גן לאומי מצדה

את גן לאומי מצדה אנחנו מכירות מזמנים שונים בחיינו הבוגרים, החל מטיולים שנתיים בבית הספר ועד מסע לקבלת השרוך מפקדת בחיל הים. מה שבטוח שכל פעם שאנחנו פוגשות את ההר הזה אנחנו מתפלאות מחדש מעוצמתו. בלב המדבר אתם עומדים על צוק בודד שנותן לכם לראות את אחד הנופים המטורפים של ארצנו – ים המלח, הרי מדבר יהודה וכמובן אל מולנו ירדן.

שנייה לפני שנדבר על ההיסטוריה של המקום אנחנו רוצות להמליץ מספר דברים: תחילה נאמר כי אל תוותרו בשום אופן על העלייה להר ברגל, אנחנו עשינו את העליה גם דרך שביל הנחש בצידו המזרחי שזה הצד של ים המלח, בנוסף גם דרך שביל הסוללה בצידו המערבי מכיוון ערד – מדובר על חוויה של ממש. מבין שני המסלולים, מסלול הסוללה קל יותר אבל משביל הנחש יש את הנוף היפה יותר. יש דרך נוספת לעלות על ההר וזה בעזרת הרכבלים, אנחנו השארנו את הרכבלים לירידה. לינה קרובה להר המצדה: מצידו המזרחי יש את ים המלח ושם יש את מלונות ים המלח, כפר הנופש עין גדי, מלון מטיילים מצוקי דרגות. מצידו המערבי יש את העיר ערד, כפר הנוקדים או את חניון הלילה של רשות הטבע והגנים. על מנת להגיע להר ניתן להגיע דרך כביש 90 דרך ים המלח או דרך כביש 3199 ערד.

אז מצדה הייתה המעוז האחרון שללוחמי חירות יהודיים מול הצבא הרומי, יש כאן שרידי ארמונות פאר מתקופתו של המלך הורדוס ועדות אילמת למצור הרומי והסוף הר. ההר הוכרז כגן לאומי ואתר מורשת עולמית של אונסקו בשל הממצאים האכאולוגיים שיש עליו. על ההר תוכלו למצוא את מוזאון מצדה בצידו המזרחי, שם גם עולים דרך שביל הנחש והרכבל. רשות הטבע והגנים מפעילה כאן את חניון הלילה בצידו המערבי של מצדה משם ניתן לעלות את שביל הסוללה, לאורך השביל יש כלי מצור רומיים משוחזרים. בנוסף יש על ההר את הארמון הצפוני שזהו ארמונו הפרטי והמפואר של הורדוס, בית כנסת, חדר הגורלות, כנסייה ביזנטית, בתי מרחץ ועוד…

רוצים להמשיך לטייל באזור? הנה כמה רעיונות לטיולי מים במדבר, באזור ים המלח: 

עיינות צוקים (עין פשחה) – אחד המקומות היפים שיש באזור ים המלח. נביעות מים טבעיות שיוצרות בריכות לרחצה. מקום נהדר לבלות בו יום שלם עם כל המשפחה. לפרטים מלאים על המקום לחצו כאן.

עין פלוטית – עין פלוטית הוא מעיין בדרום ים המלח אשר מימיו כחולים, טורקיז שקופים עם המון דגים קטנים שנותנים הרגשה של אגדה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע עין בוקק – מאחורי מלונות ים המלח תוכלו למצוא את שמורת הטבע עין בוקק – שמורה קסומה שמומלץ לבקר בה לפחות פעם אחת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

הגן הבוטני בקיבוץ עין גדי– שנים רבות אנחנו מטיילות באיזור אבל רק לאחרונה גילינו את הגן הבוטני בקיבוץ עין גדי – אל תפספסו! למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נחל דוד –מים זורמים במדבר, מפלים, מסלול נהדר עם הקטנים למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נחל ערוגות – נחל ערוגות נמצא בתוך שמורת עין גדי במדבר יהודה. הוא שכן של נחל דוד, וגם בו בדומה לשכנו זורמים מים במהלך כל השנה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מצפור מואב ומסלול נחל כידד בערד– בסופה של העיר ערד, אחרי מלונות העיר תוכלו להגיע אל אחת מהתצפיות היפות שיש באיזור – מצפור מואב. סימון שבילים ירוק לבן יוביל אתכם במסלול למצפור. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com