגולן בעיקר בתקופת החורף והאביב. למידע מלא על הטיול לחץ כאן.

הר סנאים והר כחל שמורת חרמון – ציר 5 – הר סנאים והר כחל הם חלק משמורת חרמון, והם מאפשרים לנו לצאת למסלול הליכה מרהיב שבכל עונה מקבל אופי שונה. יש המכנים אותו “ציר 5” שם קוד צבאי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

טיול לאורך כביש 98 חוצה רמת הגולן – כביש 98 חוצה רמת הגולן מספק לנו לא מעט נקודות עניין: מסלולי הליכה, מעיינות, תצפיות, אטרקציות, מורשת קרב וארכיאולוגיה רבת שנים. למידע מלא על הטיול לחץ כאן.

שביל אלי כהן – שביל חוצה רמת הגולן מתחיל מהנקודה הדרומית ביותר בחמת גדר ומסתיים בצפון רמת הגולן ליד מרום גולן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לנקודות לחץ כאן.

תצפית נמרוד – בכניסה לישוב נמרוד תוכלו להגיע אל תצפית נמרוד. מנקודת התצפית המרשימה שכאן אפשר לקבל תצפית לכיוון הר החרמון, בקעת יעפורי, ברכת רם, הכפר הדרוזי מג’דל שאמס ומסעדה. למידע מלא על המקום ודרכים הגעה לחץ כאן.

עין חרמון – בסמוך ליישוב נמרוד אל מול הר החרמון העוצמתי נובע עין חרמון או בשמו הנוסף עין נמרוד. מי המעיין נובעים היישר אל בריכה גדולה, מלבנית בגודל 3*2 שעומקה מטר וקצת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

הפארק הוולקני אביטל הפארק מציג בצורה חוויתית תופעות טבע וולקניות אשר מלמדות על הגיאולוגיה וההיסטוריה הגעשית של המקום. הר אביטל נמצא בצמוד להר בנטל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

תצפית מאגר בנטל במרום גולןבקיבוץ הוקם גן קטן ויפהפה, שלא נגזים אם נאמר שהוא נראה כמו גלויה. הגן משקיף אל עבר מאגר בנטל וחוות הרוח בעמק הבכא. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אנדרטת הזיכרון עוז 77 – בעמק הבכא היפהפה הוקמה אנדרטה לזכר קרב הבלימה שהתרחש כאן במלחמת יום הכיפורים. למקום יש סיפור מורשת מעניין ומספר טנקים שנותרו כאן כאילו הזמן עצר מלכת. הנוף מכאן הוא מקסים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע –  להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.