שמורת טבע וגן לאומי תל דור

רכס כורכר בין חיפה לקיסריה, תל ובו יש אתר עתיקות והוא נקרא תל דור  או בשמו הנוסף חרבת אל בורג'. העיר דור שימשה בעבר כעיר נמל, מיקומה של העיר הפך אותה לאחד מהנמלים החשובים בארץ ישראל באותה תקופה ונקודת מסחר חשובה. בטיול בשמורה תוכלו לקבל שיעור היסטוריה, נופים, פריחה מרשימה בכל העונות ובאיזורים בהם מותר גם אפשרות לטבילה חופים המרהיבים.

העיר דור הייתה עיר נמל קדומה וחשובה מאוד בימי הכנענים ועד לתקופה הרומית. חפירות ארכיאולוגיות ראשונות שנעשו בתל דור שנות ה 20 בתקופת המנדט. החפירות חשפו מקדש לאל הים פוסידון ובהמשך השנים גילו כאן גם ארמון מהתקופה ההלניסטית, שברי פסיפס בסגנון הלניסטי, שרידי רחובות ומבנים מהתקופה רומית וגם את שערי העיר הקדומים. 

למעשה טיול בשמורת הטבע וגן לאומי תל דור יכול להתחיל מכמה מקומות, אתם יכולים לבחור אך לעשות את המסלול, יש כאן מסלולים ארוכים, חלקם נגישים וחלקם למטיבי לכת, להלן פירוט של המסלולים:

  1. דרך הכניסה הרישמית של גן לאומי תל דור בסמוך לנחשולים: כאן תמצאו 2 מסלולים: אדום – ארוך העובר על חוף הים, קצר העובר במסלול נגיש על המצוק. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז : תל דור גן לאומי נחשולים
  2. דרך הכניסה משמורת הטבע חוף הבונים – מדובר על המסלול הארוך והוא מצריך 2 רכבים: בשביל להתחיל את המסלול בשמורת הטבע חוף הבונים אפשר להחנות את הרכב בבונים. סימון שבילים אדום לבן יוביל אתכם אל עבר טיול העובר בין: מפרץ הצדפים, גבעת הפרחים, המערה הכחולה, הספינה הטבועה עד לתל דור. המסלול הוא מעל 5 ק"מ בהליכה חשופה לשמש בחוף הים. לפירוט מלא על המסלול לחץ כאן.
  3. אפשרי להיכנס רגלית גם דרך חוף דור טנטורה ולטפס את רכס הכורכר.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

שמורת הטבע חרבת קרתא – בכניסה לעתלית תוכלו להגיע אל מסלול קצר וקליל על רכס כורכר המשלב תצפית פנורמית נהדרת על כל האיזור, אורוות חצובות ובתקופת הפריחה אפשר למצוא פה מגוון רחב של צבעי פריחה משגעת – למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

משתלת הפרפרים בחוף הכרמל – בין זיכרון יעקב לעתלית, ממש בצומת מיר"ב שבחוף הכרמל תוכלו למצוא אטרקציה קצת שונה שמתאימה לכל המשפחה – משתלת הפרפרים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל מערות – שמורת הטבע נחל מערות נמצאת על רכס הכרמל. האתר נחשב לאתר מורשת עולמית והוא מספק חווית טיול בין מערות שבהם חי האדם הקדמון לפני מאות אלפי שנים למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין צור פארק הנדיב – עין צור הוא מעיין נקבה שנמצא ברמת הנדיב, בסמוך לעיר זכרון יעקב, ויש בו מים בכל השנה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל תנינים – שמורת נחל תנינים משלבת טיול בין נופי טבע והיסטוריה ביחד. נחל תנינים הוא נחל איתן ויש בו מים בכל ימות השנה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com