Skip to content
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פארק נשר הגשרים התלויים

עכשיו זה רשמי – פארק הגשרים התלויים בנשר נפתח לקהל הרחב ב 25/04/2024 לאחר שעבר שיפוץ, חידוש והונגש לכולם! במורדותיו הצפון-מזרחיים של הכרמל, בפאתי העיר נשר, נמצא פארק נשר. הפארק הוא גדול ומרשים ומשתרע על שטח של 275 דונם מלאים בעצי אורן וחורש ים תיכוני של עצי ברוש ואלון. פארק נשר הוא מבין היעדים האטרקטיביים באזור נשר וחיפה, עם מספר אפשרויות טיול. במרכזו נמצאת אטרקציה מיוחדת במינה של שני גשרים תלויים העוברים מעל הואדי של נחל קטיע . בשנת 2009 נחנך בפארק מסלול הליכה נוסף המסומן ירוק ונקרא “דרך אורי” – מסלול מעגלי שמתאים לכל המשפחה.

מסלול הגשרים התלויים הוא מסלול חווייתי שמתאים לכל המשפחה. אורכו המלא של המסלול הוא כ 1.7 ק”מ, הוא מעגלי וברובו נגיש (על הנגישות במקום פירטנו בהמשך בצורה מפורטת). המסלול יוצא מרחבת החניה המסודרת. מהחניה צועדים בסימון שבילים שחור בשביל נגיש. בתחילת השביל, במרחק מספר צעדים מהרגע שנכנסתם בשער, אתם תראו בצד ימין שלכם מזנון שמוכר גלידות ושם יש גם שירותים לטובת המטיילים. מנקודה זו ממשיכים ללכת בשביל הנגיש ולאחר כ 600 מטרים מגיעים אל הגשר התלוי הראשון שנפגוש במסלול. השביל הנגיש מתחיל במגמת עלייה קצרה, ולאחר מכן מתמתן וממשיך בדרך מישורית נוחה יותר. 

אורכו של הגשר התלוי הראשון כ 70 מטרים ואורך הגשר השני כ 80 מטרים. על הגשרים התלויים ניתן לעבור אך ורק ברגל, כך שאם הגעתם לכאן עם עגלות תינוק תוכלו להשאיר אותם בצד הדרך. מתחת לגשרים בעומק היער נחשף נוף מיוער מרשים, שלאורכו עובר גם חלקו של מסלול נחל קטיע שהוא נחל אכזב ולכן לרוב לא תראו בו מים. לאחר שתחצו את הגשר הראשון יש פניה ימינה עם סימון שבילים ירוק. חלק זה של המסלול, שיוביל אתכם אל הגשר השני, הוא אינו נגיש והוא עובר בתוך היער בין סלעים קטנים לגדולים, לאחר הליכה קצרה של כ 130 מטרים תגיעו אל הגשר התלוי השני. לאחר שתעברו את הגשר השני תחזרו למעשה אל השביל הנגיש שיוביל אתכם חזרה אל תחילתו הגשר הראשון. מי שאינו מעוניין במסלול המעגלי המלא המחבר בין הגשרים יכול לעבור על כל אחד מהגשרים בנפרד ולחזור באותה הדרך.

בסמוך לסיום ההליכה על הגשר השני תוכלו לראות מדרגות בסימון שבילים שחור המובילות את המטיילים למסלול לא נגיש שעובר בנחל קטיע. המסלול מוכר גם בשם דרך אורי – מדובר במסלול מעגלי שמתאים למשפחות, אך הוא אינו נגיש. למי מכם שממשיך בסימון שבילים הירוק והנגיש יגיע לאחר כ 100 מטרים בחזרה אל הגשר הראשון ומשם הדרך תוביל חזרה אל החניה, באותו המסלול שממנו הגעתם. במהלך המסלול תיחשפו לנוף מיוער מרשים ויפהפה, וממולכם תוכלו לראות את בניין אוניברסיטת חיפה הגבוה שילווה אתכם כנקודת ציון לאורך כל הטיול. בסיום המסלול תוכלו לשבת בפארק נשר שבו יש פארק שעשועים קטן לילדים וגם ספסלי פיקניק. חלק מספסלי הפיקניק נגישים ולצדם ברז מים. אזור גן השעשועים והספסלים שלצידו אינם נגישים.

המסלול אל הגשרים התלויים מתחיל מרחבת החניה, צריך לקחת בחשבון כי החניון כאן קטן ואם אתם מגיעים בשבתות וחגים מומלץ להגיע מוקדם כדי להחנות בחניון הקרוב ביותר לכניסה. ברגע שיש עומסים המשטרה חוסמת את הכניסה לחניון זה ומאפשרת להחנות בחניות לאורך הרחוב שמעל לפארק. מהחניה צועדים בסימון שבילים שחור בשביל נגיש. בתחילת השביל ישנו מזנון קפה וגלידות, ולצדו יש גם תאי שירותים לטובת המטיילים.

