Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גבעת חרוט – מסלול משפחות במכתש רמון

גבעת חרוט היא מבין הגבעות היפות והנמוכות שיש במזרח מכתש רמון, הגבעה מאפשרת לנו לצאת למסלול שיוביל אותנו אל פסגת הגבעה לנקודת תצפית מדהימה על הסביבה. המסלול כאן הוא מעגלי, אורכו המלא הוא כ 2.5 ק”מ, דרגת הקושי שלו הוא קל עד בינוני, הוא מתאים למשפחות אם כי צריך לקחת בחשבון שכמעט כולו חשוף לשמש לכן תגיעו לכאן סתיו, חורף או אביב. חשוב לציין שאין להיכנס למסלולים שכאן בזמן שטפונות, בימים לאחר השטפונות חלק מהדרך לחניוני היום עלולים להיות משובשים או לא עביר לרכב פרטי. מומלץ לא להשאיר ברכבים דרכי ערך או רכבים ללא השגחה.

המסלול שלנו יוצא לדרך מחניון יום רמת סהרונים, כאן בצומת שבילים שחור ירוק כחול נצעד עם השחור כ 600 מטרים עד להגעה לצומת נוספת – שחור כחול. הצומת היא בדיוק לצד עץ השיטה למי מכם שרוצה לנוח מעט. נצעד בשביל החול כ 400 מטרים עד להגעה לצומת שבילים נוספת: כחול אדום – הפעם נפנה ימינה עם האדום. לאחר הליכה של כ 60 מטרים על האדום נגיע שוב לצומת שבילים אדום ירוק כאן נפנה ימינה עם הירוק העולה אל גבעת חרוט. נצעד על הירוק בטיפוס תלול כ 150 מטרים עד להגעה לראש גבעת חרוט. מראש הגבעה אפשר לראות את רמת סהרונים, בקעת מחמל, בקעת ארדון והר ארדון וכמובן את שאר מכתש רמון.

לאחר שסיימנו את המנוחה בראש הגבעה נחזור חזרה על השביל הירוק שיוביל אותנו לצומת שבילים אדום ירוק בה ביקרנו קודם. כאן הפעם נפנה שמאלה עם הסימון שבילים אדום. נצעד כ 740 מטרים עד להגעה לצומת שבילים אדום שחור, כאן נפנה ימינה עם השחור. השביל השחור זהו נחל ארדון  בצעידה של כ 500 מטרים עליו נוכל להגיע אל עין ארדון – מעיין קטן הנובע כאן ויש לו תפקיד חשוב מאוד לחיות הבר החיות כאן. נמשיך לצעוד עוד כ 500 מטרים שיובילו אותנו לצומת השבילים כחול שחור. כאן היינו ממש בתחילת המסלול לצד עץ השיטה. נצעד עוד כ 600 מטרים על השחור ונגיע חזרה אל חניון יום רמת סהרונים שם הרכב שלנו מחכה לו.

דרכי הגעה לחניון יום רמת סהרונים:

יש לקחת בחשבון כי המסלול נמצא בצד המזרחי של מכתש רמון לכן יש צורך בנסיעה בדרך עפר המתאימה לכל רכב. לאחר נסיעה של כ 11.5 מהכיכר הגדולה של מצפה רמון דרך מעלה העצמאות נגיע אל פניה שמאלה לדרך מסומנת אדום (17195 נחל אפור). לאחר נסיעה של כ 4.8 ק”מ נגיע לצומת סימון שבילים אדום שחור כאן נפנה שמאלה עם השחור (17182 ציר הנפט). לאחר נסיעה של כ 700 מטרים נחלוף בדרך על פני חניון בארות נגיע לצומת שבילים שחור אדום, כאן נפנה עם האדום (17191). ניסע על האדום כקילומטר עד להגעה לצומת שבילים אדום, ירוק שחור. כאן נפנה עם השחור ישר כ 1.1 ק”מ עד להגעה לחניון יום רמת סהרונים. 

תרצו להמשיך לטייל באיזור?

הר ארדון – שמורת טבע מצוקי הצינים – בגובה של כ 300 מטרים מעל למכתש בצידו המזרחי של מכתש רמון עומד לו הר ארדון. הוא מספק למטיילים מסלול מעגלי או קווי ובו נקודת תצפית עוצרת נשימה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

פרסת נקרות ועין סהרונים – שמורת הטבע מכתש רמון מציעה לנו מגוון רחב של נקודות עניין, מסלולי הליכה, מסלולי ג’יפים, נקודות תצפית. אחד המסלול הוא פרסת נקרות ועין סהרונים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

גן לאומי צבעי מכתש רמון – בתוך מכתש רמון יש המון אפשרות למצוא הוכחות לתופעות גיאולוגיות מרתקות אחד האיזורים לראות את התופעות האלו הוא ציר הנסיעה בגן לאומי צבעי רמון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

אתר אבן רוח מים והמנסרה  -שני אתרים שמציגים תופעות גיאולוגיות מרשימות והן אטרקציה מקסימה לילדים. הם נמצאים במרחק 10 דק’ נסיעה ממכתש רמון ופחות מ-5 דק’ נסיעה אחד מהשני. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

כרם רמון – משנת 2010 הכרם קיים והוא הגדול ביותר בנגב. כיום מהווה הכרם גם אטרקציה של בציר ענבים, טעימות יין ובריכה מרעננת לטבילה והתרעננות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

חוות האלפקות –  נמצאת באחד המקומות היפים ביותר בארץ, קרוב למכתש במצפה רמון. בחווה יש כמובן, אלפקות וגם לאמות שמקורן מדרום אמריקה. יש גם סוסים, חמורים, עיזים ועוד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.
 
כרם רמון מצפה רמון – משנת 2010 הכרם קיים והוא הגדול ביותר בנגב. גודלו 650 דונם והוא נמצא צפונית למצפה רמון, כמה דקות נסיעה בלבד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן. 
 

מרכז המבקרים מכתש רמון – על שפת מצוק מכתש רמון ממוקם מרכז המבקרים המיוחד הזה שמספר את סיפור האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז”ל ומציג גם את יופיו המרהיב של המכתש. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מצפה רמון – גן הפסלים – הדרום הוא האהוב עלינו מבין אזורי הארץ, יש בו נופים עוצרי נשימה שלא ניתן להישאר אדיש אליהם אחד מהמקומות לחוות את עוצמת המדבר הוא ללא ספק גו הפסלים שנמצא על שפת מכתש רמון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

אגם פארק ירוחם -אגם ירוחם הוא מאגר מים גדול שנוצר על ידי בניית סכר בערוץ נחל רביבים. המאגר מתמלא על ידי מי שיטפונות  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

עין ירקעם -עין ירקעם נמצא למרגלות המכתש הגדול שבמצפה רמון והוא מעיין שזורמים בו מים לאורך כל השנה. בקיץ מזינים אותו מי המעיין ובחורף השטפונות אשר ממלאים את הגב.  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מצפה דור – באחד הקטעים של איזור מדרשת בן גוריון ממש מאחוריו הגענו למצפה דור. המקום הוקם לזכרו של דור כהן ז”ל אשר נהרג בטיול בגיאורגיה בשנת 2015. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מצפור ליפא גל פארק חרותות הסלע – מצפור ליפא גל נמצא באזור הר הנגב, בהר מחיה, והוא בגובה של 600 מ’ מעל פני הים. המצפור הוקם לזכרו של ליפא גל אשר היה איש קק”ל במשך רוב שנות חייו ונהרג בתאונה מצערת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחצו כאן.