פארק נשר, והגשרים התלויים בפרט, הם מקום מאוד פופולרי ואהוב על המטיילים באזור. בסופי שבוע, חגים וחופשות המקום עמוס במיוחד, ולכן על מנת להימנע מעומסים כבדים ומחסור במקומות חנייה מומלץ להגיע בשעות מוקדמות ככל שניתן. 

דרכי הגעה לפארק נשר והגשרים התלויים

כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז “פארק נשר הגשר התלוי”. לבאים מצומת העמקים כביש 75 יש לפנות בצומת יגור אל העיר נשר על כביש 752. לאחר נסיעה של כ 2.8 ק”מ חולפת הדרך על פני ספייס קאנטרי, מגרש כדורגל נשר ומפעל נשר עד לפניה שמאלה לכביש 705. יש להמשיך בנסיעה של כ- 2 ק”מ במגמת עלייה עד לפניה ימינה על פי השילוט לפארק נשר. מהפניה ימינה נוסעים כ 600 מטרים נוספים עד לכיכר שבה יש לפנות שמאלה ברחוב החרוב, ולהמשיך בנסיעה ברחוב החרוב כ 600 מטרים עד שרואים את פסל האריה הגדול ואת הכניסה לחניון פארק נשר.

אם תרצו להמשיך לטייל באיזור:

נחל נשר – שמורת הר הכרמל – בצידו המזרחי של הר הכרמל אל מול נוף מפרץ חיפה נמצא נחל נשר, נחל אכזב שמתחיל בצומת דמון ויורד עד לחניון יער היערנים. למידע נוסף ודרכי הגעה לחצו כאן.

פארק הספורט בנשר – הפארק הגדול ביותר בעיר ויש בו מגוון גדול של מתקני משחק, שעשועים ומגרשי ספורט שיכולים להתאים לכל הגילאים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחצו כאן.

מצפור דוד אייזן בפארק הכרמל – במדרונות הצפון-מזרחיים של פארק הכרמל בסמוך ליישוב עוספיה ישנו אתר הנצחה למלחמת ההתשה, מקום מיוחד מאוד עם נוף מרהיב. למידע מלא ודרכי הגעה לחצו כאן.

קרן הכרמל – מנזר המוחרקה – בסמוך לישוב דלית אל כרמל נמצאת פסגת קרן הכרמל שנמצאת בגובה של 474 מטר מעל פני הים. בפסגה שוכן מנזר מיוחד שממנו ישנה נקודת תצפית פנורמית עוצרת נשימה. למידע נוסף ודרכי הגעה לחצו כאן.

מסלול בחורשת הארבעים ומצוקי הארבעים – טיול אל חורשת הארבעים בפארק הכרמל עובר לאורך מצוקי הכרמל וממנו נשקף נוף רחב ומרשים מאוד. טיול משפחתי מושלם עם נופים והמון פריחה. למידע מלא ודרכי הגעה לחצו כאן.

הצניר בנחל כלח – שוויצריה הקטנה פארק הכרמל –  טיול משפחות קלאסי שיוביל אתכם אל הצניר המיוחד שמאפיין את סלעי הכרמל, בתוך נופי שוויצריה הקטנה. למידע מלא ודרכי הגעה לחצו כאן.

מסלול לחורבת רקית ותצפית הר שוקף – אחד המסלול הפחות מוכרים בהר הכרמל, העובר בין נופי יער ופריחה, מהאתר הארכאולוגי חורבת רקית עד להר שוקף. למידע נוסף ודרכי הגעה לחצו כאן.

שביל סטלה מאריס כוכב הים – בצד המערבי של חיפה עובר שביל סטלה מאריס. אם תגיעו לכאן תרגיש לרגע כאילו קפצתם בקטנה לאחד האיים המוכרים של יוון – נוף הים הפתוח בשילוב עם כיפת הקפלה הלבנה מעבירה את ההרגשה. למידע מלא ודרכי הגעה לחצו כאן.

דרך האש –  מסלול הליכה אינטראקטיבי שמטרתו העיקרית להנגיש למטיילים מידע על עולם השריפות, דרכי התפשטותן ואיך ניתן למנוע אסון כמו שהכרמל ידע בעברו. למידע נוסף ודרכי הגעה לחצו כאן.

מעיין אלרואי ופארק הקטר – מסלול הליכה נגיש על טיילת רכבת העמק העובר בפארק הקטר עם אטרקציה של קרונות משוחזרים של רכבת העמק, ומעיין מרענן לטבילה בימים החמים. למידע מלא ודרכי הגעה לחצו כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחצו כאן.